Narzędzia bezszczotkowe są najczęściej kojarzone z markami profesjonalnymi, ale nie jest to regułą. Dobrym przykładem jest marka Ryobi, która oferuje narzędzia do domowego użytku, wśród których również znajdziemy modele z silnikami bezszczotkowymi. Użytkownik ma do dyspozycji zarówno elektronarzędzia, jak i narzędzia ogrodowe m.in. wiertarko-wkrętarki, szlifierkę kątową i pilarkę łańcuchową.

Kup w Narzedzia.pl
Pilarka łańcuchowa Ryobi ONE+ OCS1830
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
656
Kosa akumulatorowa Ryobi ONE+ OLT1833
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
595,49
Zakrętarka udarowa Ryobi ONE+ R18IDBL-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
515
Szlifierka kątowa Ryobi ONE+ R18AG7-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
479
Pilarka tarczowa Ryobi ONE+ R18CS7-0
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
599
Wiertarko-wkrętarka Ryobi ONE+ R18DDBL-0
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
477,99

Silnik szczotkowy a silnik bezszczotkowy

Silnik szczotkowy to tradycyjny silnik, który składa się z następujących elementów: obudowy zewnętrznej z wewnętrznymi magnesami, wirnika, komutatora, szczotek węglowych i czapy z podtrzymaniem łożyska. Natomiast silnik bezszczotkowy to stosunkowo nowe rozwiązanie, coraz częściej wykorzystywane przy produkcji elektronarzędzi zarówno tych zasilanych z sieci, jak i za pomocą akumulatora.  Silnik bezszczotkowy jest pozbawiony szczotek i komutatora, posiada odwrócone magnesy i uzwojenia, a dostawę energii do uzwojeń koordynuje płyta obwodu. W narzędziach akumulatorowych Ryobi zastosowano silnik bezszczotkowy z zewnętrznym wirnikiem. Jak pracuje taki silnik? Komutator znany z silników szczotkowych jest zastąpiony przez obwód elektroniczny. Prąd w silniku płynie poprzez gęsto nawinięte druty miedziane, tworząc elektromagnes. Ze względu na to, że elektromagnesy są nieruchome, moc może być przesyłana bezpośrednio bez użycia szczotek węglowych. Wokół pierścienia elektromagnesów poruszają się silne magnesy ziem rzadkich, które nie wymagają podłączenia elektrycznego. Ważną rolę odgrywają też ultraszybkie łożyska kulkowe, które umożliwiają efektywne dostarczanie mocy przez silnik. 

Wydajne narzędzia do każdego zadania

Technologia bezszczotkowa wiąże się ze swego rodzaju paradoksem, gdyż silnik bezszczotkowy jest mniejszy niż silnik szczotkowy, ale potrafi generować większą moc. Mniejszy silnik przekłada się też na mniejszą i lżejszą konstrukcję całego narzędzia, a to zwiększa komfort użytkowania. W działaniu silnika bezszczotkowego dużą rolę odgrywa elektronika, która odpowiednio steruje całym układem, aby poziom energii był optymalnie dobrany do każdego zadania. W narzędziach akumulatorowych ONE+ Ryobi ważne zadanie spełnia także akumulator ONE+, który w połączeniu z silnikiem bezszczotkowym  daje gwarancję sprawnej i wydajnej pracy w różnych zastosowaniach. Najlepiej obrazują to liczby, które wskazują przybliżone możliwości narzędzi. Przybliżone z tego względu, że wydajność narzędzia zależy od kilku czynników, np. rodzaju obrabianego materiału. Poniżej kilka przykładów:

Pilarka łańcuchowa Ryobi

Pilarka łańcuchowa OCS1830 sprawdzi się przy cięciu mniejszych gałęzi oraz pniaków w sezonie jesienno-zimowym. Przy użyciu naładowanego do pełna akumulatora 18V 5,0Ah One+ można nią przeciąć 43 pniaki o średnicy 10cm.

 

Zakrętarka udarowa Ryobi

Zakrętarka udarowa R18IDBL-0 to idealne narzędzie do wkręcania i wykręcania wkrętów, a także do dokręcania i odkręcania śrub. Przy użyciu naładowanego do pełna akumulatora 18V 5,0Ah ONE+ można nią wkręcić 615 wkrętów do drewna o wymiarach 4x65mm.

 

Wiertarko-wkrętarka Ryobi

Wiertarko-wkrętarka udarowa R18PDBL-0 to wszechstronne narzędzie, które przyda się w wielu domowych pracach. Przy użycia naładowanego do pełna akumulatora 18V 5,0Ah ONE+ można nią wywiercić do 397 otworów o wymiarach 16x50mm.

 

Pilarka tarczowa Ryobi

Pilarka tarczowa R18CS7-0 znajdzie zastosowanie przy wielu projektach. Za jej pomocą dotniesz deski czy elementy drewnopochodne. Przy użyciu naładowanego do pełna akumulatora 18V 5,0Ah ONE+ można nią przeciąć 110m sklejki o grubości 13mm. 

 

Szlifierka kątowa Ryobi

Szlifierka kątowa  R18AG7-0 to jedno z popularniejszych narzędzi. Służy do cięcia, szlifowania, a także do obrabiania materiałów murarskich. Przy użyciu naładowanego do pełna akumulatora 18V 5,0Ah ONE+ można nią przeciąć 80 prętów gwintowanych o średnicy 13mm.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane