Branża narzędzi jest jedną z najbardziej nowatorskich. Aby być tu konkurencyjnym, należy stale się rozwijać i na bieżąco śledzić to, co się dzieje na światowych rynkach. Inaczej można stracić klientów, którzy przyzwyczaili się już do możliwości, jakie daje im używanie coraz to lepszych narzędzi.

Kup w Narzedzia.pl
Bruzdownica Ferm Power WSM1008
dostawa
wysyłka
>12 dni
599,99

Wiedzą o tym doskonale przedstawiciele siedleckiej Fabryki Narzędzi Skrawających FENES. Marka ta znana jest już od 28 lat. Przygotowana przez firmę oferta narzędzi do obróbki drewna i metalu stale się rozwija, zaskakując coraz to ciekawszymi rozwiązaniami. Także miniony rok obfitował w nowości zaproponowane klientom. Przede wszystkim poszerzono dotychczasowy zestaw narzędzi z monolitu węglika spiekanego.

Jak działa zastosowanie węglika we frezach?

Zastosowano go we frezach jednoostrzowych i trzyostrzowych do obróbki wykańczającej i zgrubnej z łamaczem wióra do drewna miękkiego, twardego, klejonego, a także płyt wiórowych, MDF, okleinowanych i fornirowanych. Wzbogacone o węglik zostały również frezy do wysoko wydajnej obróbki (HPC) materiałów twardych i trudnoobrabialnych.
Teraz umożliwiają one nawet pięciokrotnie większą wydajność skrawania. Duże pochylenie linii śrubowej rowka wiórowego powoduje odpowiednie formowanie wióra przy obróbce materiałów twardych. Wyższą stabilność narzędzia zapewniają krótka część skrawająca, powiększony rdzeń i ujemny kąt natarcia. Dzięki swoim zaletom polecane są do obróbki materiałów kruchych oraz twardych i trudno skrawalnych.

Zwiększył się także asortyment pił. Piła tarczowa WIRR przeznaczona jest do cięcia wzdłużnego drewna twardego i miękkiego. Można ją wykorzystać do cięcia na przecinarkach stołowych. Korpus piły wykonano ze stali narzędziowej stopowej, a ostrza z najwyższej jakości węglików spiekanych.

Nowości z węglikiem w ofercie Fenes

Pojawiła się również nowa piła taśmowa BLUE. Wykonano ją z wysokiej jakości amerykańskiej stali węglowej stopowej. Materiał jest wielokrotnie walcowany, stąd też jednorodna i drobna struktura narzędzia. Specjalny skład chemiczny nadaje pile specyficzną niebieską barwę, przede wszystkim jednak sprawia, że może być wykorzystywana do cięcia każdego gatunku drewna. BLUE sprawdza się w każdych warunkach pracy i niezależnie od nich odznacza się dużą wydajnością.

Wcześniejsze, dobrze już znane piły taśmowe: SZTORM, WICHER i GROM zyskały natomiast ściernice do ostrzenia SZLIFF. Jej użycie pozwala zmniejszyć chropowatość ostrzonej powierzchni, zapobiega także przypaleniom na powierzchniach ostrzowych, które powodują pękanie zębów. SZLIFF dostępny jest w dwóch wariantach - średniomiękki, zalecany do pił WICHER i średniotwardy, najbardziej odpowiedni do pił SZTORM i GROM.

Kolejnym nowym produktem, który powinien zainteresować przemysł drzewny, jest chromowana piła do traków pionowych, która pozwala uzyskać małą chropowatość powierzchni ciętych. Jej użytkownicy mają także pewność, że podczas pracy nie nastąpi zjawisko zaklejenia się piły, które powoduje większe tarcie. Ostrza piły są wysokoodporne na zabrudzenia i wtrącenia występujące w drewnie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane