Pomimo nieskomplikowanej budowy ścisku trudno wyobrazić sobie wszelkie prace stolarskie bez jego pomocy. Dzięki temu narzędziu możemy ustabilizować obrabiane elementy. Kupując ścisk stolarski, warto zwrócić uwagę na następujące parametry: rodzaj materiału, długość gwintu, mechanizm ścisku. Decydują one o tym, z jakim materiałem możemy pracować. Ściski z tworzyw sztucznych są idealne do delikatnego materiału. Jeśli szukasz ścisku - zobacz nasz ranking. Opiera się on na najpopularniejszych produktach, wybieranych przez naszych klientów.

Pomimo nieskomplikowanej budowy ścisku stolarskiego, trudno wyobrazić sobie wszelkie prace stolarskie bez jego pomocy. Dzięki temu narzędziu możemy ustabilizować obrabiane elementy. Na co zwracać uwagę, wybierając ścisk stolarski?

Co to jest ścisk stolarski?

Jak sama nazwa wskazuje, ścisk stolarski jest podstawowym narzędziem w rękach stolarza lub innego fachowca, trudniącego się obróbką drewna i budowaniem wszelkich konstrukcji drewnianych. Przyrząd stanowi również obowiązkowe wyposażenie każdego warsztatu lub profesjonalisty zajmującego się przemysłem metalowym.

Ścisk stolarski jest uniwersalnym narzędziem, które sprawdzi się w różnych zastosowaniach, nie tylko tych najbardziej oczywistych. Można przy jego pomocy odkręcić zawory, śruby, jeżeli nie ma pod ręką klucza, bądź śruba jest zapieczona. Jest użyteczny w reperowaniu czy naprawianiu różnych rzeczy, niekoniecznie drewnianych czy metalowych. Z jego funkcji chętnie korzystają również osoby zajmujące się modelarstwem.

Rodzaje ścisków stolarskich: krótki przewodnik

Decydując się na wybór odpowiedniego do danej pracy narzędzia, należy zapoznać się z czterema typowymi rodzajami ścisków stolarskich. Najpopularniejszy, wielofunkcyjny w kształcie litery F występuje w dwóch wariantach: śrubowy lub automatyczny, działający na zasadzie rozpórki. Ścisk typu C różni się kształtem – ma okrągłą rączkę, przez co jest bardziej poręczny. Samozaciskowy (sprężynowy), najprostszy w budowie, sprawdzi się w pracy szczególnie z małymi elementami.

Ścisk stolarski narożnikowy dociska elementy połączone ze sobą prostopadle – używany głównie przy produkcji lub naprawie mebli. Każdy z tych ścisków przeznaczony jest do różnych zadań i znajdzie zastosowanie nie tylko w fachowym warsztacie, ale też w domu.

Ściski stolarskie - na co zwracać uwagę?

Kupując ścisk stolarski, warto zwrócić uwagę na następujące parametry: rodzaj materiału, długość gwintu, mechanizm ścisku. Decydują one o tym, z jakim materiałem możemy pracować. Ściski z tworzyw sztucznych są idealne do delikatnego materiału, natomiast do pracy z dużymi przeciążeniami – stalowe lub z włókna szklanego.

Wygodę użytkowania gwarantuje model z zabezpieczeniem antypoślizgowym w formie odpowiednio skonstruowanych rękojeści. Niezawodność i solidność przyrządów ręcznych to mus w każdym profesjonalnym warsztacie. Dlatego do wymagających i intensywnych zastosować należy dobrać ścisk stolarski wysokiej jakości i wyprodukowany z najtrwalszych materiałów.

Jeśli szukasz ścisku stolarskiego – zobacz nasz ranking. Opiera się on na najpopularniejszych produktach, wybieranych przez klientów narzedzia.pl. Pod uwagę bierzemy również kryterium jakości wykonania i jej relacji do ceny za produkt.

Ranking

Łatwy w użyciu ścisk dla majsterkowiczów. Elementy z tworzywa sztucznego wzmocnione są włóknem szklanym dla zwiększenia ich trwałości. Maksymalna siła zacisku to 90kg.
Ocena:
5,0
101,99
Wysokiej jakości kuty ścisk stolarski o wymiarach 300 x 100 mm. Sprawdzi się zarówno w profesjonalnym, jak i amatorskim użytku.
Ocena:
5,0
118
Ścisk stolarki o wymiarach 80x300mm z drewnianym uchwytem.
Ocena:
4,9
30,99
Minimalna ilość w zamówieniu to 2 szt. 2 szt. * 30,99 zł = 61,98 zł Całkowita wartość zakupu to: 61,98 zł
Dwumateriałowy ścisk stolarski od Neo posiada maksymalny ucisk do 200kg, co pozwala na zastosowanie w różnorodnych pracach stolarskich. Stalowa prowadnica posiada zwiększoną trwałość, co pozwoli na długą eksploatację.
Ocena:
5,0
41,99
Zacisk do zadań specjalnych, idealny do użytku w trudnodostępnych miejscach lub na różnych płaszczyznach. Zakres zacisku do 7cm.
Ocena:
4,8
24,45
Minimalna ilość w zamówieniu to 2 szt. 2 szt. * 24,45 zł = 48,90 zł Całkowita wartość zakupu to: 48,90 zł
Komentarze
  • adam 2022-06-10

    ścisków im więcej, tym lepiej. chyba jeszcze i tak nie miałem takicj, ktore by sie nie rozklekotaly po jakims czasie

  • geralt 2019-09-15

    a macie taśmowe może? Jakie polecacie?

Dodaj komentarz
* Pola wymagane