Każdy profesjonalny fachowiec wykorzysta w swoich pracach bruzdownicę. Bez wątpienia jej zalety doceni elektryk czy hydraulik. Narzędzie to wycina rowki pod kable elektryczne lub rury w betonie, cegle czy kamieniu.

Kup w Narzedzia.pl
Bruzdownica Bosch GNF 35 CA
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 586,49
Bruzdownica Ferm Power WSM1008
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
639,99
Bruzdownica Ferm Power WSM1009
dostawa
wysyłka
>12 dni
549,99

Nie trzeba już żmudnie kuć przecinakiem lub młotkiem pneumatycznym w ścianie, żeby ukryć kable czy rury. Wystarczy sięgnąć po odpowiednią bruzdownicę do wykonania rowków. Praca nią jest szybka, dokładna, estetyczna, niezbyt męcząca dla operatora, a przy tym w miarę czysta. Po nacięciu dwóch równoległych linii wystarczy jedynie lekko wykuć pozostały między nimi fragment materiału.

Dedykujemy modele dostosowane do różnych potrzeb i różnych możliwości. Bruzdownice możemy podzielić na 3 klasy użytkowe:

  • korzystne – modele ze średniej półki cenowej o doskonałych możliwościach,
  • ekonomiczne – narzędzia dla każdego – niska cena i dobra jakość,
  • znakomite – najmocniejsze bruzdownice do zdań specjalnych.

Bruzdownice dla każdego

Na początek urządzenia, na które może sobie pozwolić każdy. Bruzdownice Ferm WSM 1008 i WSM 1009 zalecane są raczej do prac w domu – nie są przeznaczone do użytku przemysłowego.  Idealnie sprawdzają się podczas wykonywania bruzd w surowcach mniej twardych takich jak: cegła, regips, miękki beton. Niestety, coś za coś – niska cena pociąga za sobą pewne konsekwencje. Producent zaoszczędził na kosztach – średnie możliwości pracy sprawiają, że jest to narzędzie adresowane wyłącznie dla osób, które będą z nich korzystać sporadycznie. Niewątpliwym autem bruzdownic Ferm jest bardzo długi przewód elektryczny (3m), dzięki czemu zapewnia szeroki zakres pracy.  Pozwala również uniknąć spadków napięcia spowodowanych używaniem przedłużaczy. Bruzdownice Ferm są dosyć ciężkie – ich masa wynosi ok. 9kg. Utrudnia to trochę prowadzenie urządzenia i sprawia, że nie nadają się one do pracy w suficie.

Bruzdownica Ferm WSM 1009 jest adresowana do wykonywania sporadycznych prac. Idealna dla właścicieli mieszkań, gdzie jest niewielka powierzchnia robocza i nie ma potrzeby użycia profesjonalnego narzędzia. Model ten ma jedną głębokość roboczą – 28mm. Współpracuje z tarczą o średnicy 125mm. Bruzdownica wyposażona jest w silnik o mocy 1700W i osiąga 4000obr./min.

Bardziej zaawansowany i mocniejszy jest model WSM 1008. Jak podaje producent, urządzeniem tym jesteśmy w stanie położyć instalację w nowym domu od „A” do „Z”. W odróżnieniu od wcześniejszego modelu posiada regulację głębokości: 8-30mm. Moc silnika jest porównywalna – 1600W – i nieco wyższa prędkość 6000obr./min. Zastosowano również tarczę o większej średnicy – 150mm. Urządzenie to jest bardziej ergonomiczne i zapewnia większy komfort pracy niż WSM 1009. Ponadto rolki przy podstawie ułatwiają prowadzenie urządzenia. Bruzdownicę Ferm WSM 1008 wyróżnia lepsza jakość wykonania – solidniejsze bardziej odporne na uszkodzenia materiały, ergonomiczne pokrętła, wyprofilowana rękojeść. Pewną niedogodnością w przypadku jednego, jak i drugiego modelu jest brak systemu stabilizacji prędkości pod zmiennym obciążeniem. Bruzdownice Ferm dostarczane są wraz z torbą, która ułatwia transport i zapewnia ochronę, ale nie jest tak odporna na uszkodzenia i wszelkie pyły, jak w walizce.

Bruzdownice profesjonalne

Urządzenia bardzo profesjonalne z wyższej półki cenowej to model korzystny – bruzdownica Bosch GNF 35 CA, a model znakomity to Makita SG1250. Bruzdownice te doskonale nadają się zarówno do cięcia w miękkim materiale (ceramika), jak i w betonie, żelbetonie. Mocne urządzenia przeznaczone są do użytku przemysłowego. Mimo różnic, oba modele posiadają system stabilizacji prędkości pod zmiennym obciążeniem. Ponadto dostarczane są w walizce z tworzywa sztucznego, zapewniającej ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Innowacyjna konstrukcja do pracy w narożnikach

Bruzdownica Bosch GNF 35 CA jest to średniej klasy bruzdownica, której najmocniejszym punktem jest uniwersalność i wszechstronność. Ma ona jednostkę napędową o mocy 1400W. Jej maksymalna prędkość obrotowa – 9300obr./min – sprawia, że możemy spodziewać się dużej efektywności cięcia, nawet w twardym materiale (np. beton). Model ten pracuje szybciej od Makity (porównywalna liczba obr./min. przy większej średnicy tarczy). Jeśli chodzi o średnicę tarczy – większa średnica tarczy Bosch sprawia, że bruzdownicą tą gorzej się pracuje w miejscach trudno dostępnych.

Osłona tarczy została wykonana z tworzywa sztucznego mniej odpornego na uszkodzenia mechaniczne, ale gwarantującego większą szczelność (sprawdzi się przy cięciu miękkich materiałów – silka). Specjalnie opracowana, innowacyjna „pionowa” konstrukcja daje większe możliwości manewrowania i łatwą pracę w narożnikach. Precyzyjne prowadzenie jest możliwe, dzięki 4. rolkom umieszczonym przy podstawie. Wadą bruzdownicy Bosch GNF 35 CA jest brak możliwości regulowania rękojeści, co ogranicza komfort pracy. Użytkownicy wskazują również, że króciec do podłączenia urządzenia do odsysania pyłu jest zdecydowanie za krótki, co utrudnia działanie.

Mocny i solidny sprzęt

W klasie narzędzi znakomitych bez wątpienia znajdzie się bruzdownica SG1250. Wyposażona jest w silnik o mocy 1400W i pozwala osiągnąć 10000obr./min. Model ten współpracuje z tarczami o średnicy 125mm. Aluminiowa osłona zapewnia większą trwałość na uszkodzenia mechaniczne („odpryski” materiału). Ponadto regulowana rękojeść dodatkowa pozwala na pracę długotrwałą bez efektu zmęczenia, a solidne rolki na przedłożonych prowadnicach zapewniają sprawne prowadzenie urządzenia po płaszczyźnie.

Bruzdownica Makita

Prezentujemy bruzdownice, które różnią się mocą zastosowanych silników, średnicą obsługiwanych tarcz i kilkoma drobnymi elementami konstrukcyjnymi. Doskonale nadają się do prowadzenia tuneli kablowych oraz układania rur wodno-kanalizacyjnych, gazowych i centralnego ogrzewania. Podkreśliliśmy, do jakiego rodzaju prac dedykowany jest każdy z modeli i czym się szczególnie wyróżnia.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane