Ogrzewanie na podczerwień cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników. To innowacyjne rozwiązanie z zakresu ocieplania pomieszczeń wyróżnia się przede wszystkim funkcjonalnością, wydajnością niezawodnością i oczywiście nienaganną estetyką wykonania, a wszystko to zamknięte zostało w przystępnej cenie. Panel grzewczy na podczerwień to technologia idealnie dopasowana do potrzeb współczesnego użytkownika, stąd też pomysł firmy NEO, aby uzupełnić swój asortyment o ten produkt.

Panele grzewcze NEO

Promienniki ciepła na podczerwień NEO to nowoczesne urządzenia grzewcze o eleganckim i estetycznym designie, który znakomicie się komponuje zarówno w przestrzeni domowej, jak i biurowej. Panel grzewczy NEO posiada element grzejny carbon crystal i wytwarza ciepło poprzez wykorzystanie innowacyjnej metody ogrzewania energią podczerwieni. To wydajne i energooszczędne rozwiązanie dla każdego. Sprawność urządzenia sięga 98%, co przekłada się na oszczędność do 65% energii w porównaniu z ogrzewaniem konwencjonalnym. Istotną zaletą paneli grzewczych jest natychmiastowe generowanie ciepła po włączeniu gdyż nie musi się nagrzewać. Każdy panel posiada stopień ochrony IP24, który chroni przed dostępem do niebezpiecznych części i wnikaniem ciał obcych o średnicy większej niż 12,5mm oraz chroni przed bryzgami wody z dowolnego kierunku.

panel grzewczy neo

Rodzaje paneli grzewczych NEO

Panele grzewcze NEO dostępne są w 3 rozmiarach i różnią się mocą oraz powierzchnią grzania. Największe panele grzewcze NEO (90-107, 90-104) o wymiarach 1200x600mm. Średniej wielkości panele grzewcze (90-103, 90-106) o mocy 600W i wymiarach 1000x600mm rozprowadzają ciepło na powierzchni 9m2, a 450W modele (90-102, 90-105) mają wymiary 900x500mm, a ich powierzchnia grzania wynosi 7m2. Panele grzewcze NEO doskonale się komponują w każdej przestrzeni. Wszystkie modele mają grubość zaledwie 22mm, dzięki czemu nie zajmują więcej miejsca na ścianie niż nowoczesny telewizor.

Montaż promienników podczerwieni

Panele grzewcze NEO są przeznaczone głównie do użytku wewnętrznego, w pomieszczeniach o niskiej wilgotności powietrza. Nie należy ich montować w łazienkach lub innych pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności powietrza, ani w wilgotne dni na świeżym powietrzu. Podczas montażu, należy mieć na uwadze, że panele na podczerwień podczas pracy uzyskują bardzo wysoką temperaturę, dlatego należy je umieszczać w bezpiecznej odległości (min. 0,9m) od przedmiotów łatwopalnych takich jak meble, zasłony itp. Urządzenie też nie może się znajdować bezpośrednio pod gniazdem ściennym, ani w odległości mniejszej niż 20cm nad podłogą. Przy montażu sufitowym należy zachować dystans co najmniej 25cm, gdyż w przypadku bezpośredniego przylegania do sufitu może skutkować to przegrzaniem lub spaleniem się urządzenia.

panel grzewczy neo

Sterowanie panelem grzewczym NEO

Obsługa paneli grzewczych NEO jest bardzo łatwa i intuicyjna. Panele zostały wyposażone w tygodniowy programator, który pozwala ustawić temperaturę i czas pracy urządzenia, dzięki czemu możemy dostosować ich tryb pracy do naszego trybu życia. Modele 90-102, 90-10390-104 obsługiwane są za pomocą pilota połączonego kablem z urządzeniem.

panel grzewczy neo pilot zdalnego sterowania

Modele 90-10590-10690-107 z WiFi można z kolei obsługiwać z poziomu aplikacji TUYA APP, łącząc się z urządzeniem za pośrednictwem sieci WiFi.  Ponadto, z boku urządzenia znajduje się panel sterujący z wyświetlaczem LED, przyciskami sterującymi, czujnikiem temperatury oraz podświetlanym włącznikiem.

panele na podczerwień neo

panel grzewczy neo

Panele 90-100, 90-101, 90-099 posiadają czujnik temperatury, z kolei panele 90-097, 90-096 i 90-098 są wyposażone w czujnik otwartego okna. Gdy czujnik wykryje spadek temperatury o min. 5 stopni w ciągu 5 minut, urządzenie przestanie się nagrzewać, a wskaźnik zacznie migać. Dopiero wyłączenie i ponowne uruchomienie urządzenia zresetuje komunikat o otwartym oknie i urządzenie zacznie normalnie działać.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
 • janka 2021-11-08

  u nas promiennik ma ucięty kabel i jest bezpośrednio przypięty do sieci. Rozmawiałam z przedstawicielem neo i powiedział, że to nie narusza gwarancji, jeśli zrobi to elektryk i wszystkie parametry będą się zgadzać. i w ten sposób całe zasilanie jest schowane pod kasetonami. teraz tylko żałuję, że mamy wersję na pilota, przy sterowaniu wifi mogłabym odpalić grzanie jak wychodzę z pracy i akurat byłoby już komfortowo, programator nie jest tak wygodny

 • Jan 2021-09-23

  Gdzie grzejnik Neo 90-097 ma umieszczony czujnik temperatury?

 • Administrator narzedzia.pl 2021-07-29

  Janina Gruner -Feluks, dziękujemy za dobre pytanie. Z informacji jakie udało nam się uzupełnić, promiennik emituje długie fale : 5,6-1000 μm. Długość kabla: 1,5m.

 • Janina Gruner -Feluks 2021-07-27

  poszukujepanelinapodczerwień celemogrzewania domu,Mam 2 zasadnicze pytania 1.Jakiefale emitujapanele firmy Neo 2.Jaka jest długość kabla zasilającego Pozdrawiam i dziękuję za rzetelna informacje

Dodaj komentarz
* Pola wymagane