Bardzo często nie doceniamy roli przedpokoju, a stanowi on swoistą wizytówkę każdego domu. Odmień wygląd swojego przedpokoju, wyposażając go w niezwykły wieszak wykonany z odwróconych drewnianych wieszaków. Możesz go łatwo i szybko wykonać, używając odpowiednich narzędzi. Twój przedpokój z oryginalnym wieszakiem na pewno zachwyci każdego gościa.

Potrzebujesz:

• Akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne Dremel 8100 Li-Ion

Piła ręczna Dremel DSM20 z tnącą uniwersalną węglikową tarczą do cięcia DSM500 (w zestawie)

• Zestaw wierteł do drewna Dremel 636 z punktem centrującym (4mm)

• Frezy grawerskie odpowiednie dla wymaganej głębokości, np. Dremel 106 z kulką o średnicy 1,6mm

• Papier, ołówek, linijka

• Śrubokręt

• 5 drewnianych wieszaków

• Deska (50x10x2 cm)

• Kalka techniczna

• Twardy olej, wosk, farba lub lakier

• 10x40mm wkręty

Kroki 1:

Zacznij od narysowania wzoru. Odrysuj kontur wieszaka na papierze i zaznacz linią miejsce, gdzie wieszak ma być przycięty. Następnie, korzystając z papierowego szablonu, nanieś linię przycięcia na wszystkich wieszakach.

Krok 2:

Korzystając z praktycznej piły ręcznej Dremel DSM20 oraz uniwersalnej węglikowej tarczy do cięcia DSM500, łatwo przytniesz wieszaki wzdłuż zaznaczonych linii.

Krok 3:

Następnie weź drewnianą deskę o grubości 2cm i przytnij ją piłą ręczną Dremel DSM20 do wymiaru 50x10cm. Po docięciu deski warto zeszlifować jej krawędzie.

Krok 4:

Teraz zaznacz na desce miejsca, gdzie wywiercisz otwory do mocowania wieszaków. Po środku deski zaznacz punkty, odmierzając od krawędzi: 5cm + 10cm + 10cm + 10cm + 10cm. Aby czysto i precyzyjnie wywiercić otwory, użyj poręcznego narzędzia wielofunkcyjnego Dremel 8100 Li-Ion i 4mm wiertła z zestawu wierteł do drewna 636.

Krok 5:

Teraz czas na ozdabianie. Weź ołówek i kalkę techniczną i pomiędzy wyciętymi otworami narysuj motywy roślinne. Możesz skorzystać z załączonego wzoru albo zaprojektować swoje własne wzory.

Krok 6:

Za pomocą narzędzia wielofunkcyjnego Dremel 8100 Li-Ion i frezu do grawerowania Dremel 106 wyfrezuj w drewnie odrysowany wzór. Specjalna przystawka z uchwytem zagwarantuje Ci precyzję wykonania. Na koniec zabezpiecz deskę lakierem lub specjalnym olejem do drewna. Teraz wystarczy przykręcić skrócone wieszaki do deski, korzystając z wywierconych otworów.

Twój designerski wieszak do przedpokoju jest gotowy!

Bądź jeszcze bardziej kreatywny!

Masz ochotę pomalować swój wieszak na jakiś kolor? Daj się ponieść wyobraźni i użyj wybranej przez siebie farby do drewna i lakieru. Aby Twój wieszak był jeszcze bardziej wyjątkowy, poeksperymentuj z motywami ozdobnymi. Możesz na przykład wyryć inicjały członków rodziny albo ikony przedstawiające kapelusz, płaszcz czy parasol.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane