Firma Bosch poszerzyła paletę swoich urządzeń litowo-jonowych przeznaczonych do domu i ogrodu, o kolejne, praktyczne narzędzie. W grudniu pojawił się w sprzedaży pistolet do klejenia PKP 7,2 LI, który nie wymaga dostępu do sieci i klei niemal wszystkie materiały: tworzywa sztuczne, metal, szkło, papier, kamień, ceramikę, drewno, korek, piankę, skórę i tkaniny. Ponieważ akumulatory litowo-jonowe posiadają niski stopień samorozładowania, pistolet jest w pełni gotowy do użycia nawet po kilku miesiącach przerwy w pracy.

Kup w Narzedzia.pl
Pistolet do klejenia Bosch GKP 200 CE
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
506,99
Pistolet do klejenia Bosch PKP 3,6 LI
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
252

Przy pomocy nowego pistoletu do klejenia firmy Bosch szybko naprawimy pęknięte wazony, naczynia ceramiczne oraz przykleimy drobne części drewniane w meblach. Urządzenie waży zaledwie 300 gramów i jest proste w obsłudze: odpowiednim przyciskiem włączamy urządzenie, po kilkunastu sekundach zapala się zielona dioda LED, która wskazuje gotowość do pracy. Wygodny w obsłudze przycisk pozwala precyzyjnie dozować klej na małych powierzchniach oraz wygodnie nakładać większe ilości kleju. Twórcy urządzenia zadbali także o to, aby klej nie wyciekał z dyszy dozującej, dzięki czemu praca staje się znacznie czystsza niż w przypadku innych modeli.

Pistolet do klejenia Bosch PKP 7,2 LI zachowuje – podobnie jak wszystkie urządzenia z akumulatorem litowo-jonowym – większość zgromadzonej energii nawet po wielu miesiącach przechowywania narzędzia. Jest zatem w pełni gotowy do użycia nawet po kilku miesiącach przerwy w pracy. Energia zgromadzona w naładowanym do pełna akumulatorze pistoletu Bosch PKP 7,2 LI wystarcza na ok. 45 minut klejenia. Gdy zapas energii spadnie poniżej 30 %, zapala się dioda LED informująca użytkownika o konieczności doładowania akumulatora.

Do ładowania narzędzia służy ładowarka ze zintegrowaną rynienką, która pomaga utrzymać czystość ładowarki. Ponieważ w akumulatorach litowo-jonowych nie występuje efekt pamięci, akumulator taki można doładować w dowolnej chwili, nie ryzykując trwałym obniżeniem jego pojemności. Warto również wspomnieć o tym, iż zastosowanie nowej grzałki oraz wydajnego akumulatora pozwoliło skrócić czas nagrzewania urządzenia do mniej niż 15 sekund.

* Pola wymagane
Dodaj komentarz