Odśnieżanie będzie z pewnością przyjemniejsze, jeśli użyjemy właściwej odśnieżarki. Dzięki niej usuwanie śniegu pójdzie sprawnie i szybko. Radzimy, jaką odśnieżarkę wybrać do usuwania śniegu z niewielkich, średnich i dużych posesji.

Odśnieżarka do niewielkich powierzchni 

Częste i dokładne odśnieżanie niewielkich powierzchni umożliwią nam odśnieżarki niewielkich rozmiarów. Są one lekkie, a więc łatwe do przenoszenia oraz proste w obsłudze. Warto wybrać odśnieżarki elektryczne, gdyż nie ma problemu z podłączeniem odśnieżarki do źródła zasilania. Jeżeli nie chcesz się męczyć z kablami i przedłużaczami. Polecamy przyjazne dla środowiska - wyposażone w ciche i paliwo-oszczędne czterosuwowe silniki spalinowe o mocy około 4,5-5 KM. Odśnieżarki spalinowe zapewniają także szybkie uruchomienie nawet w niskich temperaturach oraz wysoką wydajność pracy. Odśnieżarki spalinowe wyposażone w taki silnik są w stanie przerzucić do 30 ton śniegu w ciągu godziny.

Wybierając odśnieżarkę do pracy na niewielkim terenie warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji wyrzutu śniegu, czyli na jaką odległość może ona przerzucać śnieg. Odśnieżarki do niedużych powierzchni mają niewielkie gabaryty, dzięki czemu łatwo nimi manewrować. Z uwagi na wymogi konstrukcyjne odśnieżarki tego rodzaju mają kołowy układ jezdny - z tego względu zalecane są do odśnieżania równych powierzchni.

Modele adresowane do pracy na niewielkich terenach: odśnieżarka elektryczna ITAMATI, odśnieżarka elektryczna NAC YT6601-02, odśnieżarka Snow Rex Stiga, odśnieżarka spalinowa NAC MS5580.

Odśnieżarki do posesji średniej wielkości-

Do odśnieżania terenów bardziej rozległych idealnie nadają się odśnieżarki spalinowe. Ponadto, jeśli nie masz na systematyczne usuwanie śniegu lub zależy Ci na szybkim działaniu, warto zwrócić uwagę na modele odśnieżarek z kołowym i gąsienicowym układem jezdnym. Wybierając odśnieżarkę do odśnieżania średnich i dużych posesji zasadniczą kwestią jest szerokość roboczą, jaką oferuje konkretny model. Zalecamy wybór odśnieżarki ze zbierakiem o szerokości 60-70 cm, które sprawnie usuwają śnieg z parkingów, chodników i większych posesji. Jedną z kluczowych kwestii doboru odpowiedniej odśnieżarki jest moc silnika spalinowego. W przypadku powierzchni średniej wielkości, dobrze jeśli moc silnika będzie mieścić się w przedziale od 4,8 do 8,6KM. Takie odśnieżarki zapewniają szybkie odśnieżanie. Odśnieżarki spalinowe od znacznej mocy wyróżniają się dużą wydajnością przerzucanego śniegu - od 32 do 50 ton i mogą odrzucić go na odległość od 14 do 16m. Wygodne manewrowanie odśnieżarką umożliwi dwustopniowa skrzynia biegów z biegiem wstecznym. Do pracy po równej powierzchni powinna idealnie sprawdzi się odśnieżarka z kołowy układem jezdnym. Do nieregularnego i szybkiego odśnieżania powierzchni o średniej i dużej wielkości w trudnych warunkach przeznaczone są także odśnieżarki z napędem hydrostatycznym. Napęd hydrostatyczny pozwala na dostosowanie odśnieżarki do indywidualnych potrzeb oraz uzyskania optymalnej prędkości w zależności od grubości warstwy śniegu.

Na średnich i dużych powierzchniach sprawdzią się: odśnieżarka spalinowa z napędem Nac ML691150E Murray, odśnieżarka spalinowa z napędem Nac MM741450E Murray, odśnieżarka spalinowa Agroma L1730EX.

Odśnieżanie przestanie być żmudną i męczącą czynnością, jeśli będziesz pracować odpowiednim sprzętem. Duży teren wymaga mocniejszego sprzętu, by sprawdzić działanie. Nie ma też sensu kupować zaawansowanej technologicznie odśnieżarki do oczyszczenia niewielkich terenów. Właściwie dobrana odśnieżarka to gwarancja sukcesu.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane