Nic tak nie rozgrzewa jak grzane wino. Wszystkim miłośnikom wykwintnych trunków pokazujemy, jak zrobić oryginalną półkę na wino. Kompozycja z pni brzozy pięknie wyeksponuje kolekcję eleganckich butelek oraz nada wnętrzu niepowtarzalny charakter. Wystarczą tylko chęci i odpowiednie narzędzia Bosch.

Do wykonania projektu potrzebujesz:

  • 4-5 pni brzozy o średnicy 50-60 mm i długości 1m
  • 16 szt. wkładek gwintowych M6 (średnica gwintu wewnętrznego 6mm)
  • 16 śrub z podwójnym gwintem M6
  • 16 kołków rozporowych

Pomocne narzędzia:

KROK 1:
Wyrzynarką tniemy pnie brzozy na 16 mniejszych fragmentów o długości ok. 240 mm każdy. Następnie po środku jednego z przekrojów poprzecznych każdego pnia wiercimy po jednym otworze o średnicy 12 mm i głębokości 60 mm. Do każdego otworu wkręcamy wkładkę gwintową M6.

KROK 2:
Kolejnym krokiem jest wywiercenie otworów w ścianie wiertarko-wkrętarką udarową PSB 10,8 Li Bosch - w miejscach, w których chcemy zamontować naszą oryginalną półkę na wino. W tym celu wiercimy 16 otworów o średnicy 6mm w czterech rzędach po cztery otwory, zachowując 10-cio centymetrowy odstęp pomiędzy nimi. Każdy z otworów powinien być wywiercony Wszystkie otwory powinny finalnie utworzyć kształt kwadratu.

KROK 3:
Do wywierconych otworów wkładamy po jednym kołku rozporowym, a następnie wkręcamy w niego śruby z podwójnym gwincie M6. Teraz wystarczy jedynie nałożyć na wystającą część śruby brzozowy pieniek, w którym wcześniej wywierciliśmy pasujący do śruby otwór, i wszystko!

Gotowe! Nasza drewniana półka na wino z pewnością wzbudzi podziw wszystkich gości

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane