Firma Bosch wprowadza na rynek akumulatorowy klucz udarowy Bosch GDX 18 V-EC Professional z uniwersalnym uchwytem osprzętowym w standardzie ½ i ¼ cala. Dzięki zastosowaniu technologii bezszczotkowego silnika EC narzędzie jest o 100% bardziej trwałe od swoich poprzedników. Komfort pracy zwiększają także trzystopniowa regulacja momentu obrotowego i wbudowane oświetlenie LED.

Nowy klucz udarowy GDX 18 V-EC Professional ma żywotność nawet o 100% dłuższą niż narzędzia z silnikami tradycyjnym. Jest też od nich lżejszy i mniejszy. Innowacyjny klucz udarowy z akumulatorem 4,0Ah może wkręcić około 490 wkrętów 6x65mm w miękkim drewnie, czyli o 40% więcej niż modele bez silnika EC. Klucz udarowy to wszechstronne, wydajne narzędzie, które z powodzeniem może być wykorzystywane do wykonywania wszystkich prac montażowych przy instalacjach, konstrukcjach metalowych i drewnianych.


Szybka, komfortowa praca bez odrzutu

Klucz udarowy GDX 18 V-EC Professional pracuje bez odrzutu przez co zabezpiecza operatora nawet przy trudnych pracach z dużym momentem obrotowym. Dzięki zastosowaniu opatentowanego, uniwersalnego uchwytu osprzętowego, można łatwo stosować zarówno klucze nasadowe w standardzie ½ cala, jak i sześciokątne końcówki wkręcające w standardzie ¼ cala. Przy stosowaniu osprzętu z chwytem czworokątnym 1/2 cala klucz udarowy oferuje maksymalny moment obrotowy 185 Nm, dzięki czemu możliwe jest szybkie wkręcanie i wykręcanie w metalu śrub o średnicy do 16mm. W przypadku osprzętu z chwytem sześciokątnym ¼ cala wartości momentu obrotowego są zaledwie nieznacznie niższe. Uniwersalny uchwyt narzędziowy znacznie zwiększa wygodę pracy z GDX 18 V-EC Professional, oznacza brak konieczności zamiany narzędzia, oszczędza czas i pieniądze.

Pracę kluczem udarowym GDX 18 V-EC ułatwia także trzystopniowa regulacja prędkości obrotowej i momentu obrotowego, która pozwala zminimalizować ryzyko zbyt mocnego wkręcenia i uszkodzenia śrub. Pierwszy stopień prędkości przeznaczony jest do małych śrub, drugi do śrub średnich, a trzeci do dużych, których używa się przy skręcaniu blach, desek drewnianych i profili metalowych.


Kompaktowe narzędzie z wbudowanym oświetleniem

Klucz udarowy Bosch GDX 18 V-EC Professional ma zaledwie 158 mm długości i wraz z akumulatorem 4,0Ah waży 1,7kg. Jego niewielkie rozmiary pozwalają na komfortowa pracę, nawet w trudnych warunkach. Pomagają w tym również trzy diody umieszczone w obudowie przekładni i w razie potrzeby zapewniające dobre oświetlenie miejsca pracy. Klucz Bosch GDX 18 V-EC Professional jest zasilane przez akumulator litowo-jonowy 18 V.

Bosch ma w swojej ofercie także profesjonalny osprzęt do nowego klucza udarowego: zestaw „Diamond Impact“ obejmujący końcówki wkręcające Torx, PH, PZ i Hex o długości 25 i 50 mm  i uchwyt „Anti shock“ oraz zestaw „Impact Control“ zawierający klucze nasadowe i wkładki do kluczy.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane