autor: redakcja

TE 6-S, TE 6-C i TE 6-DRS z udarem


TE 6-S: delikatne-harmonijne wiercenie precyzyjnych otworów pod kotwy

TE 6-S jest idealnym narzędziem do wiercenia otworów pod kotwy i kołki rozporowe o średnicy od 4 do 24 mm (6 do14 mm to wymiary optymalne).

Funkcja "full hammering action" umożliwia wiercenie w niemal każdym rodzaju betonu, zaś funkcja "Permanent Sensitive Drill PSD czyli precyzyjne wiercenie w materiałach kruchych" (30% pełnej mocy wiercenia) umożliwia precyzyjny i bardzo delikatny proces wiercenia.

Oczywiście wiertarka ta oferuje wszystkie standardowe funkcje, które są niezbędne w pracach ogólnobudowlanych takie jak wyłącznik udaru pozwalający na wkręcanie i wykręcanie śrub oraz wkrętów, przełącznik lewo/prawo, elektroniczny regulator obrotów oraz możliwość współpracy z systemem DRS - odsysaniem zwiercin.

Wiertarka TE 6-S jest przeznaczona przede wszystkim do pracy w kruchym podłożu materiałach ceramicznych, cegle dziurawce, murze, płytach gipsowo-kartonowych itp., a istotną jej cechą jest fakt, iż nie niszczy materiału podłoża podczas wykonywania dokładnych otworów pod kotwy.

Liczba udarów przy wierceniu precyzyjnym wynosi 0-2700obr/min (przy wierceniu pełna mocą -5100 obr/min). Energia pojedynczego udaru przy wierceniu precyzyjnym wynosi 0,6 Nm (przy wierceniu pełną mocą wynosi 1,8Nm).

Wydajność wiercenia w betonie średniej twardości dla wiertła Ø8/12/16 mm wynosi odpowiednio 550/400/240 mm/min, możliwy zakres wierceń w betonie i cegle Ø4-24 mm, w drewnie/blasze Ø4-20 mm, w metalu litym Ø5-13 mm, wiercenie otworów pod puszki instalacyjne o średnicy do 68 mm, wiercenie otworów przelotowych o średnicy 8-20mm (optymalne użycie w zakresie 8-12mm)
wiertarka hilti

TE 6-C: wiercenie i podkuwanie

TE 6-C jest inna. Pomimo, iż wiertarka ta również posiada funkcję wiercenia "full power" w betonie, oferuje ona dodatkowo zintegrowany mechanizm podkuwania.

 

Posiada funkcję wykorzystania maksymalnej mocy dłutowania (full chiselling power), którą można z powodzeniem zastosować w lekkich pracach wykończeniowo - korekcyjnych w murze, a także w betonie.

Jeden przełącznik umożliwia użytkownikowi wybór jednego z czterech rodzajów pracy: wiercenie bezudarowe, wiercenie z pełną mocą udaru pneumatycznego, pozycjonowaniem dłuta i dłutowaniem.

Zsynchronizowana przekładnia gwarantuje płynną zmianę rodzaju pracy maszyny, bez dodatkowego, uciążliwego ustawiania wrzeciona maszyny do zablokowania przełącznika w położeniu roboczym.

Wzmocniono mechanizm udarowy, przystosowując go do dużych obciążeń podczas dłutowania. elektroniczny włącznik z płynną regulacją obrotów umożliwia precyzyjne nawiercenie otworu, zapewnia stałe obroty wrzeciona maszyny przy zmiennym obciążeniu, bardzo precyzyjne dłutowanie wykańczające lub dłutowanie w kruchym podłożu.

Aby sprostać ciężkiej pracy maszyny podczas dłutowania zwiększono moc silnika maszyny.

Czytaj: Jak wybrać wiertarkę?

Zastosowanie elektronicznej, bezstopniowej regulacji prędkości obrotowej do 880 obrotów na minutę i przełącznika prawe/lewe obroty umożliwia zastosowanie TE 6-C jako wkrętarki (z zastosowaniem uchwytu do bitów 1/4"). Liczba udarów przy wierceniu pełną mocą wynosi 5100 obr/min, energia pojedynczego wynosi 1,8 Nm, szybko wymienny uchwyt narzędziowy TE-C (SDS plus) spełnia najwyższe wymagania w zakresie wydajności, niezawodności i komfortu pracy możliwy zakres wierceń w betonie i cegle Ø4-24 mm, w metalu Ø5-13 mm, blasze Ø4-20 mm, otwory pod puszki Ø25-68 mm

Dzięki tym udogodnieniom, wiertarka TE 6-C jest w pełni uniwersalnym i wielofunkcyjnym narzędziem, co oznacza, iż jest tym samym niezastąpiona na wielu budowach.
system odsysający zwierciny DRSTE 6-DRS - czystość w pracy
Specjalnie dla wiertarek TE 6-S i TE 6-C zaprojektowano nowy system odsysający zwierciny DRS.
Pozwala on na pracę wiertarek we wszystkich pomieszczeniach, w których nie jest dopuszczalne zapylanie pomieszczeń, takich jak laboratoria, pomieszczenia zajmowanych przez ludzi lub w których znajdują się czułe urządzenia.

System umożliwia bezpyłowe wiercenie w betonie, cegle i innych kruchych materiałach. Oczywiście system DRS jest bardzo pomocny w pracach we wnętrzach oraz w czasie pracy "nad głową"
System ten można łatwo, szybko i bezproblemowo i w dowolnym momencie zamontować do wiertarek z rodziny TE 6.

Podstawowe cechy nowego systemu to zwarta, lekka ( tylko 0,9 kg) kompaktowa obudowa, która nie zmienia długości wiertarki, naprzód do systemu przenoszony bezpośrednio z silnika wiertarki TE-6, zakres wiercenia Ø 4-16 mm, długość robocza wierte wynosi 50-100 mm, maksymalny suw roboczy 105 mm.

Filtr w zbiorniku gwarantuje wielokrotne użycie, wydajność odsysania wynosi 500 l/min,
Wszystkie elementy wykonane z tworzywa sztucznego mają wytłoczone oznaczenie materiału, z którego są wykonane, co pozwala na ich późniejsze powtórne przetworzenie i chroni tym samym środowisko naturalne.


Tu możesz sprawdzić naszą cenę i złożyć zamówienie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane