Zdrowy, piękny ogród to ogród nawodniony. Dostarczenie roślinom, trawie odpowiedniej ilości wody nie stanowi problemu – firma GARDENA przygotowała systemy nawadniania dla każdego rodzaju zieleńca

Kup w Narzedzia.pl
Sterownik nawadniania Gardena MultiControl duo
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
458
Złączka 25 mm x 3/4" GW Sprinklersystem Gardena 2761-20
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
34
29

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 34

Złączka 25 mm x 1" - GW Sprinklersystem Gardena 2762-20
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
33,99
29

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 33,99

Automatyczna konewka Gardena 1265-20
dostawa
wysyłka
>12 dni
425,49

Jak transportować i dostarczać wodę?

Aby móc odżywić rośliny wodą, trzeba ją najpierw precyzyjnie do nich dostarczyć. Sposobów na skuteczne wykonanie tej czynności jest niemało. Na pewno tym najpopularniejszym jest nawadnianie za pomocą węża ogrodowego. Warto wybrać taki, który nie plącze się, nie zgina, nie skręca, jest elastyczny i dla którego żadne przeszkody nie stanowią problemu, np. wąż GARDENA z powłoką SkinTech i wysokiej jakości oplotem dostępny w trzech kategoriach: Comfort, Classic i Premium. Transport i przechowywanie węży ogrodowych znacznie ułatwiają nosidła i wózki lub bębny naścienne, jak bęben roll-up z automatycznym zwijaczem, umożliwiający podlewanie na balkonie, tarasie czy wózek easyRoll, chroniący użytkownika przed koniecznością ciągłego schylania się, brudzenia rąk. Ciekawym rozwiązaniem jest System GARDENA Pipeline, rozwiązujący kłopot z pobieraniem wody w różnych częściach ogrodu. Wystarczy podłączyć wąż do puszki poboru wody umiejscowionej w dowolnym punkcie w zieleńcu i gotowe – woda popłynie.  Natomiast Original GARDENA System oferuje przyłącza kranowe, szybkozłącza do idealnego połączenia miedzy kranem a ogrodem.

 

 

 

Na ratunek kwiatom i trawnikowi

Podleją kwiaty i nawodnią trawnik – pistolety i lance zraszające, mobilne zraszacze. Pistolety i lance GARDENA umożliwiają podlewanie delikatne, za pomocą mgiełki bądź silnym strumieniem. Modele w kategorii Comfort są ergonomiczne, łatwe w obsłudze. Modele Classic spełnią swoje zadanie na małych i średnich ogrodach, w rękach niedoświadczonych jeszcze ogrodników. Natomiast seria Comfort oferuje produkty nowoczesne, z wyszukanym wzornictwem, metalowymi elementami. Dzięki zraszaczom nie zmęczymy się podlewaniem – praca praktycznie wykona się sama. Możemy wybierać ze zraszaczy wahadłowych – doskonałych do powierzchni prostokątnych i ze zraszaczy dookolnych – z zasięgiem obejmującym pełne koła i ich sektory. Zraszaczami nawodnimy zarówno trawnik, jak i rabaty kwiatowe czy grządki warzywne. Warto wspomnieć o szczotkach, myjkach, trzonkach z serii Original GARDENA Cleansystem. Te praktyczne urządzenia, podłączone do węża za pomocą szybkozłącza, pomogą oczyścić taras, delikatne powierzchnie szklane.

 

 

Przede wszystkim: wygoda

Ty wyjeżdżasz na wakacje, one za Ciebie pracują – systemy nawadniające GARDENA. Wystarczy podłączyć je do sterownika nawadniania i zaczynają automatycznie działać. Wśród systemów tych warto wymienić Sprinklersystem czy Micro-Drip-System, który nawadnia oszczędnie – kropla po kropli. Tak, by właściwie i równomiernie odżywić rośliny bez marnotrawienia wody. System przeznaczony jest do rabat kwiatowych, grządek warzywnych, żywopłotów, krzewów ozdobnych, roślin szklarnianych, na balkon, taras. Co więcej, GARDENA proponuje również zaopatrzenie się w automatyczną konewkę, która doprowadza wodę do aż 36 roślin naraz. Specjalna pompa zasila rośliny wodą umieszczoną w pojemniku. Sieć rozdzielników i przewodów dostarcza ją we właściwe miejsca. Skuteczne nawadnianie nie byłoby możliwe bez odpowiednich sterowników. Te przeznaczone do systemów GARDENA są proste w użyciu, mają eleganckie wzornictwo. Dzięki nim każdy ogrodnik może dopasować odpowiedni rodzaj nawadniania dla swojego zieleńca – od delikatnego do pełnego automatycznego nawadniania.

 

 

Pompy nawadniające

To uniwersalne produkty do różnorodnych zastosowań. Pompy ogrodowe i zanurzeniowo-ciśnieniowe dostarczą wodę ze studni, zbiorników na deszczówkę czy innych naturalnych źródeł. Natomiast zestawy hydroforowe i hydrofory GARDENA łatwo zaopatrzą dom w wodę. Pompy zanurzeniowe przybywają z ratunkiem, gdy trzeba wypompować wodę brudną, osuszyć zalaną piwnicę. Szybko pomogą zaprowadzić porządek w każdym ogrodzie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane