W marcu Bosch wprowadził do sprzedaży nowe wiertarki udarowe PSB 500 RE i PSB 550 RE Powerlight. Urządzenia posiadają dodatkową rękojeść, na której została umieszczona dioda LED oświetlająca miejsce wiercenia lub wkręcania. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo pracy w pomieszczeniach słabo oświetlonych.


Wiertarka udarowa jest jednym z najbardziej uniwersalnych narzędzi. Służy do wiercenia w drewnie i metalu, a także w murze. Przy wyborze wiertarki zwracamy uwagę na wiele czynników np. moc, elektroniczną regulację obrotów czy ergonomię urządzenia, które mają wpływ na wygodę pracy.

Nowe wiertarki udarowe Boscha posiadają dodatkową rękojeść, na której została umieszczona dioda LED, zasilana standardową baterią AA. Dioda uruchamiana jest za pomocą przycisku, który znajduje się w dolnej części rękojeści. Takie rozwiązanie umożliwia bezpieczną pracę w miejscach słabo oświetlonych.

Dodatkowa rękojeść posiada ergonomiczny kształt i dobrze dopasowuje się do dłoni. Duża śruba motylkowa służy do zamocowania rękojeści we właściwej pozycji. Zintegrowany ogranicznik głębokości umożliwia precyzyjne wiercenie i wkręcanie.
Wiertarka udarowa Bosch PSB 500 RE Powerlight z dodatkową rękojeścią i diodą LED.
Nowe modele wiertarek udarowych są wyposażone w silniki o mocy 500 oraz 550 W. System Electronic umożliwia płynną regulację obrotów, poprzez stopniowanie siły nacisku na włącznik. W rękojeści głównej zintegrowany jest także przełącznik obrotów w prawo/lewo. Dłuższą żywotność gwarantuje obrotowy szczotkotrzymacz.
Maksymalna średnica wiercenia dla obu modeli wynosi:
- w betonie – 13 mm
- w drewnie - 20 mm
Wydajniejszy model PSB 550 RE Powerlight wyposażony jest dodatkowo w szybkozaciskowy uchwyt wiertarski z innowacyjnym systemem Press+Lock umożliwiający łatwą i szybką wymianę wierteł.

Dioda umieszczona na rękojeści oświetla miejsca wiercenia lub wkręcania.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane