Niemal wszystkie prace budowlane wiążą się z ciężką pracą, która wymaga użycia dużej siły i zastosowania profesjonalnego sprzętu. Często okazuje się, że do takiej pracy nie wystarczy nam zwykły młot kujący i wówczas musimy sięgnąć po "mocniejszy kaliber". Młoty wyburzeniowe Bosch Professional o mocy kilkudziesięciu dżuli nie mają sobie równych, dzięki czemu doskonale sobie poradzą w każdej sytuacji i z każdym, nawet najtwardszym materiałem.

Kup w Narzedzia.pl
Młot wyburzeniowy Bosch GSH 16-28
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
5 503,99
Młot wyburzeniowy Bosch GSH 27 VC
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
7 666,49
Młot wyburzeniowy Bosch GSH 16-30
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
5 386,49

Długa żywotność, wysoka jakość, imponująca moc

Profesjonalny sprzęt to przede wszystkim sprzęt niezawodny, który gwarantuje długotrwałą żywotność, znakomitą jakość oraz niezawodną moc, dzięki czemu użytkownik może czuć się pewnie w każdej sytuacji. Elektryczne młoty wyburzeniowe są niezbędnym wyposażeniem wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie trzeba szybko i skutecznie wyburzyć istniejące elementy infrastruktury budowlanej. Cechują się ogromną energią pojedynczego uderzenia, dzięki czemu doskonale sobie radzą z bardzo twardym materiałem, ale też nadają się do pracy z kruchymi elementami.

gsh 27 VC

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu?

Najważniejszym parametrem technicznym każdego młota wyburzeniowego jest jego pojedyncza siła udaru. Siła uderzenia na poziomie kilkudziesięciu dżuli gwarantuje znakomitą efektywność pracy i skuteczność. Kolejnym bardzo ważnym parametrem w młotach jest poziom generowanych drgań zgodny z europejskimi normami bezpieczeństwa i higieny pracy, które przewidują maksymalny poziom wibracji, które operator może na swoje ciało przyjąć w ciągu dnia pracy. Im młot generuje mniejsze drgania, tym użytkownik może pracować dłużej, bez ryzyka uszczerbku na swoim zdrowiu. W ofercie marki Bosch znajdziemy trzy topowe modele młotów wyburzeniowych: GSH 16-28, GSH 16-30 oraz GSH 27 VC.

gsh 27 VC

Przeczytaj również artykuł: Młoty udarowe, bo... rozmiar ma znaczenie - jaki młot do jakiej pracy?

Do 13 ton betonowego urobku z GSH 16

Gdy na rynku pojawia się nowy model jakiegoś urządzenia to prędzej czy później zostaje on zastąpiony nowszą wersją. Tymczasem topowe modele GSH 16-28 i GSH 16-30 są wciąż dostępne na rynku w swojej pierwotnej wersji i cały czas cieszą się dużym zainteresowaniem. Urządzenia należą do młotów klasy 13-20kg, a ich zasadniczą różnicą jest jedynie wielkość uchwytów narzędziowych HEX: 28mm dla GSH 16-28 i 30mm dla GSH 16-30. Obie wersje młotów zostały wyposażone w tę samą konstrukcję napędową - silniki o mocy 1750W generujące prędkość 1300 obrotów na minutę oraz wydajne mechanizmy udarowe o sile 41J, które zapewniają doskonałe efekty pracy. Niemiecki producent podaje, że 8-godzinna praca młotami GSH 16 pozwala skruszyć aż do 13 ton betonu!

GSH 16

Zarówno GSH 16-28, jak i GSH 16-30 zostały doskonale wykonane pod kątem eliminacji wibracji przenoszonych na ręce operatora. W młotach zastosowano dużą, zamkniętą rękojeść z gumową powłoką, aby wygodnie trzymać ją oburącz, co znacznie ułatwia pracę na budowie. Dodatkowo specjalne sprężyny pełniące funkcję amortyzatorów drgań, ograniczają poziom wibracji przenoszonych na ręce operatora do 13m/s2. Identyczny kształt ma rękojeść pomocnicza, którą dodatkowo można obracać wokół osi młota i pochylać w górę i w dół, w zależności od preferencji operatora. Wygodnie umiejscowiony włącznik na urządzeniu można dosięgnąć jednym palcem, nie zdejmując rąk z rękojeści, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad urządzeniem przez cały czas pracy.

GSH 16

Najmocniejszy młot wyburzeniowy Bosch GSH 27 VC Professional

Kolejnym topowym modelem w stajni Boscha jest młot wyburzeniowy GSH 27 VC. Potężny, 30-kilogrmowy sprzęt ze średnią wydajnością urobku betonowego na poziomie 3,2 ton na godzinę to prawdziwy destruktor do prac wyburzeniowych prowadzonych w betonie, kamieniu oraz asfalcie. Swoją moc zawdzięcza bardzo wydajnemu silnikowi o mocy 2000W i mechanizmowi udaru pneumatycznego, który generuje do 1000 uderzeń na minutę, każdy o mocy 62J. W GSH 27 VC Niemieccy inżynierowi zastosowali system Vibration Control, który znacząco redukuje ilość przenoszonych drgań na ciało operatora do 8m/s2 poprzez zmianę konstrukcji mechanizmu udarowego oraz zastosowanie bocznych, amortyzowanych uchwytów pokrytych miękką, antypoślizgową okładziną.

gsh 27 VC

W młotach wyburzeniowych Bosch GSH 27 VC siła działająca na dłuto jest tak duża, że sprawdza się tylko 6-kątny uchwyt HEX 28, który pozwala przenosić bardzo duże obciążenia, a przy tym jest trwały i niezawodny. GSH 27 VC przystosowany jest do pracy w ekstremalnych warunkach dzięki zastosowaniu aluminiowych obudów w najważniejszych podzespołach, które chronią narzędzie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Nawet kluczowe elementy mechanizmu udarowego są wykonane z aluminium i wykazują znakomitą wytrzymałość i długotrwałą żywotność. W samym włączniku zasilania z kolei zastosowano specjalne uszczelnienie, które zapobiega przedostawaniu się pyłu do wnętrza urządzenia. 

gsh 27 VC

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane