Zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza przemysłowego i nie wiesz, czy wybrać odkurzacz bezworkowy, czy tradycyjny z workiem? Nasz ekspert mówi jednoznacznie - odkurzacz bezworkowy! Dlaczego?

Kup w Narzedzia.pl
Odkurzacz przemysłowy Starmix ISC L-1425
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 888
Odkurzacz uniwersalny Bosch GAS 15
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
603,49
Odkurzacz warsztatowy Graphite 59G607
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
598,99
Odkurzacz warsztatowy 1500W Graphite 59G608
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
594,99
Odkurzacz przemysłowy Einhell TH-VC 1820 S
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
229
Odkurzacz warsztatowy Evolution R15VAC
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
509,99

Odkurzacze bezworkowe jak sama nazwa wskazuje – do pracy nie wymagają montażu worków. Odkurzacze bezworkowe są wyposażone w specjalny pojemnik, do którego trafiają zanieczyszczenia. Działanie odkurzacza opiera się na systemie cyklonowym, którego zadaniem jest odwirowanie szkodliwych pyłów z powietrza. Różnica między odkurzaczem bezworkowym a odkurzaczem z workiem polega również na tym, że podczas pracy z workiem moc słabnie wraz ze stopniem napełnienia worka odkurzacza przemysłowego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, odkurzacze bezworkowe utrzymują stałą, wysoką moc ssania przez cały czas.

Odkurzacz przemysłowy

Sprawdź ofertę odkurzaczy bezworkowych w sklepie narzedzia.pl

 

Praca bezworkowa - skuteczniejsza i komfortowa praca

Pojemnik trzeba jednak, co jakiś czas opróżniać i myć. W odkurzaczach bezworkowych również wymiana filtrów wymagana jest znacznie rzadziej. Pojemnik można szybko i łatwo opróżnić. Jego wyjątkowy kształt i gładka powierzchnia sprawiają, że kurz zbiera się po jednej stronie i równomiernie zsuwa się podczas czyszczenia. Odkurzacze przemysłowe bezworkowe zostały zaprojektowane tak, aby całe zassane powietrze przechodziło przez filtry pochłaniało maksymalnie jak najwięcej pyłów szkodliwych dla zdrowia, zanim zostanie wydmuchane. Specjalne filtry o dużej powierzchni zapewniają dobrą wydajność filtrowania. W połączeniu z cyklonicznym nadmuchem zapobiega to szybkiemu zatkaniu i daje lepsze i dłuższe filtrowanie. Co prawda, cena odkurzaczy bezworkowych jest wyższa niż odkurzaczy przemysłowych z tradycyjnym workiem. Jednak w ogólnym rozrachunku, eksploatacja odkurzaczy jest tańsza, nie trzeba bowiem kupować worków do pracy odkurzacza. Biorąc pod uwagę, że odkurzacze przemysłowe wymagają worków wysokiej jakości, które są dosyć drogie.

Odkurzacze przemysłowe

Bezworkowe odkurzacze przemysłowe - jaka marka?

Wśród producentów odkurzaczy przemysłowych prym wiodą takie marki jak: Flex, Starmix, Festool, Bosch, Hitachi. Cieszą się one popularnościa i zaufaniem klientów. Jeśli chodzi o markę Flex flagowym modelem jest odkurzacz przemysłowy Flex VCE 45 L AC. Odkurzacz przemysłowy bezworkowy Starmix IS ARD 1425 EWS również zasługuje na uwagę. Wśród  Odkurzaczy przemysłowych Bosch liderem jest odkurzacz GAS 35 L AFC. Specjalista, jeśli chodzi o profesjonalne elektronarzędzia do najbardziej wymagających prac - markę Festool - wyróżnia się model CTL 36E AC-LHS.

Podsumowanie - odkurzacze bezworkowe

Plusy odkurzacza bezworkowego:

  • skutecznie pochłania pyły i zanieczyszczenia
  • moc ssania nie zmniejsza się wraz zapełnieniem pojemnika

Minusy odkurzacza bezworkowego:

  • konieczność czyszczenia komory po każdym sprzątaniu
  • wyższa cena niż odkurzaczy tradycyjnych
Dodaj komentarz
* Pola wymagane