Dekoracje świąteczne są po prostu niezbędne w każdym domu, mieszkaniu czy firmie. Budują one uroczysty, świąteczny nastrój w grudniu. Do najpopularniejszych produktów należą bombki, świeczniki oraz oczywiście, światełka. Świąteczne lampki występują w bardzo wielu różnych wariantach. Jakie więc wybrać światełka, by cieszyły oko i długo nam służyły?

Kup w Narzedzia.pl
Lampki świąteczne łezki Bulinex 10-048
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
22,99
Lampki choinkowe LED Bulinex 20-152
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
47
Lampki świąteczne LED gwiazdki na baterie Bulinex 10-047
dostępne
9 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
22,99
Lampki świąteczne LED efekt flesz Bulinex 75-465
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
189
199
342

Oświetlenie świąteczne - warianty

Lampki choinkowe to podstawowy typ świątecznego oświetlenia. Z założenia mają one służyć jako ozdoba naszego świątecznego drzewka. W wielu przypadkach można te też wykorzystać do dekorowania innych przedmiotów, np. do rozwieszenia na karniszach albo półkach.

Łańcuchy świetlne mogą być, ale nie muszą, wariantem oświetlenia choinkowego. Ich cechą jest to, że są długie, a dodatkowo można łączyć je z innymi, dzięki czemu można otrzymać naprawdę długie rzędy światełek.

Kurtyna świetlna charakteryzuje się tym, że od głównej linii przewodu poprowadzone są pojedyncze odgałęzienia. W zależności od konkretnego modelu zależy jak gęsto są poprowadzone lampki LED. Kurtyny świąteczne to rozwiązanie nie tylko na choinkę, można je wieszać również na ścianę. To oświetlenie świąteczne również można spinać razem, w jeden długi ciąg.

Lampki świąteczne

Pojedyncze dekoracje świetlne można zamontować na ścianie. Instalacje tego typu mogą mieć różne kształty (przykładowo śnieżynek) i wybór jest tu naprawdę spory. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by taką ozdobę na Boże Narodzenie zrobić samemu, o czym piszemy tutaj: Urocza świąteczna lampka ścienna - zrób to sam.

Lampki świąteczne - na co zwrócić uwagę?

Najpopularniejsze teraz są lampki choinkowe LED - po prostu są trwałe, energooszczędne i nie nagrzewają pomieszczenia. Tradycyjne lampki dalej mają swoich zwolenników, ale powoli te "światełka" wychodzą ze sprzedaży. Zwłaszcza lampki świąteczne z obwodem szeregowym, w których szukanie przepalonej żaróweczki wymagało przejrzenie całego sznura.

Barwa światła to chyba najważniejszy parametr, jeśli chodzi o lampki świąteczne. Trzeba przyznać, że oświetlenie świąteczne LED potrafi spełnić każde wymagania. Znajdziemy bowiem lampki, które mają ciepłą barwę światła, która według niektórych najlepiej tworzy świąteczną atmosferę. Gusta są jednakże różne, wiec i amatorzy chłodnej barwy światła znajdą coś dla siebie:)

Lampki świąteczne

Kolor lampek to kolejny temat-rzeka. Producenci mają w swojej ofercie oświetlenie choinkowe niemal wszystkich kolorów. Wielbiciele tematycznych dekoracji świątecznych (np. ozdoby choinkowe na biało, czerwono, złoto, niebiesko). Światełka mogą być też wielokolorowe, co będzie dodatkową ozdobą choinki.

Jeśli jesteśmy już przy kolorach, to zwróćmy uwagę na sterowniki. Pozwalają one na włączanie żarówek w wybranych kolorze lub sekwencjami. W niektórych produktach za pomocą programatora można tez włączyć melodyjkę, w takt której przełączane są lampki. Z niewiadomych względów wiele osób reaguje na to rozwiązanie dość alergicznie, być może z powodu słabej jakości głośniczków.

Lampki choinkowe mogą być również na baterie. To wygodne z wielu względów: choinka może niekoniecznie stać obok gniazda z prądem, a prowadzenie przedłużacza nie zawsze jest wygodne i bezpieczne. Lampki mogą też służyć do dekoracji obrazów, ramek zdjęciowych, ażurowych regałów albo np. być zawieszone w jakichś niedostępnych miejscach.

Ważny jest również kształt samych lampek. mogą być to przykładowo:

 • sople
 • gwiazdki
 • choinki
 • bombki
 • łezki
 • aniołki
 • gwiazdorki
 • gwiazdy betlejemskie

i wiele, wiele innych.

Lampki świąteczne

Lampki choinkowe do domu

Dla wielu osób dom wypełniony blaksiem to postawa atmosfery Świąt. Domowe oświetlenie świąteczne jest bardzo łatwo dostępne, można ja znaleźć również w naszym sklepie narzedzia.pl. Lampki nie musza koniecznie znaleźć się na choince. Można nimi (samymi lub z bombkami) udekorować również kominek, parapet, okno, meble, karnisze albo nawet rośliny domowe. Inspiracje wnętrz znajdziesz zarówno w internecie, jak i na wystawach sklepowych.

Ozdoby świetlne na zewnątrz

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na grubość przewodu oraz jakość jego izolacji. Łańcuchy świetlne na taras lub dom muszą poradzić sobie w różnych warunkach atmosferycznych, takich jak mróz i wilgoć. Dlatego jeśli nie chcemy wywołać przykładowo zwarcia instalacji, by potem spędzać Boże Narodzenie przy świeczkach, to zdecydowanie lepiej kupić lampki na zewnątrz albo uniwersalne.

Lampki świąteczne

Lampki zewnętrze mogą służyć nie tylko za dekorację domu i tarasu, ale udekorować można też ogród albo podjazd. Wystarczy oświetlenie rozwiesić na drzewkach lub krzakach. Można kupić też cale instalacje świetlne (przykładowo renifery, bałwanki, prezenty). Dekoracja taka może być też wykonana własnoręcznie, należny tylko przygotować stelaż, na którym będą umieszczone lampki. Taka instalacja na pewno przyciągnie uwagę przechodniów.

Jak wybrać najlepsze lampki świąteczne?

Oświetlenie choinkowe najlepiej kupować według trzech kryteriów: własnego gustu, ceny oraz jakości.

Lampki świąteczne

Najważniejszy z tego wszystkiego wydaje się być gust, w końcu dekoracją świąteczną mamy poprawić sobie nastrój. Ważne jednak, by lampki i girlandy były dobrej jakości (a zatem niekoniecznie w najniższej cenie), ponieważ wtedy mamy gwarancję trwałości dekoracji. Jednym z największych rozczarowań świątecznego czasu mogą być tanie lampki choinkowe, które zepsują się zaraz po ułożeniu w dekorację świąteczną.

Kupując lampki świąteczne warto zainwestować w te energooszczędne, ponieważ wtedy nie zaskoczy nas wysokość rachunku za prąd. Dobrze kupione oświetlenie świąteczne sprawi, że jego blaskiem będziemy mogli cieszyć się naprawdę wiele lat.

Komentarze
 • hania 2021-11-29

  lampki choinkowe mają być ładne i kolorowe. nie lubię jednokolorowych dekoracji, to takie laboratoryjne.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane