Jeżeli podczas zakupu lasera liniowego Bosch, dodatkowo nie dokupiliście odbiornika laserowego, a będziecie musieli pracować w dużych pomieszczeniach lub wyznaczać wysokości słupków ogrodzeniowych, to do wyboru wam pozostaje albo praca w ciemnościach, albo zakup odbiornika i raz na zawsze pożegnanie problemu niewidocznych linii. Wybór należy do Was!

Kup w Narzedzia.pl
Laser liniowy Bosch GLL 3-80
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 582
Laser liniowy Bosch GLL 3-80C + LR7
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
2 599,99
Laser płaszczyznowy Bosch GLL 3-80 C
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
2 226,99
Laser liniowo-punktowy Bosch GCL 2-50 C
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 226,99
Laser krzyżowy Bosch GLL 3-80 C + BT 150
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
2 002
Odbiornik laserowy Bosch LR6
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
312,99

Instrumenty laserowe Bosch

Głównym zadaniem instrumentów laserowych Bosch jest wskazywanie pionów i poziomów na ścianach. Zadanie z pozoru bardzo proste, jednak niezwykle ważne podczas prac budowlanych, remontowych, montażowych i instalacyjnych. Szczególnie lasery są przydatne podczas montażu podwieszanych sufitów, układania kafli, paneli ściennych, a nawet do wieszania obrazów i układania tapety. Wszechstronność ich zastosowań sprawia, że cieszą się one coraz większą popularnością nie tylko wśród profesjonalistów.

odbiornik laserowy Bosch

Szeroka oferta laserów Bosch pozwala dobrać odpowiednie urządzenie pomiarowe do rodzaju wykonywanej pracy, warto jednak pamiętać, że w specyfikacji urządzeń podawane są z reguły maksymalne zasięgi pracy laserów, które uwzględniają zastosowanie odbiornika. O ile wyświetlane linie laserowe są bardzo dobrze widoczne po zmroku i w ciemnościach z odległości nawet 10 - 20m, o tyle ich widoczność się zmniejsza w pomieszczeniach nasłonecznionych, a na zewnątrz pomieszczeń są praktycznie całkowicie niewidoczne - nawet w przypadku zielonej wiązki lasera. I tu z pomocą przychodzi odbiornik laserowy, który dostrzeże to, co dla oczu jest niewidoczne.

odbiornik laserowy Bosch

Jak działa odbiornik?

Jeżeli dokonujemy pomiarów w niewielkich pomieszczeniach o niezbyt intensywnym nasłonecznieniu, wówczas możemy pracować przy widocznej wiązce laserowej. Jeżeli jednak będziemy musieli pracować na większych powierzchniach lub na zewnątrz, wtedy warto wyposażyć swój zestaw pomiarowy w laserowy odbiornik Bosch. Zadaniem takiego odbiornika jest wyznaczanie przebiegu laserowej linii. Laserowa wiązka pada na specjalny sensor, który "oblicza" pozycję linii względem swojego środka.

odbiornik laserowy Bosch

Za pomocą sygnału dźwiękowego i/lub graficznego (dioda, ekran) informuje operatora o konieczności podniesienia lub opuszczenia odbiornika, tak aby wiązka trafiła dokładnie w sam środek okna detektora. W momencie prawidłowego ustawienia odbiornika we właściwej pozycji, z głośnika odbiornika wydobywać się będzie ciągły sygnał dźwiękowy. Wówczas należy nanieść ołówkiem wyznaczony przebieg niewidocznej wiązki lasera lub zaznaczyć palikiem zmierzoną wysokość.

odbiornik laserowy Bosch

Odbiorniki laserowe Bosch

Odbiorniki wyposażone są w specjalne czujniki rejestrujące dwa parametry - długość emitowanego światła oraz jego częstotliwość z jaką pojawia się na sensorze. To właśnie długość fali świetlnej, którą odbiornik wyłapuje, decyduje o tym, czy współpracuje on z laserami czerwonymi, czy zielonymi. I tak też np. odbiornik do lasera czerwonego nie będzie odbierał zielonej wiązki laserowej i na odwrót (z wyjątkiem LR7). Odbiorniki Bosch są przystosowane do odbioru laserowej wiązki konkretnych modeli laserów. W ofercie występują aż 4 modele: LR1, LR2, LR6 oraz LR7.

Który odbiornik z jakim laserem?

Odbiornik laserowy LR1 to urządzenie przystosowane do pracy zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Odbiornik współpracuje z laserami obrotowymi Bosch GRL 400 H, GRL 300 HV oraz GRL 250 HV i pozwala zwiększyć ich zasięg aż do 200m. Urządzenie posiada uniwersalny uchwyt umożliwiający mocowanie do łat mierniczych oraz charakteryzuje się wysoką klasą odporności na kurz i pył (IP65), dzięki czemu doskonale się sprawdza na placach budowy.

LR1 BoschLR2 to odbiornik przeznaczony do pracy z instrumentami laserowymi Bosch GLL 3-80 P, GLL 2-80 P oraz GLL 2-50. Pozwala zwiększyć zasięg ich pracy do 50 metrów zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. 

LR2 BoschOdbiorniki laserowe Bosch LR6 i LR7 przeznaczone są do szybkiego lokalizowania laserowych promieni z Bosch GLL 3-80, GLL 3-80 C, GCL 2-50 C, a model LR7 dodatkowo wyłapuje zielone wiązki laserowe modelów GLL 3-80 CG oraz GCL 2-50 CG. Optyczne i akustyczne pozycjonowanie płaszczyzny lasera pozwala pracować w różnych warunkach oświetleniowych w zasięgu 50 metrów.

LR6bosch

Dodaj komentarz
* Pola wymagane