Nowa wycinarka do glazury GCT 115 Professional firmy Bosch to specjalistyczne urządzenie dla glazurników umożliwiające czyste i równe cięcie obrabianych materiałów. Wycinarka jest zaopatrzona w osłonę i zintegrowany system odsysania, które gwarantują czystą i niemal bezpyłową pracę. Wytrzymały silnik o mocy 720 W umożliwia szybkie cięcie materiału, a wąski obwód rękojeści ułatwia manewrowanie urządzeniem.

Szybkie i czyste cięcie glazury z nową wycinarką GCT 115 Professional Fot. Bosch

Bosch rozszerza ofertę narzędzi dla glazurników o nową wycinarkę GCT 115 Professional, która służy do wydajnego i łatwego cięcia i wiercenia nawet w twardej glazurze. Urządzenie zaopatrzone jest w przestawną osłonę, która wraz ze zintegrowanym systemem odsysania pyłu zapewnia niemal bezpyłową pracę. Po zdjęciu osłony, co wykonuje się szybko i bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi, możliwe jest wiercenie otworów w glazurze i kamieniu koronkami wiertniczymi. Koronki z nasypem diamentowym o trzech najpopularniejszych średnicach 25, 45 i 68 mm są standardowym wyposażeniem wersji wycinarki w walizce systemowej L-BOXX.

 

Precyzja wycinania i wiercenia
Ergonomiczny kształt nowej wycinarki został opracowany we współpracy z glazurnikami. Mały obwód rękojeści powoduje, że nowe urządzenie doskonale leży w dłoni, umożliwiając precyzyjne cięcie i wiercenie. Wysoką jakość pracy zapewnia również przezroczysta osłona, dzięki której powierzchnia robocza jest dobrze widoczna. Wydajny silnik o mocy 720 W i prędkości obrotowej na poziomie 11 000 obrotów na minutę gwarantuje wysokie tempo pracy.

Jeszcze lepszy rezultat zapewni zastosowanie stołu GTD 1 Professional i osprzętu Bosch. Dzięki niemu, Szybkie i czyste cięcie glazury z nową wycinarką GCT 115 Professional Fot. Boschkażdy glazurnik może uzyskać stabilne środowisko pracy zabezpieczające zarówno podłoże, jak i obrabiany materiał. Stół pozwala na cięcie oraz wycinanie otworów w płytkach o wymiarach do 60x60 cm i grubości od 6 do 30 mm. GTC 1 Professional posiada stabilny zacisk mocujący oraz wytrzymałe kątowniki umożliwiające bezpieczne mocowanie płytek, nawet jedną ręką. Stół waży zaledwie 3,5 kg i jest łatwy do przenoszenia.
Aby uzyskać czyste krawędzie i mniej pęknięć podczas cięcia najlepiej stosować diamentowe tarcze tnące Bosch „Best for Ceramic Extraclean”, zaś do szybkiego wiercenia w glazurze i kamieniu – diamentowe koronki wiertnicze Bosch do pracy na sucho z linii „Dry Speed” dostępne w średnicach od 14 do 83 mm.

 

Dane techniczne    GCT 115 Professional

  • Moc nominalna    720 W
  • Prędkość obrotowa bez obciążenia    11 000 min-1
  • System montażu narzędzi    M 14, 115 mm
  • Waga (bez kabla)    1,9 kg

(joter)

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz