Klucze SATA są obecnie liderem w dziedzinie narzędzi ręcznych. Różnorodność produktów daje możliwość szerokiego zakresu zastosowań od warsztatów samochodowych po prace remontowo – budowlane. Dzięki swojej trwałości, niezawodności, precyzji wykonania, wysokojakościowych materiałów, nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i innych zalet z pewnością zdobędą uznanie użytkowników.

Narzędzia ręczne SATA odznaczają się niebywałą trwałością i wysoką jakością wykonania, dzięki którym praca z nawet bardzo zużytymi połączeniem gwintowanymi staje się prosta i łatwa.

Klucze płasko-oczkowe

Klucze płasko-oczkowe z grzechotką umieszczoną w oczku stały się sztandarowym produktem marki SATA. Oczko połączone z grzechotką posiada niewielką średnicę i promień, co pozwala na szybką i efektywną pracę. Klucz płasko-oczkowy może z powodzeniem zastąpić profesjonalną grzechotkę szybkomocującą, a zarazem ma znacznie mniejsze rozmiary. Wszystko to pozwala na dostęp kluczem do ciasnych i trudno dostępnych miejsc. Zaletą tego rozwiązania jest mocny mechanizm zębatkowy wykonany z hartowanej stali, pozwalający na niewielki, zaledwie 5-stopniowy skok klucza. Zwykły klucz wymaga 30° skoku, lub 6 razy większej powierzchni.

Wszystkie klucze SATA są projektowane oraz wykonane według najwyższych światowych standardów. Oczka z grzechotką kluczy płasko-oczkowych są wyposażone w końcówkę Surface Drive, która umożliwia odkręcenie śruby z uszkodzonym łbem. Klucz płasko-oczkowy z grzechotką charakteryzuje się możliwością szerokiego zakresu zastosowań, tam gdzie inne klucze zawodzą.

Opatentowane przez SATA klucze płasko-oczkowe i płasko-oczkowe z grzechotką typu XL X-BEAM, gwarantują wysoki komfort pracy oraz redukcją uczucia zmęczenia dłoni. XL X-BEAM SATA to praca narzędziem o dopasowanej do dłoni, szerszej powierzchni klucza, co zwiększa moc przy jednoczesnym mniejszym użyciu siły. Końcówka Surface Drive Plus, zapewnia pewny chwyt łba śruby, redukuje jej zaokrąglenia i zapewnia większy moment obrotowy. Klucze płasko-oczkowe XL X-BEAM SATA są dłuższe od standardowych, zapewniając tym samym zwiększoną siłę jak i dojście do trudnodostępnych miejsc.

Klucze nasadkowe

Klucze nasadkowe SATA dają nowe możliwości wygodnej i szybkiej pracy. Grzechotka kluczy  posiada mocny mechanizm zębatkowy wykonany z hartowanej stali. Wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i pozwala na niewielki skok klucza. Nasadki przelotowe mają bardzo cienkie ścianki, pozwalające na pracę w miejscach, w których tradycyjne nasadki zawodzą. Wszystkie klucze nasadkowe SATA wraz z akcesoriami posiadają elegancki wygląd oraz wypolerowane, gładkie powierzchnie bez ostrych krawędzi, które pozwalają na bezpieczne użytkowanie narzędzi ręcznych, jednocześnie chroniąc przed korozją. Narzędzia ręczne SATA są przeznaczone zarówno do użytku przemysłowego, pracy w warsztatach samochodowych, poprzez pracę w ogrodzie oraz do wszelkiego rodzaju napraw.

Nasadki metryczne i calowe

SATA stosuje obróbkę  plastyczną na zimno przy produkcji stali chromowo-wanadowej, która pozwala na wytwarzanie cienkościennych nasadek, mających znacznie wyższą odporność na przeciążenie momentem niż porównywalne, zwykłe grubościenne. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wykorzystania w bardzo ciasnych miejscach, gdzie zwykłe nasadki się nie mieszczą. Nasadki SATA mają bardzo prosty układ identyfikacji, pozwalający łatwo i szybko rozróżnić system calowy od metrycznego. Metryczne klucze nasadowe charakteryzują się radełkowym nacięciem na obwodzie – równolegle do osi nasadki, a calowe mają 2 wyżłobione paski prostopadle do osi nasadki.

Klucze dynamometryczne 

Klucze dynamometryczne SATA posiadają czytelną skalę metryczną i angielską, a także łatwy mechanizm regulacji momentu. Są to precyzyjne narzędzia, zawierające części ruchome, które ulegają normalnemu zużyciu podczas użytkowania.

Narzędzia ręczne podlegają wnikliwej kontroli, poddawane są licznym testom. Wszystkie narzędzia ręczne SATA spełniają wszelkie normy. Narzędzia ręczne marki SATA charakteryzują się wysoką jakością wykonania i zastosowanych materiałów. Są na to niezbite dowody. Nie bez przyczyny SATA udziela dożywotniej gwarancji na swoje narzędzia ręczne, co bez wątpienia świadczy o wysokiej jakości i trwałości narzędzi. W narzędziach ręcznych sygnowanych marką SATA zastosowano szereg najnowszych rozwiązań.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane