Pięknie zadbany ogród to taki dodatkowy salon, w którym możemy spędzać czas, gdy pogoda nam na to pozwala. Kojarzy nam się z odpoczynkiem, śpiewem ptaków i mnóstwem kwitnących, różnokolorowych kwiatów. Jednak, aby faktycznie tak było, trzeba poświęcić mu sporo czasy w ciągu całego roku, a wiosna w tym przypadku jest szczególnym okresem, wymagającym najwięcej pracy.

Kup w Narzedzia.pl
Dmuchawa akumulatorowa Verto 52G506-0
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
64,99
43,99
Złącze typu I Verto 15G745
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
4,99
Minimalna ilość w zamówieniu to 5 szt. 5 szt. * 4,99 zł = 24,95 zł Całkowita wartość zakupu to: 24,95 zł
59,99
Wąż ogrodowy 20 m, 1/2" ECONOMIC Verto 15G800
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
43,99
Zraszacz pistoletowy regulowany Verto 15G706
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
42,99
Minimalna ilość w zamówieniu to 2 szt. 2 szt. * 42,99 zł = 85,98 zł Całkowita wartość zakupu to: 85,98 zł

Wiosenne porządki

Wiosna to czas, kiedy musimy poświęcić swoim ogródkom najwięcej czasu, aby później móc w pełni doceniać ich walory. Stęsknieni ciepła i kolorów po zimowych i chłodnych szarościach dni, ruszamy do ogródka wraz z pierwszymi promieniami słońca, a tam się okazuje, że przed nami spore wyzwanie. Na krzewach znajdujemy nadszarpnięte osłony po zimowych wiatrach, na drzewach widoczne uszkodzenia i ubytki, a na pożółkłym trawniku leży cała masa zielonych śmieci. Bez pomocy narzędzi trudno będzie nam to wszystko ogarnąć. Poniżej lista must-have do wiosennych prac ogrodowych.

Widły, szpadel i łopata

Podczas wiosennych porządków trudno będzie się nam obejść bez tradycyjnych narzędzi ogrodowych, jakimi są widły, szpadel czy łopata. Zbite po zimie podłoże w warzywniaku i na rabatach pomiędzy kwiatami wymaga spulchnienia, rośliny przesadzenia, a kompostownik przekopania. Jeżeli jeszcze nie posiadasz w swoim składziku tych narzędzi, to najwyższy czas to nadrobić. Wybierając widły, czy łopatę, warto zwrócić uwagę na długość trzonka oraz jakość jego wykonania, a także masę całego narzędzia. Jeżeli narzędzie jest zbyt ciężkie lub źle dobrane rozmiarem, dłuższa praca może okazać się udręką. Istotnym elementem podczas wyboru będą także mocowania, to one stanowią słaby punkt narzędzia. Warto zwrócić uwagę, aby łączenia były solidne, a narzędzia prawidłowo osadzone.

verto

Motyka i łopatka

Okazuje się, że nie wszędzie dotrzemy tam, gdzie chcemy naszym szpadlem lub łopatą. Dlatego też do wąskich przestrzeni pomiędzy roślinami sprawdzą się nam małe narzędzia ręczne: motyki i motyczki, małe łopatki oraz grabki. Niezbędny asortyment, który przyda się zarówno do prac ogrodowych, jak i do wszelkich prac przy obsadach donicowych na tarasach i balkonach.

verto

Grabie

W ofercie Verto znajdziemy trzy rodzaje grabi, każde dedykowane do innych prac. Najbardziej popularnym modelem są grabie metalowe, które doskonale się sprawdzają podczas różnego rodzaju prac ziemnych związanych z przesuwaniem, czy równaniem podłoża. Świetnie się sprawdzają także do wiosennej wertykulacji trawnika. Wydrapane szczątki roślinne za to bardzo dobrze się zdejmuje przy pomocy plastikowych grabek trawnikowych. Przydatne są one przez cały sezon, do wszelkich prac związanych w trawnikiem. Ponadto dobrze posiadać także małe grabki na dłuższym trzonku, dzięki którym z łatwością wykonamy prace na rabatach, nie nadwyrężając przy tym kręgosłupa.

verto

Przeczytaj również artykuł: Czym grabić, aby sobie nie nagrabić?

Sekatory i piły

Szeroka gama sekatorów i pił marki Verto pozwoli odpowiednio dobrać narzędzia do potrzeb każdego użytkownika. Najważniejsze jest, aby wiedzieć do czego potrzebujemy nasz sekator lub piłę. Jeśli będziemy ciąć świeże pędy, wówczas warto wybrać sekator typu nożycowego, natomiast jeżeli będziemy głównie przycinać suche gałęzie, wówczas lepiej się sprawdzi typ kowadełkowyPonadto sekatory doskonale się sprawdzają podczas wiosennego cięcia traw ozdobnych. Sekatory ręczne powinny być dobrane odpowiednio do dłoni, warto zatem przymierzyć go do swojej dłoni i sprawdzić w pozycji rozłożonej, czy przypadkiem nie jest za duży. Jeżeli czeka nas dłuższa praca, dobrze zaopatrzyć się w taki, który specjalnie jest wyprofilowany pod dłoń i dodatkowo posiada miękkie wstawki zapobiegające ewentualnym otarciom czy odciskom. Do przycinania wyższych partii roślin przyda się z kolei piła lub sekator z długimi uchwytami.

verto

Myjka ciśnieniowa

Zakurzona i brudna po zimie podmurówka nie będzie atrakcyjnie wyglądała, nawet przy pięknie prezentujących się rabatach kwiatowych i soczyście zielonym trawniku. Podobnie będzie z tarasem, meblami ogrodowymi i innymi elementami architektury ogrodowej. Aby uniknąć ręcznego szorowania, warto wówczas sięgnąć po myjkę ciśnieniową. Praca z tym urządzeniem to czysta przyjemność, a efekty widoczne są natychmiastowo. Myjka przyda się również podczas mycia auta, opłukiwania z brudu roweru po terenowej jeździe lub czyszczenia kosiarki po zakończonej pracy.

verto

Elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe

Kiedy opadniemy z sił podczas wiosennych porządków, na pomoc jeszcze mogą nam wyjść elektronarzędzia i narzędzia spalinowe. Nie wyręczą nas we wszystkich obowiązkach, jednak znacząco mogą ułatwić pracę oraz skrócić czas wykonywanych czynności. Kosiarka, dmuchawa, rozdrabniacz czy pilarka to podstawowe wyposażenie każdego zmechanizowanego ogrodnika. Wykorzystując te narzędzia, wiele ogrodowych prac staje się weekendową przyjemnością, a nie uciążliwym obowiązkiem.

verto

Potrzebujesz czegoś jeszcze? Sprawdź naszą całą ofertę narzędzi ogrodowych Verto!

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane