Przecinarka do glazury to urządzenie, bez którego nie udałoby się sprawnie i precyzyjnie położyć płytek podczas remontu. Na rynku dostępna jest szeroka oferta tych urządzeń. Wybierając właściwy model sprawdzonego producenta na pewno się nie zawiedziemy

Dedra DED7701 - sprzęt do małych i średnich płytek

Przecinarki do glazury Dedra są często wybierane zarówno przez fachowców, jak i domowych użytkowników. Sprzęty te łączą w sobie wysoką jakość wykonywanej pracy z przystępną ceną. Jednym z modeli proponowanych przez markę jest DD7701. Ten zaawansowany technologicznie sprzęt posiada tarczową piłę diamentową, a przeznaczono go do działania z małymi i średnimi płytkami ściennymi bądź podłogowymi. Przecinarkę zaprojektowano w systemie obróbki na mokro z użyciem wody. Dzięki temu rozwiązaniu operator narzędzia nie będzie miał problemów z unoszącym się wszędzie dookoła pyłem, ponieważ jego powstanie zostanie wyelminowane. Jakie działania wykonuje DD7701? Wszystkie podstawowe operacje cięcia płytek: cięcie pasów, cięcie wzdłuż przekątnej i ukosowanie krawędzi. 

 


 

Nie zapominajmy o najważniejszych parametrach technicznych narzędzia. Jego moc wynosi 450 W, a prędkość obrotowa - 2800 obr./min. Co więcej, przecinarka posiada zbiornik na wodę o pojemności 1,5 l, a średnica diamentowej piły tarczowej to 180 mm. Pamiętajmy, że minimalna szerokość wieńca diamentowego wynosi 2,2 mm, a średnica otworu tarczy - 22,2 mm. Maksymalna grubość ciętego przez DD7701 materiału to 35 mm, a jej masa - 13 kg.

 

Przecinarka elektryczna Diamant DW-250-N - przede wszystkim funkcjonalność

Przecinarka Rubi poradzi sobie z cięciem płytek ściennych, gresu, marmuru oraz innych materiałów. Sprzęt wyposażono w szereg praktycznych funkcji - wyłącznik termiczny bezpieczeństwa, chłodzenie tarczy przy pomocy wytrzymałej pompy wodnej i składane nogi. Diamant DW-250-N posiada również zespół silnikowy przesuwny na łożyskach z możliwością przechyłu do cięć ukośnych. Ważnym elementem konstrukcji urządzenia jest demontowalny stół, który ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości. Łatwo regulowany nowy ogranicznik przymiaru oraz ruchoma głowica z ustawieniem pionowym do cięć wgłębnych czynią korzystanie z przecinarki bardziej komfortowym. Maszyna ma napęd bezpośredni oraz mocny korpus o sztywnej konstrukcji. Również załadunek, transport Diamant DW-250-N nie powinien sprawiać kłopotu - urządzenie posiada bowiem kółka i uchwyt.

 

 

Przecinarkę napedza wydajny silnik indukcyjny o mocy 1100 W. Maksymalne obroty osiągane przez maszynę bez obciążenia to 2875 obr./min, natomiast długość cięcia - 83 cm, a wielkość płytki przy cięciu po przekątnej - 58,5 x 58,5 cm. Maksymalna grubość cięcia przy jednym cięciu wynosi 65 mm, a przy dwóch cięciach - 80 mm. Diamant DW-250-N wykonuje cięcia wgłębne, jej masa to 48,3 kg.

 

Tarczowa przecinarka Dedra DED7824 - do cięcia ceramiki i kamienia

Ta przecinarka znakomicie poradzi sobie z pracą we wszelkiego rodzaju płytkach okładzinowych - podłogowych i ściennych, do działań w cegle, cegle klinkierowej, kamieniu, wszystkich materiałach ceramicznych, które posiadają wymiary z zakresu użytkowego. Sprzęt działa w systemie obróbki na mokro z użyciem wody, mającej funkcję chłodzącą i stanowiącą ochronę przeciwpyłową. DED7824 przeznaczona jest do cięć poprzecznych, cięć wzdłuż pasków, cięć wzdłuż przekątnej, ukosowania krawędzi. W wyposażeniu podstawowym przecinarki znjdziemy stół roboczy i tarczę do ceramiki.

 

 

DED7824 ma moc 1100 W (silnik indukcyjny). Maksymalna długość cięcia prostopadłego dla materiału o grubości do 38 mm wynosi 1020 mm, a dla materiału o grubości do 60 mm - 870 mm. Natomiast maksymalna grubość cięcia przy ukosowaniu 45 stopni dla materiału o grubości do 25 mm to 1020 mm, a dla materiału o grubości do 38 mm - 870 mm. Średnica piły tarczowej wynosi 250 mm, a średnica jej otworu - 25,4 mm. Przecinarka waży 55 kg.

 

Rubi BL-DU-200-L-BL i podstawa DU-200-BL - urządzenie do zastosowań uniwersalnych

Urządzenie marki Rubi przeznaczone do cięcia płytek ściennych, podłogowych, kamienia, cegły, cegły klinkierowej i innych materiałów. Przecinarka wykonuje takie czynności, jak cięcie wzdłużne pasków, cięcie poprzeczne, cięcie wzdłuż przekątnej i ukosowanie krawędzi. BL-DU-200-L-BL posiada prowadzoną na łożyskach głowicę, za pomocą której operator wykonuje cięcia wgłębne i ukośne. Ten stabilny sprzęt o mocnej konstrukcji pracuje w systemie obróbki na mokro z użyciem wody jako czynnika nie tylko przeciwpyłowego, ale i chłodzącego. Wodę podaje się bezpośrednio na tarczę diamentową. Podczas konstruowania przecinarki Rubi nie zapomniano o zastosowaniu napędu bezposredniego z termicznym wyłącznikiem bezpieczeństwa i regulacji natężenia przepływu wody.

 

 

Moc BL-DU-200-L-BL wynosi 730 W, a długość cięcia - 60 cm. Warto wiedzieć, że maksymalna długość płytki powinna wynosić 35 mm, a średnica tarczy narzędzia to 200 mm. Przecinarka ma wymiary: 105x40x30 cm, sprzęt waży 22 kg. W jego wyposażeniu podstawowym znajdziemy tarczę tnącą 200 mm, ogranicznik do cięć seryjnych oraz podstawę DU-200-BL.

 

Diamant DW-250-NL - przecinarka wielofunkcyjna

Diamant DW-250-NL pomoże w cięciu płytek ceramicznych, gresu powlekanego, gresu porcelanowego oraz innych materiałów. Narzędzie posiada funkcję cięcia wgłębnego z regulacją głębokości cięcia. Dzięki zastosowaniu nowego przymiaru czołowego ustawianie staje się komfortowe, a dokładność cięcia płytek wielkoformatowych wysoka. Przecinarka utrzymuje całkowitą stabilność, ponieważ posiada sztywny i wzmocniony korpus. Sprzęt o jednofazowym napędzie bezpośrednim 1,1 kW z wyłącznikiem termicznym. Kolejny atut DW-250-NL to chłodzenie tarczy z pompą wodną i zaworem regulacyjnym. Warto dodać, że stół się łatwo demontuje, co ułatwia czyszczenie maszyny, jego blaty wykonano ze stali nierdzewnej. Przechylna głowica przecinarki do 45 stopni umożliwia cięcia ukośne i wgłębne. Jej regulowana wysokość zapewnia cięcie na długość do 117 cm. W komplecie tarcza diamentowa CEV Pro o średnicy 250 mm. Brak przewodu zasilającego.

 

 

DW-250-NL posiada silnik indukcyjny o mocy 1100 W, osiąga 2875 obr./min. Maksymalna długość cięcia narzędzia to 117 cm. a wysokość - 50/80 mm. Warto wspomnieć o wymiarach boków przy cięciu po przekątnej - 71x71 cm i nieograniczonej maksymalnej szerokości odcinka fazowego. Średnica zewnętrzna tarczy przecinarki to 250 mm, a jej masa - 56 kg.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • XYZ 2019-10-24

    ciekawy artykuł

  • rysiek 2015-09-30

    Najważniejszym elementem podczas wyboru takiego sprzętu, będzie chyba odpowiedni dobór tarczy. Zachęcam do zapoznania się z poradnikiem http://www.narzedzia.pl/artykuly/jaka-przecinarke-do-glazury-wybrac-praktyczny-poradnik,5046.html .

Dodaj komentarz
* Pola wymagane