autor: www.bosch.pl

We wrześniu na rynku polskim pojawiły się nowe wiertarki Skil z systemem beznarzędziowego mocowania osprzętu "CLIC". Dzięki temu otwieranie i zamykanie uchwytu wiertarskiego będzie możliwe przy pomocy jednej ręki.

System beznarzędziowego mocowania osprzętu "CLIC" stosowany jest w elektronarzędziach Skil od ubiegłego roku. Początkowo pojawił się w wyrzynarkach. Po nich nadszedł czas na inne elektronarzędzia. W tym roku to nowe udogodnienie zostanie zastosowane w wiertarkach udarowych Skil. Zmiana będzie dotyczyła przede wszystkim modeli o mocy 650 W (6464 i 6466) oraz jednej maszyny 550 W (6453). Wszędzie tam, gdzie dotychczas był stosowany dwuczęściowy uchwyt szybkozaciskowy, zostanie on zastąpiony przez dużo wygodniejszy system "CLIC".

CLIC z uchwytem wiertarskim

System "CLIC" umożliwia otwieranie i zamykanie uchwytu wiertarskiego przy pomocy jednej ręki. Również obsługa takiego systemu jest bardzo prosta: wystarczy jedną ręką nacisnąć i przytrzymać przycisk blokady "CLIC", a drugą poluzować lub zacisnąć uchwyt wiertarski.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy użyć większej siły do obrócenia uchwytu i nie musimy się z nim "mocować" jak dotychczas. W systemie "CLIC" przycisk blokady został zintegrowany w przełączniku udaru, dzięki czemu nie zmniejsza on powierzchni obudowy potrzebnej do pewnego i wygodnego uchwycenia maszyny. Niewielkie jest także ryzyko przypadkowego naciśnięcia blokady w trakcie pracy urządzenia. Jednoczęściowy uchwyt wiertarski dwukrotnie zwiększa powierzchnię rękojeści, co ułatwia montaż i demontaż końcówek i wierteł.

Wszystkie modele posiadają regulację prędkości obrotowej, potrzebną przy pracach wkrętarskich. Model 6466, dzięki jednostce "Power Control" oferuje dodatkowo możliwość regulowania siły działającej na końcówkę wkrętaka oraz automatycznego ustawiania prędkości obrotowej.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane