Dzięki okleiniarkom pokryjemy okleiną boczne powierzchnie mebli. Narzędzia te występują zarówno w wersji automatycznej, jak i ręcznej. Okleiniarki działają sprawnie i precyzyjnie na powierzchniach drewnianych, przykładami szafy i regały

Okleiniarki zwiększają wydajność i dokładność, zmniejszają ilość drewna usuniętą z powodu niewłaściwego nałożenia okleiny.

 

Przed zakupem tego typu urządzenia warto zastanowić się, jak często będzie ono używane i jak długo jednorazowo będziemy z niego korzystać. Producenci oferują szeroki wybór okleiniarek.

 

Jednym z ulubionych przez stolarzy urządzeń jest okleiniarka ręczna AG98F firmy Virutex. Przeznaczono ją do wszelkiego rodzaju obrzeży, z nałożonym klejem, o grubości do 1mm. Narzędzie umożliwia oklejanie wszystkich powierzchni drewnianych (krawędzi). Okleiniarkę wyposażono także w zacisk oraz wałek dociskowy łukowy, umożliwiający stabilne i dokładne oklejenie krawędzi. Czas jej nagrzewania wynosi około minuty. Co ciekawe, przy użyciu załączonego urządzenia można oklejać ściany wewnętrzne drzwi, rowki i wycięcia.

Sprawdź ceny okleiniarek

 

 

Natomiast kolejne narzędzie Virutexu – okleiniarka ręczna AG98R PCV przeznaczona jest do krawędzi na okleiny do 3mm grubości. Umożliwia oklejanie wąskich powierzchni drewnianych (krawędzi) taśmami z naniesionym klejem, wykonanymi z takich materiałów jak PCV, poliester, laminat i fornir. I w tym urządzeniu załączono zacisk oraz wałek dociskowy łukowy, i tu czas nagrzewania mieści się w minucie. Okleinę można nakładać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to „wiatrak”, nawijający do oklein w rolce do grubości 1mm i szerokości do 50mm. Drugi to ręczne wkładanie okleiny o grubości do 3mm i szerokości do 50mm, w postaci uprzednio wyciętych pasków.

 

Urządzenie pracuje z mocą 1500W, maksymalna szerokość oklejania w przypadku okleiny do 1mm grubości i okleiny do 2mm grubości w postaci przyciętych pasków to 50mm, wlot powietrza równy jest 400 litrom na minutę, jego waga to 2,8 kg.

 

 

Przenośna okleiniarka PEB50 nakłada klej ciepłotopliwy, okleja zaokrąglone, nieregularne oraz proste krawędzie. Przydatna jest do oklejania obrzeżami z PCV, ABS, melaminy, laminatu, poliestrów i forniru, uprzednio uciętych na wymaganą długość, zarówno do prostych, jak i zaokrąglonych paneli. Urządzenie praktycznie można wykorzystać zwłaszcza przy zastosowaniu do małej i średniej produkcji w warsztacie i poza nim. Narzędzie łatwo kontrolować, ustawienie względem szerokości obrzeża i grubości panelu jest proste i szybkie. Okleiniarka posiada elektroniczny system automatycznego podawania z kontrolą manualną. Minimalny kąt wklęsły do oklejenia wynosi 40mm. Istnieje możliwość oklejenia otworów wewnętrznych o minimalnej średnicy 300mm.

 

  

Okleiniarki można używać zarówno jako urządzenia stacjonarnego, jak i przenośnego. Ilość kleju aplikowanego na obrzeże może być dawkowana według uznania użytkownika. Klej ten, o wysokiej lepkości, ma niską temperaturę topnienia (150 stopni Celsjusza). Czas nagrzewania urządzenia to 10 minut.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane