Kolorowy kalendarz ścienny z 54 polami na każdy tydzień roku ożywi nawet szarą, jesienno-zimową codzienność. Dzięki magnetycznej farbie podkładowej na planerze za pomocą magnesów będzie można umieszczać drobne przedmioty, np. notatki, zdjęcia, zaproszenia czy widokówki. Ważne daty można zapisać kredą w każdym z 54 kwadratów. Dzięki temu wszystko pozostaje widoczne i łatwe do zapamiętania. Sprytną szachownicę może wykonać każdy majsterkowicz mający do dyspozycji odpowiednie narzędzie pomiarowe, farbę i choćby podstawowe umiejętności malarskie.

Czas realizacji:

Ok. 30 godzin wraz z czasem schnięcia i czasem poświęconym na zakup materiałów


Wymiary projektu:
Wysokość: ok. 160 cm
Szerokość: ok. 90 cm

Potrzebne materiały:
- Taśma maskująca (24 mm)
- Ołówek
- Farba magnetyczna (np. w kolorze jasnoszarym, 1 litr) jako podkład
- Farba tablicowa, cztery różne kolory do wyboru (ok. 250 mililitrów każego koloru)
- Zestaw malarski (składający się z kuwety, wałka z gąbki 5 cm i uchwytu do wałków)

Narzędzia:
- Laser krzyżowy Bosch Quigo ze statywem i tablicą celowniczą

Wskazówka: Przed przystąpieniem do pomalowania pól, dzień wcześniej należy pomalować ścianę magnetyczną farbą podkładową (czas schnięcia 24 godziny).


Czytaj też: Jaki dalmierz do domowego użytku? Sprawdzamy dalmierz Bosch ZAMO


KROK 1:
Aby wszystkie pola kalendarza były tej samej wielkości, należy najpierw zamocować laser Bosch Quigo Plus na statywie. Środek przecięcia obu linii lasera należy ustawić na wysokości ok. 90 cm i odsunąć laser Quigo Plus od ściany na tyle, aby odległości pomiędzy znacznikami na liniach lasera wynosiły 12 cm. Aby sprawdzić, czy wszystkie odległości mają rzeczywiście taką samą długość, należy przyłożyć do ściany tarczę celowniczą: jeśli pionowa linia laserowa przebiega przez czerwone kreski na tarczy, laser Quigo Plus jest ustawiony prostopadle do ściany.


KROK 2:
Wzdłuż linii wyświetlanych przez laser należy nakleić: pasek poziomy o długości 90 cm i pionowy o długości co najmniej 130 cm. Ich przecięcie stanowi punkt wyjścia i środek naszej szachownicy.KROK 3:
Zaznaczamy pola poszczególnych tygodni: za pomocą ołówka przenosimy na obydwa przyklejone paski taśmy oznaczenia pionowej i poziomej linii lasera Quigo Plus, zaczynając od środka – trzy kreski w prawo i dwie kreski w lewo. Czynność tę należy powtórzyć także w przypadku pionowej linii laserowej. Tutaj będą to cztery kreski do góry i pięć w dół.


KROK 4:
Oklejamy taśmą maskującą cały wzór: aby uzyskać idealnie pionowe paski, należy zmienić ustawienie lasera Quigo Plus przesuwając jego pionową linię na kolejne znaczniki wykonane ołówkiem na poziomym pasku taśmy. Wzdłuż tej linii należy na ścianie wykleić taśmą sześć pionowych pasków. Czynności te trzeba powtórzyć także dla dziewięciu poziomych pasków – tutaj wystarczy skorygować ustawienie wysokości lasera Quigo Plus operując statywem i korbką.


KROK 5:
Po naklejeniu wszystkich pasków taśmy przechodzimy do malowania. Poszczególne pola malujemy na różne kolory.

KROK 6:
Taśmę maskującą zdejmujemy, gdy farba jest jeszcze lekko wilgotna. Kolorowa szachownica jest już gotowa. Teraz możemy uzupełnić kredą liczby oznaczające kolejne tygodnie kalendarzowe, wpisać wydarzenia, które odbędą się w najbliższym czasie, zamocować karteczki z notatkami za pomocą magnesów i mamy atrakcyjną wizualnie i praktyczną dekorację ściany: wykonanie tego kalendarza to bardzo sprytny ruch.

Sprawdź też: Uniwersalny nóż Bosch Xeo Ventum - narzędzie do cięcia dywanów, foli, kartonu...

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane