autor: Redakcja www.narzedzia.pl

CTL MINI i CTL MINI, CTL MIDI i CTL MIDI – to nie pomyłka. Festool unowocześnił odkurzacze CTL MINI I CTL MIDI. Nowa generacja odkurzaczy MINI/MIDI to przede wszystkim kompaktowa, lekka, mocna budowa, a co najistotniejsze - innowacyjne modele zostały wyposażone w wiele innych funkcjonalnych detali.

Festool unowocześnił dotychczas oferowane odkurzacze CTL. W trosce o komfort użytkowników Festool wprowadził szereg udogodnień. Nowa generacja odkurzaczy CTL MINI/MIDI to między innymi oszczędność na wadze, a nie na mocy. Odkurzacze wyposażono w innowacyjny silnik turbinowy, który pozwala osiągnąć strumień przepływu powietrza na poziomie 3700l/min (poprzednie modele 2800l/min) i podciśnienie 240mbar. Jednakże nowe modele Festool są lżejsza, a dzięki temu zapewniają większą mobilność, szybsze i wygodniejsze przemieszczanie się. Wprowadzono także wąż ssący z innowacyjną stożkową końcówką, co znacznie zwiększa moc ssania. Te nowatorskie rozwiązania sprawiły, że odkurzacze MINI/MIDI Festool działają na tym samym poziomie, co standardowe odkurzacze warsztatowe, ale są znacznie mniejsze i lżejsze. Nowej generacji odkurzacze CTL, dzięki masie zaledwie 9kg idealnie nadają się do prac montażowych, bowiem bez problemu można je zabrać w dowolnie wybrane miejsce działania.

Oprócz jeszcze większych możliwości nowe odkurzacze mobilne Festool wyróżniają się wieloma udogodnieniami. CTL MINI/MIDI mają obszerniejszy schowek w celu łatwiejszego schowania węża. Ponadto szybki system łączenia T-LOC pozwala na zainstalowanie na odkurzaczu Systainerów, np. SYS-MFT. To nie wszystko - w nowych modelach odkurzaczy otwór na wąż zlokalizowany jest na środku urządzenia, dzięki czemu odkurzacz porusza się po lini prostej.

Specyfikacja odkurzaczy MINI/MIDI Festool

Odkurzacz MINI i MIDI to wysokiej jakości odkurzacze do pracy na sucho i na mokro. Idealnie nadają się do prac, podczas wykonywania, których powstają małe i średnie ilości pyłów kategorii „L” (zob. „Jaki odkurzacz przemysłowy kupić? Praktyczny poradnik”). Odkurzacz MINI ma pojemność 10l, zaś MIDI – 15l. Pojemność zbiornika jest w pełni wykorzystywana dzięki innowacyjnej konstrukcji, gwarantującej optymalne wykorzystanie pojemności worka filtrującego. Odkurzacze zapewniają wysoką skuteczność i dostosowanie trybu pracy do rodzaju zanieczyszczeń. Jest to osiągalnie, dzięki możliwości regulacji siły ssania. Absolutny komfort pracy gwarantuje pakiet antystatyczny, który zapobiega wyładowaniom.  

W skrócie

Nowa generacja odkurzaczy MINI/MIDI Festool to:

  • Większa moc – strumień przepływu powietrza wynosi 3700l/min, podciśnienie 240mbar,
  • Wąż ssący ze stożkową końcówką,
  • Większy schowek na wąż,
  • Otwór na wąż zlokalizowany na środku urządzenia,
  • Worki filtrujące SELFCLEAN,
  • Szybki system łączenia T-LOC.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane