O tym jak istotną rolę odgrywają przyrządy pomiarowe wie każdy podwykonawca budowlany. Niemal na każdym etapie budowy nowej inwestycji, modernizacji, prac remontowych i montażowych ważne jest zachowanie pionów, poziomów i odpowiednich kątów. Marka geo-FENNEL oferuje szeroki asortyment instrumentów pomiarowych, dzięki którym każda wykonana praca będzie łatwa, szybka, a co najważniejsze precyzyjna!

Kup w Narzedzia.pl
369
298 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
282,49
Laser krzyżowy Geo-Fennel FL 40 PowerCross - SP
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
604
Kolumna rozporowa do mocowania laserów Geo-Fennel KS 3
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
284
Dalmierz laserowy Geo-Fennel GeoDist 30
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
219,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
208,49
Niwelator optyczny ze statywem i łatą Geo-Fennel ELN 24
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
868,99

Kilka słów o marce

Marka geo-FENNEL to niemiecki producent z ponad 160 letnią tradycją. Profesjonalista w dziedzinie urządzeń pomiarowych dedykowanych zarówno profesjonalistom, jak i majsterkowiczom. Od samego początku firma z wielką pasją i wytrwałością pracowała nad precyzją instrumentów pomiarowych, w efekcie czego zdobyły one status referencyjnych. Odzwierciedleniem tego jest oferowana szeroka gama specjalistycznych przyrządów pomiarowych oraz akcesoriów przystosowanych do ciągłej pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie charakterystyczne niwelatory o jaskrawej pomarańczowej barwie, sygnowane logo geo-FENNEL są często spotykane podczas pracy na różnej wielkości i kategorii budowach na wszystkich kontynentach. Znakomita precyzja, bogata funkcjonalność, solidne wykonanie, a także kompleksowa obsługa serwisowa to główne atuty cenione przez sympatyków tej marki. 

geo-fennel

Technologia

W procesie produkcji urządzeń pomiarowych stosowane są nowoczesne i wydajne diody laserowe, które zapewniają najwyższą precyzję pomiarów na dużych odległościach, dochodzących nawet do 1200m. Aby uniknąć niepożądanych błędów pomiarowych, najwyższej klasy urządzenia laserowe są wyposażone w system stabilizacji VWS połączony z funkcją TILT. Jest to niezastąpiony i bardzo użyteczny program stosowany podczas pracy w pobliżu ciężkich maszyn lub podczas złej pogody. Bardzo dużą wagę konstruktorzy przywiązują także do jak najlepszego zabezpieczenia obudowy przed wnikaniem pyłu i wody. Każde z urządzeń przyporządkowane jest do odpowiedniej klasy normy IP na podstawie długotrwałych prób i testów. Z myślą o większym komforcie i możliwości zachowania ciągłości pracy, niektóre modele zostały wyposażone w wydajne, litowo-jonowe zasilanie, które pozwala pracować bezprzewodowo przez długi czas. Ostatnim, szczytowym technologicznie osiągnięciem są wprowadzone do oferty lasery serii SelectionPro oferujące doskonałą widoczność linii na poziomie klasy 3R uzyskiwane w standardowej, bezpiecznej 2 klasie. Utrzymywanie wysokich standardów oraz wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii sprawia, że produkty te są przystosowane do prac wewnętrznych oraz terenowych w każdych warunkach atmosferycznych zarówno przy wznoszeniu niewielkich budynków, jak i wielkogabarytowych konstrukcji.

geo-fennel

Niwelatory

Niwelatory są podstawowymi urządzeniami stosowanymi do różnorodnych prac budowlanych wymagających poziomowania i wyznaczania spadków. W klasycznym zestawie niwelacyjnym nieodłącznym elementem niwelatora jest statyw i łata niwelacyjna. Podczas wyboru urządzenia z reguły bierzemy pod uwagę jego dokładność, która bezpośrednio zależy od elementów optycznych, czyli powiększenia lunety i średnicy obiektywu, a także szybkość realizacji pomiarów. W ofercie marki geo-FENNEL znajdziemy m.in. niwelatory optyczne oraz niwelatory laserowe (lasery obrotowe). 

Niwelator optyczny czy laserowy?

Niwelatory optyczne geo-FENNEL są wyposażone w specjalne układy optyczne, dzięki którym praca tymi narzędziami jest prosta i bezproblemowa. Patrząc przez lunetę, odczytuje się wysokość na specjalnej łacie pomiarowej, uzyskując po obliczeniach dokładny wynik. Urządzenia te wykorzystywane są do pomiaru różnic w wysokości dwóch dowolnych punktów w terenie, znajdujących w obszarze widoczności łaty przez lunetę. Instrumenty dedykowane głównie budowlańcom i drogowcom cechują się mobilnością, nie potrzebują dodatkowego źródła zasilania i można je ustawić w każdym miejscu na statywie.

geo-fennel

Są lekkie i odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami, dzięki czemu doskonale się sprawdzają w każdym terenie. Podczas pracy na małych placach budowy, gdzie odległość do łaty nie przekracza 20-30m, można z powodzeniem wybrać model o mniejszym powiększeniu (20-26x), natomiast gdy odległość dochodzi do 50m, wówczas warto wyposażyć się w niwelator o powiększeniu 28-32-krotnym. Obsługa tego typu niwelatorów, nie jest technicznie skomplikowana, wymaga jedynie podstawowej wiedzy o pomiarach niwelatorem, znajomości obsługi konkretnego modelu oraz obecności przy pracy dwóch osób. W przeciwieństwie do standardowych niwelatorów optycznych praca z niwelatorami laserowymi opiera się na pracy jednoosobowej.

geo-fennel

Podczas wykonywania pomiarów lub prac niwelacyjnych nie jest niezbędne zaangażowanie operatora odczytującego wyniki z łaty. Wystarczy do tego jedna osoba z łatą i detektorem, który wyłapuje wiązkę lasera obrotowego. Ta kluczowa różnica bezpośrednio przekłada się na dokładność pomiaru oraz niższe koszty zatrudnienia. Dużym atutem pracy z niwelatorem laserowym jest możliwość pracy kilku specjalistów jednocześnie, ponieważ z odbieranego sygnału korzystać może dowolna liczba pracowników. Zapewnia to większą wydajność działań oraz szybszą realizację projektów. Wystarczy tylko zaopatrzyć każdego w łatę oraz odbiornik. Niwelatory laserowe charakteryzują się również znakomitym zasięgiem pomiarowym przy jednoczesnym zachowaniu znakomitej precyzji niwelacji.

geo-fennel

Wielozadaniowe lasery geo-FENNEL

W ofercie geo-FENNEL znajdziemy szeroki wybór przyrządów mierniczych, których zadaniem jest wyznaczanie płaszczyzny pionowej lub poziomej, a także skośnej i kąta prostego za pomocą świetlnych linii lub punktów rzutowanych na obiektach. Z pomocą tych urządzeń, każda praca może odbywać się zdecydowanie sprawniej i precyzyjniej niż przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Lasery gwarantują efektywną pracę w zasięgu 10-20 metrów. Przy większych odległościach warto się dodatkowo wspomóc specjalnymi detektorami - odbiornikami promieni laserowych które mimo, że laserowa linia nie jest widoczna "gołym okiem", odczytują promień lasera przy odpowiedniej częstotliwości. Takich pomiarów można dokonywać nawet na odległość kilkuset metrów. Przyrządy laserowe doskonale się sprawdzą podczas różnego rodzaju prac budowlanych, montażowych oraz przy pracach wykończeniowych.

geo-fennel

Lasery liniowe

Gdy instrumenty pomiarowe emitują dwie lub więcej linii laserowych, wówczas mówimy, że mamy do czynienia z laserami liniowymi lub tzw. poziomnicami laserowymi. Laserowe linie są przeważnie ustawione względem siebie pod kątem prostym. Do najprostszych laserów liniowo-kątowych geo-FENNEL należą modele FL 167 oraz Square II, które świetnie się sprawdzają podczas prac związanych z układaniem kafelek, terakoty, wykładzin, a także do pozycjonowania mebli i regałów.

geo-fennel

Inną odmianą laserów liniowych są lasery krzyżowe, które wyświetlają 2 wiązki (poziomą i pionową) przecinające się na wprost lasera pod kątem 90 stopni, a także modele wieloliniowe, które pozwalają na emitowanie aż trzech wiązek laserowych. Spośród laserów krzyżowych topowym modelem jest EL 609 dedykowany majsterkowiczom do prostych prac budowlano-wykończeniowych oraz jego bardziej profesjonalny odpowiednik FL 40 PowerCross ze wzmocnionymi wiązkami laserowymi klasy SelectionPro. Wszystkie lasery z oferty geo-FENNEL posiadają funkcję samopoziomowania. Dzięki wyposażeniu ich w specjalne kompensatory magnetyczne, które precyzyjnie ustawiają wyświetlane linie w pionie i w poziomie, nie musimy ich ręcznie poziomować.

geo-fennel

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru lasera?

Podczas wyboru odpowiedniego lasera liniowego, należy wziąć pod uwagę rodzaj wykonywanych prac. W małych pomieszczeniach przydatne okazują się proste modele z niewielkim zasięgiem i tradycyjną rozpiętością kątową wiązki. W przypadku większych pomieszczeń warto wyposażyć się w poziomnicę o większym zakresie wyświetlania linii pionowej i poziomej. Gdy musimy wykonać pracę w bardzo dużych pomieszczeniach lub dobrze nasłonecznionych, niezbędny okazać się może odbiornik laserowy.

geo-fennel

Dużą rolę odgrywa także kolor wiązki lasera. Laser z zieloną wiązką (np. model FLG 40 PowerCross) okazuje się być lepiej widoczna niż czerwona, nawet w warunkach wysokiego nasłonecznienia pomieszczenia. Istotnym elementem podczas wyboru właściwego lasera liniowego jest także jego konfiguracja z odpowiednimi akcesoriami.

geo-fennel

Wewnątrz pomieszczeń przydatne są różnego rodzaju statywy rozporowe (szczególnie podczas montażu sufitów podwieszanych), magnetyczne uchwyty ścienne (do łatwego mocowania do metalowych elementów), a także tradycyjne statywy trójnożne z pochylanymi głowicami do łatwego pochylania lasera i wyznaczania linii skośnych.

Lasery płaszczyznowe

Lasery płaszczyznowe to specjalna odmiana laserów krzyżowych, które wyświetlają linie w zakresie 360st. Oznacza to, że urządzenie ustawione na środku pomieszczenia generuje wiązki laserowe (jedną, dwie lub trzy), które będą biegły wokół stanowiska po wszystkich ścianach, suficie i podłodze. Podczas wyboru właściwego urządzenia warto się kierować dwoma parametrami: ilością wyświetlanych wiązek oraz zasięgiem pracy. W ofercie geo-FENNEL znajdziemy lasery płaszczyznowe, które generują 3 wiązki laserowe, gdzie 2 wyświetlane są w zakresie 360 stopni oraz 1 wyświetlana w zakresie 200 stopni (np. model Geo5X-L360 HP) oraz modele (np. Geo6X SP) wyświetlające 3 wiązki 360 stopni. Lasery wielopłaszczyznowe ułatwiają m.in. stawianie ścianek działowych oraz przenoszenie punktów z góry na dół i odwrotnie.

geo-fennel

Lasery punktowe

Bardzo specyficzną odmianą poziomnicy laserowej stanowią lasery punktowe, które w odróżnieniu od typowych laserów liniowych wyświetlają punkty. W zależności od ilości wyświetlanych punktów, modele laserów geo-FENNEL dzielimy na trzypunktowe lub pięciopunktowe. Punkty ustawione są względem siebie pod kątem prostym. Właściwość ta decyduje o przeznaczeniu tych urządzeń, służą one głównie do szybkiego wyznaczania prostopadłości np. podczas stawiania działówek. Punkty wyświetlane do góry i do dołu pełnią funkcję tzw. pionownika, który ułatwia przenoszenie punktów z podłogi na sufit i odwrotnie. Punkty pionownika pomagają m.in. podczas wiercenia otworów w pionie między kondygnacjami. Lasery punktowe podczas prac związanych z wyznaczaniem prostopadłości sprawdzają się znacznie lepiej od klasycznych laserów liniowo-krzyżowych.

geo-fennel

Lasery rurowe

Oferta geo-FENNEL jest bardzo szeroka, znajdziemy tu mniej lub bardziej profesjonalny sprzęt usprawniający prace remontowe i budowlane, a także urządzenia, które znajdą zastosowanie podczas budowy infrastruktury podziemnej, głównie sieci kanalizacyjnej. Mowa tu o laserach rurowych, które będąc ustawione w rurze lub studzience rewizyjnej przyspieszają i ułatwiają układanie kolejnych odcinków rurociągu we właściwym miejscu i z odpowiednim spadkiem. Główną zaletą tych instrumentów, jest natychmiastowe wychwytywanie błędów budowlanych i możliwość ich szybkiej korekty jeszcze przed zasypaniem rurociągu. Model FKL 55 został wyposażony w system automatycznego centrowania oraz tarczki do pracy w rurach o średnicach od 150mm do 500mm. Dodatkowym usprawnieniem jest pilot zdalnego sterowania z odległości nawet 100m. Lasery kanalizacyjne są bardzo dobrze zabezpieczone przed wnikanie do wnętrza pyłu i kurzu, spełniają przeważnie wszystkie normy IP, a to wszystko dlatego by praca mogła się odbywać bez przeszkód nawet w najtrudniejszych warunkach.

geo-fennelCo jeszcze znajdziemy w ofercie geo-FENNEL?

Oferta geo-FENNEL jest bardzo rozbudowana. O ile sama marka kojarzona jest głównie z laserami i niwelatorami optycznymi, to w swoim asortymencie posiada o wiele więcej przyrządów pomiarowych, które znajdują zastosowanie podczas codziennych prac budowlano-remontowych. Znajdziemy tu m.in. elektroniczne kątomierze o szerokim zakresie kątów, kamery inspekcyjne z kolorowym wyświetlaczem LED, laserowy dalmierz o zasięgu 30m, przyrządy do pomiaru temperatur i wilgotności, a także tester do szacowania grubości powłok lakierniczych

geo-fennel

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane