autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Wiertarka udarowa Verto o numerze 50G502-Z może stanowić zagrożenie dla życia jej użytkowników, odnotowano jeden przypadek śmiertelny – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawiciel producenta

Spółka TOPEX powiadomiła UOKiK, że w wyniku wadliwego montażu obudowy wiertarki może dojść do porażenia prądem osoby obsługującej urządzenie – do tej pory w Polsce odnotowano jeden wypadek śmiertelny. Ostrzeżenie przedsiębiorcy dotyczy modelu o numerze identyfikacyjnym 50G502-Z, wyprodukowanego w listopadzie 2005 roku w Chinach.

Spółka poinformowała Urząd, że wycofała ze sprzedaży całą partię niebezpiecznych wiertarek. W Polsce do rąk konsumentów trafiło 211 takich urządzeń. Osoby, które nabyły wiertarki mogą je wymienić w sklepie na nowe lub oddać i otrzymać zwrot pieniędzy. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.topex.pl oraz pod numerem telefonu (22) 573 03 00 w godzinach od 9.00 do 17.00.

Przedsiębiorca – zarówno producent, jak i dystrybutor, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 tys. zł, którą nakłada Prezes Urzędu.
Więcej informacji na stronie: Powiadomienia przedsiębiorców o produktach niebezpiecznych

* Pola wymagane
Dodaj komentarz