Pistolety do malowania to urządzenia, które pozwalają zaoszczędzić wiele czasu i w łatwy i wygodny sposób rozprowadzają farby, lakiery i innych tego typu środki. Przedstawiamy 4 modele firmy Bosch: PFS 105 E, PFS 105 E WP, PFS 55 i PFS 65

Bosch PFS 105 E – narzędzie o konkretnym zastosowaniu

Konstruktorzy pistoletu do malowania Bosch PFS 105 E przeznaczyli go do takich działań, jak rozpylanie lakierów na bazie rozpuszczalników oraz lakierów rozpuszczalnych w wodzie, lakierów bezbarwnych, lazur, preparatów gruntujących. Także lakierów samochodowych, substancji ochronnych do drewna, bejc, środków ochrony roślin, olejów oraz środków dezynfekcyjnych. Co ważne, ten pistolet do malowania nie służy do rozprowadzania farb dyspersyjnych i lateksowych, substancji powłokowych zawierających kwasy, ługów, substancji gruboziarnistych czy substancji zawierających ciała obce. Nie należy również korzystać z urządzenia do rozpylania materiałów o właściwościach tiksotropowych. Sprzęt najlepiej sprawdza się na dużych powierzchniach.

 

Wybierz pistolet do malowania w sklepie narzedzia.pl

 

 

Precyzja i mobilność

Bosch PFS 105 E, dzięki technologii Spray Control, zapewnia swojemu operatorowi bardzo dużą dokładność nakładania substancji, a przy okazji minimalizuje ilość wytwarzanych oparów. Urządzenie posiada aż 4-stopniową regulację ilości materiału oraz elektroniczną regulację strumienia powietrza. Nie lada utrudnieniem dla wielu użytkowników tego typu narzędzi jest brud. Pistolet do malowania Bosch wyposażono w System SDS, który umożliwia jego sprawne czyszczenie, więc tym problemem jego właściciele przejmować się nie muszą. Dodajmy, że sprzęt posiada praktyczny system przechowywania przewodu i węża, a stopka parkująca służy do wygodnego odłożenia narzędzia podczas przerwy w pracy. Nie bez znaczenia jest również wygoda użytkowania narzędzia, którą w przypadku PFS 105 E zapewnia 3-stopniowa regulacja położenia dyszy. Producenci nie zapomnieli o miękkiej rękojeści Softgrip, umożliwiającej pewny chwyt urządzenia.

 

Trochę techniki

Pistolet do malowania Bosch ma moc 350 W oraz energię rozpylania - 105 W. Jego maksymalna wydajność tłoczenia wynosi do 150 g/min, a pokrycie farbą – 5m2 w 6 minut. Urządzenie dysponuje wężem o długości 3,4 m i pojemnością zbiornika 800 ml. Sprzęt waży 5,5 kg, a w jego wyposażeniu podstawowym znajdziemy wspomniany 800-mililitrowy pojemnik, lepkościomierz o pojemności 100 ml i pojemnik 600 ml z pokrywą. To jednak nie wszystko, wraz z urządzeniem otrzymamy przedłużkę rękojeści oraz płytę szkoleniową DVD.

 

Bosch PFS 105 E WP – idealny do ścian

Za pomocą modelu PFS 105 E WP wykonamy natryskowe malowanie ścian. Powierzchnie chropowate, strukturalne i te bardzo niedostępne – krawędzie, narożniki – wszędzie możemy tym urządzeniem operować. Przede wszystkim dzięki systemowi FlowControl, odpowiadającemu za elektroniczną regulację strumienia oraz zapobieganie powstawaniu oparów. Punktowy/płaski oraz natrysk w pionie i w poziomie – takie opcje regulacji strumienia oferuje dysza EasyJet. Jeśli zależy Ci na dokładności wykonanej pracy, podejmujesz działania jej wymagające, jak np. malowanie szablonów, to PFS 105 E WP jest idealnym urządzeniem dla Ciebie. Wszystko dzięki systemowi SprayControl. To jeszcze nie wszystko. System SDS Push&Click oznacza błyskawiczną zmianę koloru farby oraz sprawne doprowadzenie do czystości pojemnika.

 

 

Parametry i wyposażenie

Moc pistoletu do malowania wynosi 375 W, natomiast energia rozpylania – 120 W. Kolejnym ważnym parametrem jest pokrycie farbą, czyli 5 m2 w 3 minuty. Wydajność tłoczenia sprzętu wynosi 200-300 g/min. Narzędzie posiada 1-litrowy pojemnik oraz 3,4-metrowy wąż. Warto wspomnieć o jego wymiarach, które przedstawiają się następująco: 600x391x315 mm. Urządzenie waży 5,2 kg. Nie bez znaczenia dla wielu użytkowników jest wyposażenie standardowe danej maszyny. W przypadku PFS 105 E WP znajdziemy w nim wspomniany 1000-mililitrowy pojemnik z pokrywą i dwa papierowe lejki do napełniania.

 

PFS 55 – wygoda użytkowania

Pistolet natryskowy PFS 55 przeznaczony jest do tych samych działań, co model PFS 105 E, a więc do rozpylania preparatów gruntujących, lakierów bezbarwnych, samochodowych, rozpuszczalnych w wodzie, wykonanych na bazie rozpuszczalników. Także bejc, lazur, środków ochrony roślin, drewna, olejów i środków dezynfekcyjnych. Posiada on również rozwiązanie SprayControl – rozprowadza substancje dokładnie, wytwarzając możliwie jak najmniejszą ilość oparów. Położenie dyszy jest regulowane 3-stopniowo. Operatorzy tego pistoletu, dzięki systemowi SDS, do malowania nie musza obawiać się o brud w miejscu pracy. Zrobienie przerwy w pracy ułatwi stopka parkująca, na którą można odstawić urządzenie.

 

 

Co jeszcze otrzymamy?

Przede wszystkim moc znamionową 280 W i moc natrysku – 55 W oraz napięcie 230/50 V/Hz. Wydajność nakładania farby przez PFS 55 wynosi 0,42 m2/min (czyli 5m2 w 12 minut), maksymalna wydajność tłoczenia mieści się w zakresie od 0 do 110 g/min, natomiast długość przewodu wynosi 2,5 m. Pojemność zbiornika sprzętu równa jest 0, 6 l, urządzenie waży 1,3 kg. Nie zapominajmy o wyposażeniu standardowym tego pistoletu do malowania. Znajdziemy w nim, poza wspomnianym zbiornikiem, miarkę, stopkę do pracy z pojemnikiem 800 ml oraz płytę instruktażową DVD.  

 

PFS 65 – narzędzie uniwersalne

Ten pistolet do malowania przeznaczony jest do tak wielu prac jak rozpylanie środków ochrony roślin, olejów oraz środków dezynfekcyjnych, bejc, lazur, substancji ochronnych do drewna, lakierów na bazie rozpuszczalników i tych rozpuszczalnych w wodzie, lakierów samochodowych, bezbarwnych czy substancji gruntujących. Poradzi sobie również z rozprowadzaniem lakierów i farb na bazie żywic akrylowych, farb i podkładów emulsyjnych, farb kaloryferowych, nabłyszczaczy, impregnatów, farb chroniących przed promieniowaniem UV czy farb pokładowych.

 

Dokładny pistolet do malowania

A o tę dokładność dba, podobnie jak w przypadku wcześniej omawianych sprzętów, system SprayControl. Regulacja ilości podawanej farby przebiega aż na 4 stopniach, a 3-stopniowy jest system regulacji położenia dyszy. PFS 65, znów podobnie do wspomnianych produktów Boscha, wyposażono w system SDS, dbający o sprawne oczyszczenie sprzętu. Również użytkownik tego pistoletu do malowania może pozwolić sobie na przerwy  w działaniu dzięki stopce parkującej. Wygodzie użytkowania służy system przechowywania kabla i węża. Skoro o wygodzie mowa, nie zapominajmy o ergonomicznej rękojeści Softgrip, która zapewnia także pewny chwyt narzędzia.

 

 

Najważniejsze dane i wyposażenie

Moc znamionowa PFS 65 wynosi 280 W, a moc natrysku – 65 W. Farba nakładana jest przez urządzenie z wydajnością 0,5 m2/min. Warto wspomnieć o pojemności zbiornika, która wynosi 0,6 l oraz o długości węża – 1,8 m i długości kabla – 2,5 m. Masa sprzętu to 2,8 kg. Jeśli chodzi o wyposażenie podstawowe tego pistoletu do malowania, znajdziemy w nim wspomniany pojemnik, 100-mililitrowy lepkościomierz, pas nośny, przedłużkę rękojeści oraz, jak w przypadku pozostałych sprzętów, płytę szkoleniową DVD, pomagającą zapoznać się z obsługą narzędzia.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • jaro 2014-11-24

    fajny artykul, mi sie przydal

Dodaj komentarz
* Pola wymagane