autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Firma Makita oferuje jednoręczną frezarkę krawędziową o symbolu 3709.

Frezarka posiada miękki uchwyt powlekany gumą zapewnia wygodę i kontrolę. Dzięki przeźroczystej podstawie z tworzywa sztucznego wyraźnie widać frezowaną krawędź. Inne parametry: Moc znamionowa: 530W; Prędkość obr. na biegu jałowym: 35.000 obr/min; Wymiary (dł. x wys. s szer.): 82x199x90mm; Ciężar: 1,5kg.

MAKITA to niemal wiek doświadczeń w produkcji silników elektrycznych i światowy producent nr 1 elektronarzędzi profesjonalnych. W 1915 roku Mosaburo Makita zakłada w Nagoji w Japonii zakład uzwajania wirników silników elektrycznych. Początki to również sprzedaż i naprawa instalacji oświetleniowych, silników i transformatorów. W 1958 roku powstaje pierwsze elektronarzędzie, przenośny ręczny strug do drewna o symbolu „ 1000”.

Rok 1968 to wprowadzenie na rynek pierwszego elektronarzędzia z akumulatorem, wiertarki 6500-D.

Obecnie MAKITA to notowana na giełdzie spółka akcyjna, firma o zasiegu międzynarodowym i czołowy producent elektronarzędzi profesjonalnych. Fabryki w Japonii, Chinach, Wlk. Brytanii, Niemczech, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Brazylii dostarczają rocznie 10 mln maszyn, a lącznie razem z siecią dystrybucyjną zatrudnionych jest ponad 8000 ludzi.

Roczny obrót rzędu 1,5 mld Euro stanowi prawie 20% w światowym obrocie elektronarzędziami. Oprócz narzędzi elektrycznych i akumulatorowych, MAKITA posiada również bogatą ofertę urządzeń spalinowych i pneumatycznych. Poza narzędziami MAKITA firma reprezentowana jest również przez marki DOLMAR oraz MAKTEC. DOLMAR to pionier w produkcji łańcuchowych pilarek spalinowych (od 1926 roku ), będący własnością koncernu MAKITA od 1991. MAKTEC to nowa linia elektronarzędzi.

Przedstawicielstwo MAKITA Sp. z o.o. w Polsce działa od początku 1995 roku z siedzibą w Bielsko-Białej zapewniając dystrybucję na terenie całego kraju poprzez sieć punktów dilerskich, natomiast ponad 130 punktów serwisowych dba o stan techniczny narzędzi.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane