Piękny, zadbany trawnik jest wizytówką każdego ogrodu. W trosce o naszych Klientów przygotowaliśmy listę niezbędnych narzędzi do pielęgnacji trawnika oraz krótki poradnik, co zrobić, by cieszyć się w sezonie puszystym zielonym dywanem.

Koszenie trawy


Najistotniejszym zabiegiem jest koszenie trawnika. Sprawne i przyjemne koszenie gwarantuje nam kosiarka elektryczna Gardena PowerMax 32 (ok.400zł), 36 (ok.650zł), 42 (ok.850zł). Odpowiednie cyfry sugerują szerokość koszenia, dzięki czemu masz możliwość wybrania optymalnej kosiarki do Twoich potrzeb i wielkości trawnika. Kosiarki Gardena wyposażone są w silnik PowerPlus, który gwarantuje precyzyjne i wydajne koszenie nawet wysokiej lub mokrej trawy. Należy zaznaczyć także, że kosiarka elektryczna PowerMax 36 i PowerMax 42 posiadają funkcję mulczowania. Ważne jest także, aby przez cały rok wykonywać koszenie na jednakowej wysokości. Nie stanowi to problemu, bowiem kosiarki GARDENA wyposażone są w  5-stopniową regulację wysokości cięcia.

 

 

 

Zabiegi pielęgnacyjne

 

Do pielęgnacji brzegów trawnika i nadania całości estetycznego wyglądu niezbędne okażą się akumulatorowe nożyce do trawy lub podkaszarka. GARDENA oferuje sprzęty, które pozwolą Ci w łatwy i wygodny sposób dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i dokończyć działania. Godna polecenia jest podkaszarka żyłkowa Gardena EasyCut 400 (ok.250zł). Jej atutem jest beznarzędziowo instalowana osłona, która  chroni rośliny. Podkaszarka EasyCut 400 doskonale sprawdzi się przy podkaszania długich brzegów trawnika i pracy w miejscach trudno dostępnych, np. pod ławkami, wokół drzew, rabat. Do mniejszych trawników ciekawym rozwiązaniem są akumulatorowe nożyce do cięcia brzegów trawnika ComfortCut (ok.350zł). Akumulatory wykorzystane w nożycach Gardeny pozwalają na niczym nieograniczoną pracę i pełną swobodę ruchów. Ponadto są lżejsze od podkaszarki, ale cechuje je  mniejszą wydajność. Dzięki sprzętom Gardena i dokładnie przyciętym brzegom Twój trawnik uzyska perfekcyjne wykończenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Właściwe nawożenie

 

Pielęgnując  trawnik powinniśmy pamiętać o nawozach z dodatkiem mikroelementów, takich jak magnez, sód, żelazo, mangan bądź nawozie organicznym. W ciągu całego okresu wegetacyjnego zaleca się pięciokrotne nawożenie trawy. Oczywiście częstość nawożenia zależna jest od częstości koszenia trawnika, a także głębokości bryły korzeniowej.  W działaniach tych niezbędny okaże się siewnik uniwersalny Gardena  (ceny od 100 do 250zł) o różnej pojemności w zależności od Twoich potrzeb: 10l, 14l, 20l. Pracują z tym sprzętem masz gwarancję, że nawóz zostanie równomiernie i precyzyjnie rozsiany. Atutem siewników Gardena jest wyposażenie ich w tabelę informującą o dozowaniu powszechnie stosowanych nawozów.  Ponadto siewniki te zostały wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań: nowoczesny walec o dużej elastyczności zapewnia równomierne dozowanie nawozu, napęd na dwa koła gwarantuje płynne poruszanie, a funkcja biegu jałowego kół sprawia, że siewnik pracuje tylko wtedy, gdy jest pchany.

 

 

 

Regularne nawadnianie

 

Trzeba pamiętać o regularnym podlewaniu, bowiem nasiona traw wymagają stałej wilgotności. Zaleca się kontrolę wilgotności podłoża. Dzięki inteligentnym systemom nawadniania Gardena to żaden problem. Urządzenia te pozwalają ustalić odpowiedni przepływ wody. Sterowniki i systemy Gardena to praktyczny pomocnik w nawadnianiu, którego zalety dostrzeżesz niemal natychmiast. Pomocne okażą się także zraszacze. Gody uwagi jest zraszacz aquazoom 250/1 comfort (ok.100zł). Jest to sprzęt, który został zaprojektowany do nawadniania powierzchni prostokątnych od 105 do 250 m². Dzięki regulacji zasięgu (od 7 do 17 metrów) i szerokości (od 7 do 15 metrów) zraszania możemy efektywnie podlać trawnik. Z nami osiągniesz fantastyczne efekty przy niewielkim nakładzie sił.

 

 


Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane