Bosch wprowadza na rynek kolejną nowość – innowacyjny laser GLL 2-15 Professional. Laser krzyżowy GLL 2-15 jest udoskonaloną wersją lasera krzyżowego GLL 2 Professional. Najnowszy laser Bosch adresowany jest do profesjonalistów, którzy do codziennej pracy potrzebują solidnego narzędzia pomiarowego.

Kup w Narzedzia.pl
Laser krzyżowy Bosch UniversalLevel 2
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
337,49

Laser Bosch GLL 2-15 Professional jest przeznaczony do użytku profesjonalnego i wyróżnia się bardzo prostą obsługą przy pomocy jednego przycisku. Dzięki temu może być stosowany także przez użytkowników mających niewielkie doświadczenie z profesjonalnymi urządzeniami niwelacyjnymi. Zakres pracy nowego lasera został powiększony z 10 do 15m. Cecha ta jest widoczna także w nazwie lasera krzyżowego: GLL 2-15 Professional. Dodatkowo, linie laserowe można teraz włączać i wyłączać pojedynczo. W zależności od potrzeb GLL 2-15 Bosch wyświetla jedną linię w poziomie lub jedną linię w pionie albo tak jak dotychczas – obydwie linie skrzyżowane. 

Zintegrowana funkcja nachylenia umożliwia wyświetlanie linii pod kątem

Innowacją jest także zintegrowana funkcja nachylenia: jeżeli operator chce, np. wyrównać pozycję poręczy schodów, może nachylić laser GLL 2-15 Professional równolegle do płaszczyzny projekcji w prawą lub w lewą stronę. Wraz ze zmianą położenia lasera Bosch zmieni się także kąt projekcji linii. Umożliwia to precyzyjne przenoszenie linii pod kątem. Przy nachyleniu GLL 2-15 Professional linie laserowe zaczynają migać, informując użytkownika, że laser znalazł się poza zakresem automatycznej niwelacji. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby linie były wyświetlane w sposób ciągły. W przypadku użycia GLL 2-15 Bosch do wyświetlania linii w poziomie lub w pionie, laser automatycznie niweluje swoją pozycję w czasie krótszym niż cztery sekundy. Funkcja „Out-of-level“ zapewnia idealne wypoziomowanie lasera. Jeżeli automatyczna niwelacja nie jest możliwa, np. w przypadku nachylenia powierzchni powyżej 4 stopni, laser krzyżowy Bosch ostrzega użytkownika miganiem linii – podobnie jak w funkcji nachylenia. Typowa dokładność niwelacyjna GLL 2-15 Bosch wynosi 0,3mm/m. 

Elastyczność pracy dzięki uniwersalnemu uchwytowi do montażu lasera

Kolejnym ulepszeniem jest uniwersalny uchwyt BM 3 Professional, za pomocą którego można ustawić laser GLL 2-15 Bosch na podłodze, zamocować go magnesem do profilów lub specjalnym zaciskiem do sufitu. Uniwersalny uchwyt składa się z trzech elementów: profilu L z wkładem metalowym z tyłu, zintegrowanego zacisku z przodu oraz kątownika ze stopkami. Kątownik jest zamocowany magnesem do metalowego wkładu profilu L i można go w łatwy sposób zdemontować. Równie łatwo można go zamocować do elementów metalowych lub innych magnetycznych elementów konstrukcyjnych, aby umieścić na nim laser Bosch. Przy pracy na podłodze z uchwytu należy wysunąć stopki i ustawić laser GLL 2-15 Professional na kątowniku. Monterzy klimatyzatorów oraz monterzy elementów gipsowo-kartonowych ucieszą się zapewne z zacisku zintegrowanego w uchwycie BM 3 Professional. Dzięki zaciskowi uchwyt można w ciągu paru sekund zamocować do profilu, a następnie użyć lasera do podwieszania kanałów wentylacyjnych lub montażu sufitów podwieszanych. Pozycję zamocowanego w uchwycie lasera można regulować śrubą nastawczą w zakresie 6 cm w górę lub w dół.

Laser krzyżowy GLL 2-15 Professional będzie dostępny w sprzedaży od lutego 2014 r. w zestawie z praktyczną walizką, uniwersalnym uchwytem BM 3 Professional oraz laserową tarczą celowniczą.

Dodatkowo, nowy laser Bosch będzie dostępny także w wersji podstawowej, tj. w opakowaniu kartonowym oraz bez uniwersalnego uchwytu i laserowej tarczy celowniczej.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane