Bosch wprowadza na rynek nową wszechstronną frezarkę górnowrzecionową GOF 1 250 CE Professional. Narzędzie pozwala na precyzyjną regulację głębokości frezowania, a geometria stopy i układ uchwytów ułatwia wygodne prowadzenie podczas pracy.

Prace frezarskie, np. profilowanie narożników i krawędzi lub frezowanie wgłębień pod okucia, wymagają dużej dokładności. Już niewielkie odchylenie, nawet o jedną dziesiątą milimetra, może doprowadzić do tego, że wyfrezowany kształt nie będzie odpowiadał wymaganiom precyzyjnego stolarza. Odpowiedzią na to wyzwanie jest nowa, wydajna i precyzyjna frezarka górnowrzecionowa Bosch GOF 1 250 CE Professional.


Dokładna praca dzięki prostej regulacji i wygodnemu prowadzeniu narzędzia 

Frezarka GOF 1 250 CE Professional jest wyposażone w unikalną funkcję pozwalająca na prostą i precyzyjną regulację głębokości frezowania (funkcja After-Lock), której można dokonać także już po zablokowaniu frezarki, po jej przygotowaniu do pracy. Często okazuje się bowiem, że po wykonaniu pierwszego frezowania konieczna jest np. niewielka poprawka. Funkcja After-Lock umożliwia regulację głębokości frezowania z dokładnością do jednej dziesiątej milimetra, także przy frezie zagłębionym w materiale.

Nowa frezarka GOF 1 250 CE Professionalwyróżnia się geometrią podstawy zawierającą dwie równe, prostokątne krawędzie, które służą do łatwego prowadzenia frezarki wzdłuż prowadnicy zamontowanej na materiale. Krawędzie podstawy oraz obudowa silnika frezarki zostały ustawione tak, aby użytkownik zawsze doskonale widział miejsce obróbki i miał nad nim pełną kontrolę. Widoczność poprawia także przezroczysta wkładka w podstawi frezarki. Ergonomiczne wzornictwo uchwytów – gałka po jednej stronie i rękojeść po drugiej – umożliwia natomiast zajęcie najwygodniejszej dla stolarza pozycji i ułatwia precyzyjne prowadzenie frezarki GOF 1 250 CE Professional. 

Łatwa wymiana osprzętu

Dzięki innowacyjnej blokadzie wrzeciona możliwa jest bardzo szybka wymiana osprzętu frezarki. Wystarczy odwrócić GOF 1 250 CE Professional do góry, postawić na płaskiej pokrywie górnej i zablokować wrzeciono za pomocą klamry blokującej. W ten sposób operator ma dwie wolne ręce i może komfortowo wymienić frez.

Frezarkę górnowrzecionową GOF 1 250 CE Professional wyposażono w wydajny silnik o mocy 1.250 W. System Constant Electronic (CE) zapewnia stałą moc, niezależnie od obciążenia. Nowa frezarka Bosch pozwala na regulację prędkości obrotowej, a przez to na dopasowanie obrotów do właściwości obrabianego materiału i użytego frezu. GOF 1 250 CE Professional ma też zintegrowany w podstawie króciec do odsysania pyłu, który umożliwia bezpośrednie podłączenie frezarki do dowolnego odkurzacza. 

W wyposażeniu standardowym znajdują się: zacisk 8 mm, klucz szczękowy nr 19, adapter do bolców kopiujących, bolec kopiujący 17 mm, stożek centrujący i prowadnica równoległa z precyzyjną regulacją.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane