Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że grillowanie to doskonała forma relaksu i odpoczynku w gronie rodziny i przyjaciół. Luźna atmosfera sprawia jednak, że zdarza nam się zapomnieć, gdzie odłożyliśmy potrzebne akcesoria czy przyprawy. Ciągłe poszukiwania zaginionych przedmiotów mogą skutecznie zepsuć całą radość ze wspólnego grillowania. Aby temu zapobiec, warto wyposażyć się w praktyczny stolik, dzięki któremu wszystkie potrzebne akcesoria będą zawsze pod ręką. Nic się nie zgubi, a nam dużo łatwiej będzie utrzymać porządek podczas grillowania.

Do wykonania stolika potrzebujemy:

  • 3 skrzynki po owocach
  • 4 obrotowe kółka do mebli
  • 24 drewniane śrubki o wymiarach 3 x 20 mm
  • 4 małe kątowniki

 Przydatne narzędzia:

Krok 1

W każdej skrzynce z jednej z ich szerszych ścian odcinamy dwie górne deski. Możemy użyć do tego np. urządzenia wielofunkcyjnego Bosch PMF 250 CES z założoną tarczą segmentową HCS do cięcia drewna.

Stolik do grillowania

Krok 2 

Aby uniknąć nieprzyjemnego wbicia drzagi podczas użytkowania stolika, miejsca cięć musimy odpowiednio wyszlifować. Do wygładzenia krawędzi przyda się akumulatorowa szlifierka uniwersalna Bosch PSM 10,8 LI z założonym gruboziarnistym papierem ściernym do drewna.

Stolik do grillowania

Krok 3 

Aby wykonać mobilną wersję skrzynki na akcesoria do grillowania, wystarczy do dna jednej ze skrzynek przymocować obrotowe kółka – po jednym w każdym rogu. Możemy użyć do tego wkrętarki akumulatorowej Bosch IXO.

Stolik do grillowania

Nasza półka jest już prawie gotowa. Teraz wystarczy jedynie umieścić wszystkie trzy skrzynki jedna na drugiej, przykręcając je do siebie od spodu za pomocą kątowników. Gotowy stolik na akcesoria umieszczamy obok grilla tak, aby mieć do niego swobodny dostęp. W ten sposób mamy pewność, że potrzebne przedmioty będą zawsze na wyciągnięcie ręki.

Stolik do grillowania

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane