Nie bez powodu marka Bosch kojarzona jest z wysoką jakością w kontekście użyteczności swoich produktów. Nowy dalmierz laserowy GLM 500 doskonale to obrazuje oferując klientowi to, czego obecnie potrzebuje najbardziej - zaawansowaną elektronikę.

Jeszcze więcej funkcji

Model GLM 500 jest kontynuacją udanej serii urządzeń pomiarowych Bosch GLM, który dodatkowo został wzbogacony o nowe funkcje, które zapewniają szeroki zakres zastosowań. Urządzenie łączy w sobie szybki i wygodny pomiar długości, powierzchni, objętości i nachylenia oraz prosty sposób ich dokumentacji. Z jego pomocą z łatwością wyznaczymy długość pojedynczym pomiarem lub w sposób ciągły w zakresie od 0,05m do 50m z dokładnością do ±1,5mm. Ponadto, intuicyjny interfejs pozwala na proste i szybkie dodawanie i odejmowanie uzyskanych wyników pomiarów, dzięki czemu nie musimy mieć pod ręką kalkulatora. Obudowa urządzenia jest niezawodnie chroniona przed kurzem, rozbryzgami wody i wstrząsami, dlatego też jest to urządzenie dedykowane każdemu profesjonaliście, niezależnie czy pracuje na placu budowy, wykonuje remonty, montaże, czy inne roboty instalacyjne.

glm500

Więcej niż tylko pomiar długości

Oprócz wykonywania pomiarów urządzenie pozwala również wykonywać pomiary nachylenia w zakresie 360 stopni, dzięki wbudowanemu czujnikowi pochylenia. Jest to przydatna funkcja podczas różnego rodzaju prac montażowych i instalacyjnych, szczególnie gdy chwilowo pod ręką nie mamy tradycyjnej poziomnicy. Innym udogodnieniem w GLM 500 jest posiadanie aż 3 punktów odniesienia, od których możemy rozpocząć wykonywanie pomiarów: przednia krawędź, tylna krawędź oraz statyw, jeśli aktualnie z niego korzystamy.

glm500

Ulepszony interfejs do pracy w każdych warunkach

Zasadniczą różnicą modelu GLM 500 od urządzeń poprzedniej generacji jest kolorowy wyświetlacz z funkcją podświetlenia. Zarówno w warunkach słabej widoczności, jak i przy dziennym świetle, wszystkie parametry są bardzo dobrze widoczne na ekranie. Dodatkowo obracany wyświetlacz ułatwia odczyt danych, gdy obudowa urządzenia znajduje się w pozycji poziomej. Dużą zaletą GLM 500 jest także wbudowana pamięć, która pozwala zapisać 20 ostatnich wykonanych pomiarów, dzięki czemu nie trzeba ich ręcznie zapisywać.

glm500

Główne zalety dla profesjonalistów

  • Bardzo szybki pomiar od 0,5 do 4 sekund
  • Dalmierz działa w zakresie pomiarów od 0,05 do 50 metrów
  • Punktem odniesienia, od którego może być wykonywany pomiar to przednia i tylna krawędź urządzenia lub statyw
  • Wysoki stopień ochrony IP54 zapobiega przedostawaniu się kurzu i wilgoci do obudowy
  • Dalmierz automatycznie się wyłącza, jeśli pozostaje w stanie bezczynności dłużej niż 5 minut
  • Gwint 1/4" do mocowania na statywie

glm500

Dodaj komentarz
* Pola wymagane