autor: Bosch

Światowe obroty firmy Bosch wyniosły w roku 2000 około 61 miliardów marek. Oznacza to wzrost o 12% w stosunku do roku poprzedniego. Przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 000 pracowników na całym świecie. W ostatnich latach, a szczególnie w roku 2000, działalność Boscha przenosi się z Niemiec do innych krajów. Ostatnio 72% obrotu zostało wypracowane poza granicami Niemiec.

Kup w Narzedzia.pl
Młotowiertarka Bosch GBH 2-26 DFR
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
835,99

Już ponad 55% procent pracowników Boscha pracuje za granicą. Bosch to oczywiście nie tylko komponenty do samochodów, ale ta część działalności rozwija się najdynamiczniej - w zeszłym roku stanowiła 71% działalności całej firmy. Najważniejszym obecnie działem Boscha są elementy wtrysku do silników wysokoprężnych. Także największe inwestycje związane są z tym działem i trzeba przyznać, że firma ta, dysponując coraz to nowymi, atrakcyjnymi produktami, dąży stopniowo do zmonopolizowania dostaw układów wtryskowych do diesli na świecie.

Polskie przedstawicielstwo Bosch miało w ubiegłym roku obroty wyższe niż 200 mln. marek i zatrudniało 210 pracowników. Ponadto zakład produkcyjny Boscha w Twardogórze, wytwarzający na rynek polski oraz na eksport elementy hydraulicznych układów hamulcowych, zatrudniał 550 pracowników i miał obroty 75,4 mln. marek. (jd)

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane