Rotacyjny niwelator LAR 250 to najbardziej zaawansowany technicznie instrument firmy STABILA. Tytuł ten zawdzięcza faktowi, że podczas jego produkcji wykorzystano najnowsze technologie

 

Kto z tych innowacji może, a nawet powinien korzystać? Przede wszystkim pracujący na placach budowy i tam, gdzie warunki są najbardziej ekstremalne. Laser charakteryzuje się bowiem konstrukcją tak trwałą, wytrzymałą i zwartą, że można zaliczyć go do jednego z najwytrzymalszych tego rodzaju urządzeń na świecie. O jego nowoczesności świadczy także szereg nowatorskich funkcji, takich jak system STABILA-Protector, który zgłoszono do objęcia ochroną patentową.

Rotacyjny niwelator LAR 250 może pracować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Co więcej, zastępuje on dwa urządzenia: niwelator optyczny oraz laser montażowy. Jest więc przydatny nie tylko na dużych budowach, ale także przy wykańczaniu wnętrz.

Wybierz niwelator w sklepie narzedzia.com.pl
W pionie i poziomie niwelator laserowy LAR 250 może nie tylko działać, ale automatycznie się samopoziomować. Operator urządzenia może wybrać rodzaj promienia aż na osiem sposobów (są to: punkt, punkt z 90°, linia w poziomie, linia w pionie, pion, rotacja w poziomie, rotacja w pionie, pochylenie), emituje przy tym widzialne wiązki światła laserowego o dużej mocy. Dzięki zastosowaniu elektronicznego kompensatora, nie ma potrzeby poziomowania instrumentu za pomocą libelli. Natomiast funkcja ustawiania spadków umożliwia pochylenie głowicy i projekcję płaszczyzny nachylonej w osiach X oraz Y.

Obsługą i dokonywaniem pomiarów może zajmować się tylko jedna osoba, ponieważ wszystko odbywa się za pomocą jednego pilota zdalnego sterowania. Ponadto, niwelator laserowy LAR 250 posiada aż 350 m zakresu roboczego, a pyło- i wodoszczelność zgadzają się z normą IP 65.

W zamontowanym w instrumencie odbiorniku REC 300 Digital odchylenie względem referencji podawane jest w milimetrach, odczytuje się je na wyświetlaczu. Zapewnia to bardzo szybką korektę wysokości bez przestawianie odbiornika na łacie pomiarowej.

Urządzenie jest bardzo praktyczne, funkcjonalne. Warto w nie zainwestować, by długo i owocnie z niego korzystać.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane