Nasz ekspert sprawdził i przekonuje, że z laserem krzyżowym Makita SK102Z wyrównywanie obiektów nie stanowi już problemu. Doskonała technika laserowa oraz maksymalnie uproszczona obsługa pozwala szybko i precyzyjnie wykonać wszystkie konieczne prace niwelacyjne.

Kup w Narzedzia.pl

Mówią, iż pierwsze wrażenie jest ważne! Po wyjęciu z pudełka miłe zaskoczenie. Laser SK102Z Makita umieszczony jest w solidnym materiałowym pokrowcu, który jest podwójnie zapinany - na rzepa i zamek. Skutecznie chroni laser krzyżowy Makita przed uszkodzeniami mechanicznymi i brudem. Dodatkowo optyka chroniona jest przez materiałową opaskę. W pokrowcu znalazłem wszystko, co jest potrzebne do pracy (nawet baterie). Laser SK102Z jest bardzo łatwy w obsłudze - dwa przyciski bardzo dobrze oznaczone nie sprawiają kłopotu i gwarantują intuicyjną obsługę. Promień lasera dobrze widoczny z funkcją oszczędzania baterii. Laser krzyżowy Makita doskonale nadaje się do pracy w zamkniętych pomieszczeniach np. galerie, biura, budownictwo mieszkaniowe (wiązka widoczna jest na około 20–30m). Laser SK102K jest odporny na warunki atmosferyczne IP 54.


Tarcza celownicza z magnesem ułatwiającym dokonanie pomiaru

 

Dobrze widoczny promień lasera


Podświetlane klawisze ułatwiające obsługę przy braku światła


Prosta i czytelna obsługa, klawisze odporne na wodę IP54


Dobrze widoczna i precyzyjna linia pionu oraz poziomu. Samopoziomowanie lasera ułatwia i przyspiesza pracę

 

Praktyczny magnetyczny uchwyt do lasera, oraz tarcza celownicza z podziałką

 

Tarcza celownicza posiada praktyczną nóżkę umożliwiającą postawienie na płaskich powierzchniach

 

Pokrowiec chroniący optykę lasera przed uszkodzeniem

 

Możliwości lasera

 

Praktyczny pokrowiec z wygodną rączką

Zalety:

 • Wygodne solidne pokrowce
 • Bogate wyposażenie standardowe (baterie; uchwyt magnetyczny; tarcza celownicza magnesem oraz skalą poprawiająca widoczność lasera; pasek na ramię)
 • Obudowa dobrze zabezpieczająca urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi
 • Szybko stabilizuje promień
 • Funkcja oszczędzania baterii
 • Uniwersalny gwint ¼”

Wady:

 • Ciężko zamyka się pokrywa baterii (należy baterie docisnąć palcem zamykając pokrywę)
 • Brak zaślepki na gwint (do uchwytu lub statywu)
 • Suwak blokujący laser na czas transportu działa dobrze tylko jeśli laser jest w poziomie, blokując laser w innym położeniu łatwo uszkodzić mechanizm
 • Przy odchyleniu od poziomu o więcej niż 4o całkowicie wyłącza laser
 • Wiązki nie mają kąta rozsyłu 180o 

Podsumowanie
Dobry zakup dla osób, które poszukują solidnego lasera krzyżowego do pracy głównie w pomieszczeniach na niewielkich odległościach (do 30m). Linie dobrze widoczne z funkcją oszczędzania baterii zapewniają wygodną pracę bez konieczności ciągłej wymiany baterii. Solidny pokrowiec gwarantuje dobre zabezpieczenie lasera SK102Z Makita wraz z podstawowym (bogatym) wyposażeniem. Uniwersalny gwint zapewnia możliwość montażu lasera na większości statywów. Bardzo pomysłowy uchwyt magnetyczny umożliwia przymocowanie lasera do każdego metalowego elementu. Praktyczna tarcza celownicza ułatwia dokonanie pomiarów (również tu magnes i podpórka ułatwia mocowanie). Laser  SK102Z Makita mogę polecić każdemu użytkownikowi pracującemu w terenie, który za rozsądne pieniądze oczekuje dobrej jakości.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane