Praca w miejscach, gdzie dochodzi do styczności z łatwopalnym gazem, ropą naftową czy środkami wybuchowymi, wymaga zachowania nadzwyczajnych środków ostrożności.

Kup w Narzedzia.pl

Multimetr cyfrowy Fluke 28 II ExMultimetr cyfrowy Fluke 28 II Ex pozwoli na wykonanie precyzyjnych pomiarów bez zbędnego ryzyka nawet w strefach wymagających podwyższonych standardów bezpieczeństwa.
O tym, jak bardzo istotne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas przeprowadzania pomiarów elektrycznych, nie trzeba chyba mówić nikomu. Jednak istnieją miejsca, gdzie konieczność zachowania szczególnej uwagi jest wyjątkowo ważna. Strefy zagrożone, jak na przykład przepompownie gazu czy inne miejsca, gdzie może dojść do kontaktu z materiałami łatwopalnymi czy wybuchowymi, wymagają użycia wysoce wyspecjalizowanego sprzętu. Właśnie z myślą o sytuacjach, w których nawet jedna iskra może wywołać pożar lub eksplozję, firma Fluke przygotowała specjalny multimetr cyfrowy – Fluke 28 II Ex.

Fluke 28 II Ex jest cyfrowym multimetrem przeznaczonym do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji jest on urządzeniem iskrobezpiecznym, co umożliwia pracę w strefie 1 i 2 grupy IIC (gaz) oraz strefach 21 i 22 grupy IIIC (pył). Dodatkowo Fluke 28 Ex II uzyskał certyfikat zgodności z dyrektywą ATEX,który pozwala stosować go w miejscach, gdzie istnieje styczność z takimi materiałami, jak ropa naftowa, substancje chemiczne i środki farmaceutyczne. Co więcej, multimetr łączy w sobie możliwości najpopularniejszych przemysłowych mierników cyfrowych, eliminując konieczność pracy z kilkoma specjalistycznymi urządzeniami.
Na uwagę zasługuje również bardzo wytrzymała obudowa Fluke 28 II Ex. Aby zapewnić bezproblemową pracę multimetra nawet w najtrudniejszych warunkach, zamknięto go w obudowie, która jest nie tylko odporna na pył (stopień IP67), ale również wodoodporna (zgodnie ze standardem IEC60529).

Dodatkowo miernik ten bez problemu wytrzyma upadek z wysokości nawet 3 metrów, dzięki czemu jeśli przypadkowo upuścimy go w trakcie pracy, nie ulegnie uszkodzeniu.
Prowadzenie pomiarów w strefie zagrożonej wybuchem wymaga korzystania ze sprzętu spełniającego najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Fluke 28 II Ex zapewni nam nie tylko legendarną już dokładność cechującą urządzenia firmy Fluke, ale również nadzwyczajny stopień ochrony, tak istotny podczas pracy w trudnych warunkach.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz