Chcesz usunąć wgniecenie i rdzę ze swojego samochodu? Zobacz jak szybko można to samodzielnie zrobić.

Po pewnym czasie nie pamiętamy już na przykład o nieudanym parkowaniu w garażu. Przypominać o nim może tylko rdza, która powstała w miejscu zadrapania lub drobne wgniecenie. Często uszkodzone miejsce jest narażone na działanie deszczu i złej pogody przez kilka lat, co oczywiście pogarsza jego stan. Prosta, szybka i wykonana samodzielnie naprawa pozwoli zobaczyć różnicę w wyglądzie samochodu i uniknąć niepotrzebnych wydatków.

Potrzebne narzędzia i materiały:

  • narzędzie Dremel 8200
  • uchwyt uniwersalny (4486), kamień szlifierski z tlenku glinu (8175), szczotka ze stali węglowej (428)
  • gazety
  • taśma maskująca
  • szpachla
  • farba gruntująca do samochodu
  • lakier samochodowy w spreju w kolorze karoserii
  • blok do polerowania

Krok 1

Jeśli nadkole auta jest wgniecione, zacznij od przywrócenia mu pierwotnego kształtu. Zahacz łom o nadkole i wypchnij wgniecenie w miejscu, gdzie jest najgłębsze. Następnie usuń rdzę, szlifując powierzchnię narzędziem Dremel 8200 z kamieniem szlifierskim z tlenku glinu. Użyj uchwytu uniwersalnego, który ułatwi zmianę akcesoriów. Szlifuj powierzchnię, dopóki nie zobaczysz gołego metalu.

Krok 2

Wygładź naprawianą powierzchnię narzędziem Dremel 8200 i szczotką ze stali węglowej. Usuń odpryskujący lakier i szlifuj powierzchnię, aż będzie idealnie gładka.

Krok 3

Na oczyszczoną powierzchnię nałóż szpachlę samochodową i delikatnie wyrównaj.

Krok 4

Zaszpachlowane miejsce przeszlifuj blokiem do polerowania tak, aby otrzymać gładką powierzchnię. Do tej pracy  nie używaj narzędzia Dremel, ponieważ w powierzchni mogłyby powstać wyżłobienia.

Krok 5

Zabezpiecz maskę samochodu papierem pakowym lub gazetami, zostawiając odsłonięty tylko ten fragment, który ma być pomalowany. Osłoń także koło samochodu. Teraz nałóż trzy warstwy farby gruntującej. Między każdą kolejną warstwą odczekaj ok. 10 minut, aby wstępnie wyschła. Później pozostaw farbę do całkowitego wyschnięcia na 24 godziny. Teraz pomaluj nadkole lakierem w kolorze odpowiednio dobranym do karoserii auta. Pozostaw lakier do wyschnięcia w suchym, zamkniętym pomieszczeniu na 48 godzin. Gotowe!

 

Dodaj komentarz
* Pola wymagane