Jeden akumulator do wielu narzędzi? To rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością zarówno wśród majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. Praktycznie w ofercie każdego producenta akumulatorowych elektronarzędzi i narzędzi ogrodowych znajdziemy systemy akumulatorowe, które ułatwiają nie tylko pracę, ale i pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Systemów akumulatorowych jest wiele, o czym możecie się przekonać przeglądając naszą ofertę. Poniżej przedstawiamy te najczęściej wybierane przez naszych klientów.

Kup w Narzedzia.pl
799
Zestaw narzędzi 18V DeWalt DCK266P2
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 659
1 199
Zestaw narzędzi 18V Makita DLX2210TJ1
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
2 298
1 421,83
Zestaw narzędzi 18V Hikoki KC18DBDL WDZ
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
2 499 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
1 899

Bosch

Marka Bosch to wiodący producent elektronarzędzi do profesjonalnych prac oraz narzędzi dedykowanych do domu i ogrodu. Mając na uwadze ten podział, Bosch stworzył dwa systemy akumulatorowe umożliwiające zasilanie jednym akumulatorem wielu elektronarzędzi danej klasy napięcia: Flexible Power System dla tzw. niebieskiego Boscha oraz System Power for ALL dla Boscha zielonego i ogrodowego.

system akumulatorowy Bosch

Dodatkowo oba systemy zostały podzielone na klasy napięcia 12V (Flexible Power System 12VSystem Power for ALL 12V) i 18V (Flexible Power System 18VSystem Power for ALL 18V) dając jeszcze większy wybór użytkownikom. W zależności od klasy napięcia, akumulatory różnią się także sposobem mocowania. Baterie 12-voltowe są z trzpieniowym mocowaniem, a 18-voltowe z mocowaniem slajdowym. Akumulatory Bosch wyróżniają się innowacyjnymi technologiami i stosunkowo małymi gabarytami.

system akumulatorowy Bosch

AEG

Podobnie oferta akumulatorowych elektronarzędzi AEG została stworzona w oparciu o system akumulatorowy. System PRO18V i PRO12V oferują najwyższą swobodę i elastyczność wraz z niezrównaną wydajnością. Narzędzia PRO12V są z reguły mniejsze, a co za tym idzie lżejsze. Doskonale się sprawdzają w codziennym użyciu, a ich parametry doceni każdy profesjonalista. System PRO18V oferuje z kolei znacznie bogatszą ofertę elektronarzędzi - wszystkie do profesjonalnych zastosowań. Szeroki zakres pojemności akumulatorów 18V od 1,5Ah do aż 9,0Ah pozwala użytkownikom wybrać odpowiedni dla siebie, dedykowany do danych prac i elektronarzędzi. Podobnie jak akumulatory Bosch, tak i akumulatory AEG w zależności od napięcia, różnią się budową i sposobem mocowania w elektronarzędziach.

system akumulatorowy AEG

DeWalt

Marka DeWalt z kolei poszła o krok dalej niż inne marki. Oprócz systemów akumulatorowych o popularnych napięciach 18V i 12V, znajdziemy również system zasilany akumulatorem FlexVolt 54V zaprojektowanym z myślą o użytkownikach wymagających od narzędzi akumulatorowych mocy porównywalnej z narzędziami sieciowymi. Akumulator FlexVolt 54V są tak zaprojektowane, aby były kompatybilne zarówno z gamą narzędzi 54V XR, jak również z elektronarzędziami serii 18V XR. Przy czym zasilając narzędzia XR 54V akumulator posiada 2.0Ah, a przy zasilaniu urządzeń 18V pojemności wynosi 6.0Ah. Różnica ta wynika z rodzaju połączeń ogniw (równoległe dla 54V, szeregowe dla 18V).

system akumulatorowy DeWalt

HiKOKI

Marka HiKOKI (daw. HITACHI) również nie ustępuje kroku innym producentem. W ofercie znajdziemy 3 systemy urządzeń akumulatorowych o różnych napięciach: 12V Peak, 18V Li-Ion i MultiVolt 36V. Każdy system dedykowany jest do różnych zastosowań. Elektronarzędzia 12V Peak to seria lekkich i poręcznych elektronarzędzi dla profesjonalistów do prac w ciasnych przestrzeniach. Największą grupę akumulatorowych elektronarzędzi HiKOKI stanowi system 18V Li-Ion. Od wiertarko-wkrętarek, przez kątówki, szlifierki oscylacyjne, latarki, aż po gwoździarki, młoty udarowo-obrotowe i pilarki tarczowe. Z kolei system MultiVolt 36V to seria nowych urządzeń zasilanych za pomocą wydajnej baterii dwunapięciowej 18/36V. Akumulator MultiVolt może zasilać zarówno elektronarzędzia nowej serii MultiVolt, jak i wszystkie dostępne od dawna elektronarzędzia HiKOKI 18V. Zasada jej działania jest analogiczna jak w bateriach FlexVolt 54V. Jeśli jest podłączona do narzędzia 18V to pojemność wynosi 5.0Ah, natomiast pracując z urządzeniami MultiVolt 36V jej pojemność zmniejsza się o połowę.

system akumulatorowy HiKOKI
Metabo

System CAS (Cordless Alliance System) to stworzony przez Metabo system bezprzewodowych elektronarzędzi zasilanych za pomocą jednego akumulatora.

system akumulatorowy Metabo

Wydawałoby się, że niczym się nie różni od wcześniej wymienionych systemów. Warto jednak wspomnieć, że akumulatory systemu CAS mogą zasilać nie tylko urządzenia marki Metabo, ale również 18-voltowe urządzenia wielu innych profesjonalnych marek m.in. Starmix, Collomix, Rothenberger, Steinel, Mafel i wielu innych - łącznie ponad 140 urządzeń różnych marek może być zasilanych baterią CAS. W akumulatorach CAS zastosowano ogniwa LiHD zapewniające moc wystarczającą do bezprzewodowej realizacji nawet najtrudniejszych prac. Dzięki technologii LiHD Metabo jest jedynym producentem na świecie, którego oferta pokrywa cały zakres mocy od 400 do 3200W. W ofercie Metabo znajdziemy również system akumulatorowy PowerMaxx 10,8V i PowerMaxx 12V - lekkie i poręczne narzędzia do zadań specjalnych.

system akumulatorowy Metabo

Makita

Makita to kolejna profesjonalna marka, która podobnie jak wcześniej wspomnieni producenci posiada systemy akumulatorowe o dwóch różnych napięciach - CXT 12V Li-Ion, 12V Li-Ion oraz LXT 18V Li-Ion i 18V Li-Ion. Wszystkie linie dedykowane są profesjonalistom do prac warsztatowych, budowlanych, remontowych i instalacyjnych. Wszędzie tam, gdzie potrzebne są wydajne narzędzia o doskonałych parametrach użytkowych. Produkty Makita wyróżniają się stosunkowo niską ceną i małymi gabarytami. Ponadto wyposażone są w czip do zarządzania energią i monitorowania żywotności baterii na potrzeby serwisu.

system akumulatorowy Makita

Ryobi

System Ryobi ONE+ obejmuje już ponad 100 narzędzi opartych na innowacyjnej technologii, które oferują pełną swobodę w realizacji wszystkich przedsięwzięć z zakresu majsterkowania i ogrodnictwa. System zasilany jest za pomocą akumulatorów Lithium+ 18V dostępnych o pojemnościach od 1,3Ah aż do 9,0Ah!

System akumulatorowy Ryobi ONE+

Każdy z nich dodatkowo został wyposażony w technologię IntelliCell, która sprawia, że zarządzają swoją mocą tak, aby zapewnić jak najbardziej optymalną wydajność i czas pracy dla każdego narzędzia z serii ONE+. Warto dodać, że klasyczne mocowanie trzpieniowe w elektronarzędziach nie uległo zmianie od ponad 25 lat, a elektronika nie ogranicza możliwości współpracy ze starszymi modelami narzędzi Ryobi. Takie rozwiązanie daje gwarancję, że obecne akumulatory pozwolą na zasilanie wszystkich nowych elektronarzędzi, które pojawią się w przyszłości na rynku, jak również te, które od dawna znajdują sie w warsztatach miłośników tej marki.

System akumulatorowy Ryobi ONE+
Graphite

Wierni miłośnicy marki Graphite również znajdą coś dla siebie. Graphite Energy+ to seria akumulatorowych narzędzi zasilanych akumulatorem litowo-jonowym 18V. Użytkownik może dowolnie konfigurować swój zestaw spośród 15 oferowanych elektronarzędzi i dobrać akumulator o odpowiadającej mu pojemności (2,0Ah lub 4,0Ah). Linia Energy+ składa się z popularnych narzędzi wykorzystywanych w różnorodnych pracach - od wiercenia i wkręcania, po szlifowanie i cięcie, a wkrótce również znajdzie coś do pracy w ogrodzie.

system akumulatorowy Graphite Energy+

Itamati

Itamati PowerSystem 18Volt to kolejny akumulatorowy system narzędzi dedykowanych dla osób, które szukają praktycznych rozwiązań w rozsądnej cenie do swoich domów, przydomowych warsztatów i ogródków. Doskonałe parametry użytkowe, znakomita wydajność oraz pełna swoboda manewrowania to tylko kilka zalet dla tego systemu. Na ten moment marka w swojej ofercie dysponuje 7 narzędziami akumulatorowymi, które mogą być zasilane za pomocą baterii 2,0Ah lub 4,0Ah. Marka opiera się o sprawdzone przez rynek europejski technologie skupiając się na trwałości i niskiej cenie, bez utraty ergonomii i wydajności.

system akumulatorowy Itamati 18Volt

Worx

Marka WORX oferuje znakomity system akumulatorowy, który otwiera nowe możliwości! Worx POWER SHARE dzięki wbudowanemu modułowi PowerModule użytkownik może budować własny system akumulatorowy, który nie ogranicza się wyłącznie do jednego napięcia. Wszystkie narzędzia akumulatorowe WORX bez względu na woltaż są wyposażone w takie same akumulatory i ładowarki. Do wyboru mamy elektronarzędzia 20V i narzędzia ogrodowe 20V do mniejszych ogrodów oraz bardziej profesjonalne modele urządzeń ogrodowych 40V (2x20V) o mocy porównywalnej z silnikami spalinowymi. W ofercie znajdziemy również szeroki wybór akumulatorów 2.0Ah, 2,5Ah, 4,0Ah, a także 6,0Ah! Marka kierowana jest głównie do majsterkowiczów oferując im wysoką jakość, estetyczne wykonanie oraz masę opatentowanych i innowacyjnych rozwiązań poprawiających ergonomię pracy.

system akumulatorowy Worx

Dedra

Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników i obserwując światowe trendy technologiczne, również marka Dedra stworzyła nową linię elektronarzędzi akumulatorowych. Dedra SAS+ALL to system łączący już ponad 20 elektronarzędzi i narzędzi ogrodowych z jednym akumulatorem. Do wyboru mamy akumulator o pojemności 2,0Ah oraz 4,0Ah - obydwa korzystają z napięcia 18V, co gwarantuje wysoką wydajność i bezpośrednio się przekłada na sprawność elektronarzędzia. Narzędzia prezentują wysoki poziom wykonania, wyposażone są w nowoczesne i jednocześnie sprawdzone rozwiązania technologiczne o bardzo dobrych osiągach w przystępnej cenie.

system akumulatorowy Dedra

Einhell

Systemu akumulatorowego nie brakuje również w znanej marce Einhell, po którą często sięgają mniej wymagający użytkownicy. System Power X-Change to system obejmujący zarówno narzędzia do warsztatu, jak i do ogrodu. Akumulatory litowo-jonowe 18V dedykowane tej serii występują w trzech pojemnościach: 2.0Ah do łatwych zadań, 4.0Ah do bardziej wymagających prac, a także 5.2Ah dla maksymalnej wydajności. 

System akumulatorowy Einhell

Komentarze
  • edek 2020-02-28

    wysoki koszt wymiany baterii akumulatorów sprawia, że opłaca się inwestować w mierniki np. megger umożliwiające prawidłową kontrolę pracy systemu w czasie jego eksploatacji.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane