Bosch wprowadził do sprzedaży specjalistyczne brzeszczoty do cięcia laminatów i powlekanych materiałów drewnianych. Innowacyjne, szpiczaste zęby brzeszczotów gwarantują precyzyjne cięcie materiału. Osprzęt dostępny jest w sprzedaży od sierpnia.

Kup w Narzedzia.pl
52,99

Laminowane panele podłogowe zdobywają rynek. Coraz częściej zastępują stosowane dotychczas wykładziny dywanowe i parkiety. W roku 2004 w Europie sprzedano ponad 400 milionów metrów kwadratowych laminatów podłogowych. Przy wykańczaniu wnętrz mieszkań czy domów jak również w hotelach, biurach, pomieszczeniach wystawowych, centrach handlowych i szkołach stosuje się dziś przeważnie laminaty.

Posadzkarzom i parkieciarzom Bosch oferuje znaczne ułatwienie pracy w postaci brzeszczotów do laminatów. Innowacyjne, szpiczaste zęby umożliwiają precyzyjne, czyste cięcia nawet wtedy, gdy laminat przecinany jest od góry. Nie ma konieczności zaznaczania linii cięcia na odwrotnej stronie panelu ani piłowania od spodu. Taka metoda zmniejsza ryzyko błędów oraz ogranicza zużycie materiału.

Nowe brzeszczoty bimetalowe tną wszystkie popularne rodzaje laminatów podłogowych, również takie z listwą aluminiową lub izolacją dźwiękochłonną. Brzeszczoty posiadają spawane laserowo zęby ze stali HSS oraz korpus ze stali narzędziowej, dlatego są wyjątkowo trwałe i pozwalają zachować stałą, dużą prędkość cięcia. Dotyczy to zarówno pracy z laminatami, jak również innymi materiałami, np. płytami powlekanymi melaniną lub tworzywami sztucznymi o maks. grubości 15 milimetrów. Brzeszczoty do laminatów występują w dwóch wersjach: do cięć prosto- i krzywoliniowych. Oba typy dostępne są z chwytem typu T i U.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane