Pistolety oraz inne urządzenia do malowania znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie trudno dotrzeć: na powierzchniach nierównych, chropowatych, trudno dostępnych, na niestandardowych materiałach

Kup w Narzedzia.pl
Pistolet malarski Yato YT-82553
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
209,90
System natryskowy Bosch PFS 5000 E
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
711
Pistolet do farb Einhell TC-SY 500 P
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
181,99
Pistolet do tynków Airpress 45260
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
131
Pistolet natryskowy Ferm Power SGM1012
dostawa
wysyłka
>12 dni
154
120,99

Jeszcze przed przystąpieniem do pracy trzeba zaopatrzyć się w następujące, oprócz samego pistoletu, przyrządy: farby, wiadra, filtry farby, szczotkę do czyszczenia. Przydatną oczywistością będzie także skorzystanie z instrukcji dołączonej do pistoletu, wcześniejsze dowiedzenie się, czy od sprzedawcy, czy z opisu w sklepie internetowym, czy dane urządzenie będzie odpowiednie do rodzaju pracy, którą chcemy wykonać.

 

Pistoletów do malowania najczęściej używa się do rozpylania lakierów na bazie rozpuszczalników i lakierów rozpuszczalnych w wodzie, lazur, preparatów gruntujących, lakierów bezbarwnych, lakierów samochodowych, bejc, substancji ochronnych do drewna, środków ochrony roślin, olejów i środków dezynfekcyjnych.

 

Pamiętajmy także, że urządzenia do malowania rozpryskują wiele farby w powietrzu, nie wszystko trafia na ścianę. Farba może dryfować niczym mgła i osiadać tam, gdzie nie chcielibyśmy, by się pojawiła – np. w pomieszczeniu obok. Ochrona takich miejsc jest więc konieczna, najlepiej odizolować pokój, w którym się pracuje, od innych. Wszelkie urządzenia takie jak klimatyzatory, piece, trzeba koniecznie wyłączyć. Farby lateksowe mogą je zniszczyć, farby alkidowe – nawet spowodować wybuch. Jeśli działania przebiegają na zewnątrz – trzeba przykryć stojący w pobliżu samochód, rośliny, a nawet „zagrożone” ściany sąsiadujących budynków. Nie opłaca się praca w wietrzne dni.

 

pistolet do malowania PFS 105 E
Nie pozostawia też wątpliwości konieczność dosłownego zamaskowania się osoby pracującej z pistoletem, urządzeniem do malowania. Farba będzie wszędzie, więc najlepiej okryć się od stóp do głów.

 

Sprawdź ofertę pistoletów do malowania

Zauważmy, że większość pistoletów do malowania działa w ten sam sposób: farbę wlewa się do wiadra lub kosza, a dzięki pompie przepływa przez wąż i dyszę.

 

Poprzez sito, wlej farbę do wiadra, pozwoli to na uniknięcie wszelkiego rodzaju grudek.

 

Rozrzedź farbę, ale nie bardziej niż jest to zalecane przez producenta. Jeśli będzie zbyt rzadka, nie pokryje danego materiału wystarczająco dobrze.

 

Pracę najlepiej zacząć od pomalowania kątów, najlepiej malować z góry na dół, używając urządzenia pewnie i płynnie, malując ok. 8 cm materiału w ciągu sekundy. Na powierzchni znajdzie się duża ilość farby w niewielkim czasie, lepiej malować kilkoma „lżejszymi” warstwami niż jedną „cięższą”.

 

Nie należy stosować, trwajacych dłużej niż piętnaście minut, przerw w pracy, ponieważ farba w pistolecie zacznie twardnieć. Kiedy jednak wstrzymanie działań okaże się konieczne, należy włączyć blokadę bezpieczeństwa. Przed dłuższą przerwą, po skończonym dniu pracy, niezbędne jest wyczyszczenie urządzenia z farby.

 

urządzenie do malowania PFS 55
Pracując, zachowujmy minimum trzydziestocentymetrową odległość od malowanej powierzchni

 

Czyszczenie dyszy nigdy nie może odbywać się przy włączonym silniku. Ciśnienie pod koniec jest tak wysokie, że może nawet spowodować przebicie skóry.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane