Czujesz wiosnę i wielką potrzebę zmian? Zobacz jak przeistoczyć pstrokaty koszyczek na własnoręcznie wykonaną designerską skrzynkę w stylu shabby chick. Wszystko, czego potrzebujesz, to odrobina talentu do majsterkowania i narzędzia Dremel. Ozdobiona piórkiem lub dużym drewnianym guzikiem skrzynka będzie przykuwającą wzrok i pachnącą wiosenną dekoracją w Twojej kuchni lub salonie.

Kup w Narzedzia.pl
39,97
98,49
61,49

Niezbedne narzędzia:

Potrzebne materiały:

  • Ołówek
  • Papier
  • Drewniana skrzynka
  • Farba akrylowa
  • Duża szczotka
  • Piórka i guziki do dekoracji

Krok 1

Pomaluj drewniane pudełko lub skrzynkę podkładem z białej akrylowej farby. W zależności od tego, jak dobrze farba pokryje powierzchnię i ile drewna ma zostać widoczne, zdecyduj, czy nakładać drugą warstwę podkładu. Poczekaj, aż farba wyschnie.

 

Krok 2

Aby nieco postarzyć skrzynkę i nadać jej wygląd vintage, dokładnie spoleruj jej powierzchnię i krawędzie przy pomocy narzędzia wielofunkcyjnego Dremel 4200 i tarczy ściernych SC413. Ustaw narzędzie na najniższe obroty, aby usunąć jak najmniejszą ilość farby.

Krok 3

Teraz nadszedł czas na ozdobienie krawędzi. Naszkicuj regularny wzór na kartce papieru i przenieś go na skrzynkę. Pamiętaj, aby wzór znajdował się 2 centymetry poniżej górnej krawędzi skrzynki, tak by nie zasłaniały go liście zasadzonych roślin.

Krok 4

Nałóż frez do grawerowania 107 na narzędzie wielofunkcyjne. Frez doskonale nadaje się do pracy w drewnie. Dostosuj obroty frezu do twardości drewna i ostrożnie graweruj wzór, aż stworzysz obwódkę, biegnącą wokół całej skrzynki.

 

Krok 5

Teraz możesz dowolnie przyozdobić swoje dzieło. Oryginalne detale w odcieniach brązu, jak duże pióro i drewniany guzik będą z pewnością przykuwały wzrok. Przyklej je przy pomocy pistoletu do klejenia Dremel 910, a Twoja doniczka od razu nabierze eleganckiego wyglądu.

Gotowy projekt!


Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane