Już wiosną będzie można pielęgnować trawniki nową podkaszarką Bosch ART z jeszcze wydajniejszym akumulatorem 18V „Power4All“ o pojemności 1,5Ah i innowacyjnym systemem cięcia Durablade. Dostępne będą modele – ART 23-18 LI, ART 23-18+ oraz ART 26-18 LI i ART 26-18+.

Nowe podkaszarki Bosch ART 23-18 LI, ART 23-18+ i ART 26-18 LI, ART 26-18+ to gwarancja wydajnego i precyzyjnego podkaszania trawników. W podkaszarkach zastosowano innowacyjne rozwiązania techniczne. Tradycyjne noże z tworzywa sztucznego zastosowane w modelach poprzedniej generacji zostały zastąpione zupełnie innowacyjnym system cięcia – noże Durablade wykonane z materiału zawierającego nylon zapewniają wyjątkową wytrzymałością, a przy tym są niezwykle elastyczne. Ponadto, beznarzędziowy uchwyt zapewnia szybką i sprawną wymianę osprzętu – podkaszarka niemal natychmiast jest gotowa do pracy. Innowacyjne noże Durablade składają się automatycznie w przypadku natrafienia na przeszkodę – kamień, krawężnik – co zapobiega ich uszkodzeniu. Bosch podreśla, iż nóż Durablade jest do 12 razy trwalszy od stosowanych dotychczas noży z tworzywa sztucznego, a przy tym tnie trawę z niebywałą precyzją i gwarantuje szybsze ukończenie pracy. Modele ART 23-18+ i ART 26-18+ wyposażóne są dodatkowo w kółka ułatwiające manewrowanie, co pozwala na dokładniejsze koszenie trawy tuż przy krawędzi.

Wysoka wydajność

Nowe podkaszarki Bosch ART 23-18 LI, ART 23-18+ i ART 26-18 LI, ART 26-18+ są zasilane jeszcze wydajniejszym akumulatorem litowo-jonowym 18V o pojemności 1,5Ah. Elektroniczne sterowanie akumulatora pozwala zachować stałą  prędkość pracy aż do absolutnego wyczerpania energii, co eliminuje występowanie zjawiska stopniowego spadku wydajności, dzięki czemu całą pracę można wykonać nawet na jednym cyklu ładowania akumulatora.

Elastyczność pracy

Nowe podkaszarki ART 23-18 LI i ART 26-18 LI Bosch dołączyły  do rodziny narzędzi akumulatorowym 18V „Power4All“. Ten innowacyjny system gwarantuje użytkownikom niebywałą wygodę i elastyczność pracy. współpracujący z podkaszarkami ART Bosch akumulator litowo-jonowy 18V można w ramach tej samej klasy napięcia wykorzystywać w ponad 10 różnych elektronarzędziach ogrodowych oraz elektronarzędziach do prac w domu, w tym np. w sekatorze, wiertarko-wkrętarce udarowej i wyrzynarce.

Maksymalny komfort

Podkaszarki ART 23-18 LI i ART 26-18 LI to niezwykle lekkie urządzenie akumulatorowe – masa całkowita to zaledwie 2,5kg, dzięki czemu praca podkaszarką jest komfortowa, a transport nie stanowi problemu. Wysoki komfort pracy zapewnia nie tylko niewielka masa i doskonałe wyważenie, ale także teleskopowy drążek. Funkcja ta umożliwia regulację długości drążka, dzięki wygodnemu przełącznikowi. Operator może również ustawić kąt nachylenia uchwytu dodatkowego oraz pozycję głowicy tnącej. Z podkaszarką ART 23-18 LI i ART 26-18 LI przycięcie trawę na krawędzi, nie stanowi problemu – wystarczy obrócić głowicę o 90 stopni i można natychmiast przystąpić do działania. Wszystkie te atuty sprawiają, że nowe podkaszarki ART 23-18 LI i ART 26-18 LI Bosch są wyjątkowo ergonomiczne, co potwierdza atest niemieckiej organizacji Aktion Gesunder Rücken e.V. odpowiedzialnej za promowanie działania na rzecz zdrowego kręgosłupa. Dla jeszcze wygodniejszej pracy modele ART 23-18+ i ART 26-18+ posiadają dodatkowe kółka, pozwalające na swobodne prowadzenie urządzenia po powierzchni roboczej, a ponadto nie obciąża rąk użytkownika. Podkaszarki Bosch to pierwsze tego typu narzędzia ogrodowe, które zyskały ten wyjątkowy atest i są polecane podczas wykonywania prac w ogrodzie.

Akcesoria do podkaszarek, np. zapasowe noże, kółka i akumulatory, są dostępne w ofercie osprzętu dodatkowego Bosch. Podkaszarki ART 23-18 LI i ART 26-18 LI będą dostępne w sprzedaży od lutego 2014.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane