W styczniu w sprzedaży pojawiła się nowa akumulatorowa wkrętarka udarowa Boscha dla profesjonalistów - GDR 14,4 V. Generując moment obrotowy dochodzący do 135 Nm urządzenie oferuje dwa razy więcej mocy niż inne wkrętarki akumulatorowe w tej samej klasie napięcia.

Kup w Narzedzia.pl
Wkrętarka Bosch GDR 12V-105
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
piątek
522,49

Z myślą o pracach wkrętarskich wymagających więcej mocy i szybkości działania Bosch wprowadził nową akumulatorową wkrętarkę udarową. Model GDR 14,4 V pozwala wykonać więcej pracy w tym samym czasie niż inne modele, nie powodując przy tym nadmiernego zmęczenia. Może być przydatny w różnego typu pracach wykonywanych przy montowaniu kotłów, rusztowań, wentylacji czy pracach stolarskich.

Wkrętarki udarowe stosowane są często do wkręcania i wykręcania śrub w metalu. Optymalny zakres zastosowań nowego urządzenia to śruby o średnicach pomiędzy M8 a M12. Górną granicę stanowią śruby M16. 3200 uderzeń na minutę mechanizmu udarowego pozwala na szybkie wkręcanie śrub o maksymalnej długości 50 mm w drewnie. GDR 14,4 V potrzebuje dwóch sekund do wkręcenia śruby o wymiarach 3,5 x 50 mm w miękkim drewnie.

 

 
Nowa wkrętarka udarowa to poręczne urządzenie. Posiada ergonomiczną, miękką rękojeść i waży 1,85 kg, co ułatwia pracę w miejscach trudno dostępnych oraz w sytuacjach wymagających trzymania urządzenia nad głową. Przy wkręcaniu udarowym nie powstaje zjawisko odrzutu, dzięki czemu użytkownik nie jest narażony na kontuzję nadgarstków. Praca w ciemności nie stanowi problemu, ponieważ urządzenie zostało wyposażone w diodę z regulacją natężania oświetlenia w zależności od długości końcówki wkręcającej. Praktyczny zaczep do paska przydaje się w trakcie pracy na rusztowaniu lub drabinie.

Wkrętarka udarowa GDR 14,4 V wyróżnia się nie tylko wydajnością, ale i wytrzymałością, którą zapewnia obudowa przekładni wykonana z metalu. Warto wspomnieć także o nowych akumulatorach Heavy Duty stosowanych we wkrętarkach GDR. Specjalne elementy chłodzące zapewniają dobrą dystrybucję ciepła wewnątrz akumulatora i chronią ogniwa przed przegrzaniem. Nowe akumulatory wytrzymują ok. 50% więcej cyklów ładowania niż akumulatory konwencjonalne. Znajdująca się w wyposażeniu standardowym półgodzinna ładowarka dodatkowo zwiększa wydajność pracy.
Sugerowana cena detaliczna brutto, stan: grudzień 2004:

Dodaj komentarz
* Pola wymagane