Pierwsze pytanie, jakie należy sobie postawić, to: do jakiego rodzaju pracy potrzebuję tej pilarki? Nasza wszechstronna oferta obejmuje tak modele w pełni profesjonalne, do pełnoetatowej pracy, jak i wszechstronne pilarki do lekkich prac przy domu.

Lekka i wydajna Husqvarna 135 Fot. HusqvarnaPilarki profesjonalne XP oraz maszyny należące do grupy „wytrzymałe pilarki” przeznaczone są do codziennej eksploatacji przez najbardziej wymagających użytkowników. Pilarki XP należą do najbardziej wydajnych i efektywnych w ofercie. Wytrzymałe pilarki zapewniają użytkownikowi niezawodność w najcięższych pracach. Te uniwersalne maszyny przeznaczone są do regularnego lecz mniej intensywnego użytkowania. W większości przypadków ich podstawowa budowa jest taka sama, jak w przypadku maszyn profesjonalnych. Pilarki do prac przydomowych przeznaczone są dla osób potrzebujących ich sporadycznie, dla których ważniejsza od maksymalnej wydajności jest łatwość obsługi.

O czym należy pamiętać przy zakupie pilarki:

  • Dzięki właściwej technice użytkowania pilarki, praca nią staje się znacznie bardziej bezpieczna i łatwiejsza.
  • Należy nosić atestowany sprzęt ochrony osobistej: spodnie i buty ochronne, kask z osłoną oczu i ochronnikami słuchu oraz rękawice.
  • Niedoświadczonym użytkownikom łatwiej będzie pracować lekką pilarką.
  • Ergonomiczne funkcje i konstrukcja. Niski poziom drgań uchwytów oraz wąski, wyważony korpus maszyny, to cechy pożądane, nawet jeżeli pilarka nie jest użytkowana w pełnym wymiarze godzin. Ergonomia bywa równie ważna, jak mały ciężar.
  • W większości krajów wymagana jest skuteczna ochrona przed odbiciem. Należy również zwracać uwagę na szczegóły, na przykład łatwość wymiany wyłamanego wychwytnika łańcucha czy prosty dostęp do wszystkich dźwigni.
  • Czy serwis i konserwacja pilarki są łatwe? Szybki dostęp do filtra powietrza i świecy zapłonowej oraz proste napinanie łańcucha, oznaczają oszczędność czasu.
  • Państwa pilarka doceni regularne przeglądy u wykwalifikowanego specjalisty.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane