Do drobnych napraw domowych potrzebny jest zestaw narzędzi podstawowych. Powiemy Państwu, bez których narzędzi nie można się obyć.

Kup w Narzedzia.pl
Klucze płasko-oczkowe Dedra 1402
dostawa
wysyłka
8-11 dni
43
Młotek ślusarski 300g Yato YT-4493
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
25,84
Obcęgi 7" Yato YT-2051
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
33,99

Fot. BoschDo napraw w domu majsterkowicz potrzebuje przynajmniej podstawowego zestawu narzędzi. W sklepach często można zobaczyć narzędzia sprzedawane z palet, ale zwykle te „oferty specjalne“ nie mają nic wspólnego z jakością. Przy zakupie narzędzi zawsze należy zwracać uwagę na jakość produktu.

Wkrętak: na użytek domowy wystarczą wkrętaki do wkręcania śrub z rowkiem płaskim, w trzech rozmiarach (mały, średni, duży) oraz dwa wkrętaki krzyżowe (mały, duży). W domu powinien znaleźć się także wkrętak instalacyjny, służący jako próbnik napięcia. Idealna dla majsterkowiczów: wkrętarka akumulatorowa Bosch IXO jest wyjątkowo poręczna i wyposażona we wszystkie możliwe końcówki wkręcające.

Młotek: duży młotek ślusarski to klasyczne narzędzie domowe. Nadaje się do wbijania gwoździ i lżejszych prac związanych z dłutowaniem. Do wbijania cienkich sztyftów lepiej użyć lżejszego młotka.

Obcęgi do gwoździ: to proste narzędzie pomaga wyjmować gwoździe oraz obcinać miękkie druty i cienkie trzpienie.

Klucz maszynowy: zwykle jest potrzebny w paru rozmiarach (rozmiar 6 – 12 mm). Lepiej kupić kilka markowych kluczy, niż kompletny zestaw z tanim narzędziem.

Drabina składana: nie należy wprawdzie do narzędzi, ale jest nieodzowna przy wykonywaniu napraw w domu. Lepiej zainwestować kilkadziesiąt złotych w stabilną drabinę, niż balansować na chwiejących się krzesłach czy stołkach.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • michal 2014-02-10

    Dla mnie podstawowym narzędziem przy drobnych naprawach jest wiertarko-wkrętarka Celmy. Głównie potrzebuję jej przy zawiasach, niby drobne prace, ale dzięki temu jest po prostu znacznie łatwiej.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane