autor: Gazeta Przemysłu Drzewnego

Hurtownia narzędzi Rotor z Wejherowa zorganizowała seminarium, którego celem było z nową produkcją narzędzi firm Wapienica S.A. oraz Fenes S.A.

Marek Zaborowski przedstawiający produkcję Fabryki Narzędzi Skrawających FENES zaprezentował nowe osiagnięcia firmy. Fenes wyposażony został m.in. w nowoczesne obrabiarki sterowane numerycznie, piec prózniowy do hartowania narzędzi, zgrzewarki do pił taśmowych oraz szlifierki numeryczne do narzędzi. W bieżącym roku firma zakupi szlifierki do nacinania zębów w piłach taśmowych do metali i drewna. Od niedawna fabryka produkuje frezy z węglików spiekanych o średnicy od 4 do 20 mm.
Fabryka oferuje szereg narzedzi do przemysłu drzewnego takich jak: piły taśmowe, piły do traków pionowych, narzędzia trzpieniowe oraz narzędzia specjalne pod indywidualne zamówienia.
Do nowości FPiN WAPIENICA S.A. zaliczyć można m.in. frezy trzpieniowe z węglikami spiekanymi do frezarek górnowrzecionowych, piły z wklęsłą powierzchnią natarcia do formatyzerek pionowych i poziomych, piły i frezy pokryte warstwą azotku tytanu, a także serię GLOTECH o podwyższonych walorach użytkowych i jakościowych, przeznaczonych do przemysłu meblarskiego.
- Obecnie wdrażamy do produkcji piły z diamentem polikrystalicznym - przeznaczone do cięcia materiałów drewnopodobnych. Gwarantują nieporównywalnie dłuższą żywotność ostrzy tnących i znacznie przewyższają piły z węglikami spiekanymi - poinformowała Zofia Czulak.
Firma Wapienica uruchomiła w zeszłym roku, właśnie w hurtowni Rotor pierwszą autoryzowaną ostrzalnię. Obecnie na terenie całego kraju działa juz kilka takich ostrzalni. Firma uruchomiła w swej fabryce stanowisko doradcy technicznego. Jego zadaniem jest rozwiązywanie problemów związanych z użytkowaniem pił i innych wyrobów firmy. Firma organizuje również specjalne szkolenia u klienta.
Dodaj komentarz
* Pola wymagane