Nowe wiertło (S4L) Boscha do młotów z uchwytem SDS-plus odznacza się o 15 % dłuższą żywotnością przy wierceniu w betonie lub betonie zbrojonym, w porównaniu do poprzedniego modelu (S4). Wydajny osprzęt gwarantuje użytkownikom ekonomiczną pracę. Produkt dostępny jest na rynku od połowy 2007 roku.

Kup w Narzedzia.pl
Zestaw wierteł i dłut SDS-plus Bosch Mixed Set
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
110 78,99

Poprawa żywotności wiertła jest wynikiem usprawnionego procesu produkcji oraz zoptymalizowanego kształtu spirali. Wiertła są lutowane i hartowane w dwóch oddzielnych procesach, przy użyciu zróżnicowanych temperatur – w przeciwieństwie do produktów masowych, które są wytwarzane jednoetapowo i przy zastosowaniu jednej temperatury.

W ten sposób płytki węglików spiekanych lepiej przylegają do spirali, a głowica wiertła z ostrzem centrującym (twardość 46-49 HRC) jest bardziej wytrzymała i odporna na odkształcenia bądź złamanie. W rezultacie wiertło zapewnia większą dokładność wymiarową otworów niż inne, porównywalne wiertła dostępne na rynku. Dla każdej średnicy wiertła indywidualnie określana jest optymalna twardość głowicy i spirali.

Specjalna obróbka powierzchniowa spirali prowadzi do lepszego zagęszczenia stali na powierzchni, co daje w efekcie równomiernie twardą i gładką powierzchnię. Powierzchnia spirali zużywa się dzięki temu wolniej, a miał jest szybciej odprowadzany na zewnątrz otworu, co ma wpływ na dłuższą żywotność wiertła. Wiertła SDS-plus S4L są dostępne w średnicach 4-14 mm i długościach do 310 mm.

* Pola wymagane
Dodaj komentarz