Podczas srogiej zimy, wysokich śniegów i dokuczliwych mrozów najchętniej nie wychodzimy z domu. Gdy zaistnieje jednak taka konieczność - szczelnie opatulamy się kurtkami, szalami. W te nieprzyjazne dni nie zapominajmy o naszych roślinach - je także należy okryć przed chłodem

Wydawać by się mogło, że późna jesień, zima to czas zasłużonego odpoczynku dla dzielnych działkowiczów i wytrwałych ogrodników, którzy podczas upalnych miesięcy w pocie czoła poświęcali się dbaniu o prawidłowy rozwój swoich roślin. Nic bardziej mylnego. Owszem, w zimniejszych porach roku nie musimy zaglądać do naszego zieleńca codziennie i wykonywać w nim szeregu działań, ale jedno zrobić trzeba - okryć rośliny, by uchronić je przed niszczącym działaniem mrozów.

 

Znajdź zimową osłonę na rośliny i drzewa w sklepie narzedzia.pl

 

Zima - niebezpieczna dla roślin

 

Co jest dla nich największym zagrożeniem? Mroźna bezśnieżna zima. Gatunek, który zachwycał swym pięknem latem, po ataku chłodu może być w mizernej formie lub, co gorsza, nie przetrwać tych najtrudniejszych miesięcy. Niektóre rośliny nie są przystosowane do polskich, nie zawsze idealnych warunków pogodowych, zwłaszcza te najmłodsze. Szczególnie groźna jest noc. Temperatura spada wtedy tak bardzo, że wilgoć zatrzymuje się na liściach i pąkach. Skutki tego zgubnego działania widoczne są już po dwóch, trzech dniach - na liściach i pąkach właśnie. Czynnikiem, który pozwala roślinom, drzewom przetrwać, jest posadzenie ich w bliskiej od siebie odległości, by było im "cieplej". Nie zawsze jest możliwe lub wskazane, pozostaje więc najlepszy ratunek: okrywanie.

 

 

Kiedy zacząć działania?

 

No dobrze, ale kiedy należy przystąpić do działań chroniących rośliny? Dopiero, gdy mrozy zaatakują czy prewencyjnie - na długo zanim nadejdą, np. późną jesienią? Wbrew obawom, że może być na takie działania za późno - nie należy okrywać zieleni zbyt wcześnie. Odpowiedni moment nadejdzie, gdy temperatura będzie wynosiła około -5° Celsjusza, a gleba już z wierzchu zamarznie. Jeśli okryjemy rośliny wcześniej, zgniją nam, poddane działaniu temperatury "na plusie". Pamiętajmy, że zagrożeniem dla ogrodu są nie tylko przeszywające mrozy, również wiatr. Szczególnie niebezpieczny dla roślin zimozielonych - powoduje większe z nich parowanie. Do najzdrowszych nie należy także działanie zimowego słońca.

 

Sposoby na ochronę roślin przed mrozem

 

Powstaje pytanie: jak i czym okrywać skarby naszych ogrodów? Wśród całego szeregu rozwiązań: liści, słomy, papieru, kory najwygodniejszym i cechującym się pełną skutecznością pomysłem wydaje się być osłona na rośliny i drzewa Itamati. Nie zniszczy się, nie straci stabilności, nie trzeba jej wielokrotnie zakładać. Itamati stworzyło osłonę, której wymiary to 120x180 i 90x110 cm. Jej obsługa nikomu, nawet niedoświadczonemu ogrodnikowi, nie powinna przysporzyć żadnych trudności. Wystarczy nałożyć osłonę na roślinę lub drzewo i zaciągnąć sznurek - tylko i aż tyle. Worek wykonano z włókniny, która nie dość, że jest mocna, to nie straszy swoim wyglądem odwiedzających ogród. Chroni nie tylko przed słońcem, wiatrem, ale i mrozem. Cecha charakterystycznąosłony Itamati jest zamek błyskawiczny, rozciągnięty na całej jej długości. Tym samym zakładanie i zdejmowanie ochrony z roślin staje się jeszcze łatwiejsze. Do produktu dołączono także wspomniany sznurek. Ważną informacją dla estetów będzie ta, że kolor osłony na rośliny Itamati jest beżowy, a dla osób praktycznych - że worek przepuszcza i powietrze, i światło.

 

 

Itamati

 

Itamati, producent zimowej osłony na rośliny i drzewa, szturmem wchodzi na rynek, proponując tym, którzy wybrali narzędzia firmy nie tylko komfort użytkowania, ale i dobrą cenę urządzeń przy równie zadowalającej ich jakości. Co znajdziemy w ofercie Itamati? Zarówno narzędzia ręczne, jak i elektronarzędzia. Oraz, specjalnie dla zapalonych ogrodników - sprzęt wspomagający ich troskę o ulubione zieleńce. Właściciel narzędzi Itamati nie musi martwić się ani o bezpieczeństwo ich użytkowania, ani o ergonomię czy komfort pracy. Może cieszyć oczy ciekawym designem i bogatą kolorystyką sprzętu, sklasyfikowanego w trzech barwnych kategoriach. W linii czerwonej znajdziemy elektronarzędzia, w tej niebieskiej - narzędzia ręczne. Zimowej osłony na rośliny i drzewa mogą Państwo natomiast szukać wśród ogrodniczej, zielonej serii. 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane